Dopravní nehoda-lekárska správa,výpoveď

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tom2097 14. 1. 2018 19:39

Zdravím,

mal som dopravnú nehodu, dve na seba kolmé cesty mimo obce. Ja Octavia III, pani Fabia I. Ja na hlavnej, pani nezastavila na stopke, teda skôr ani nespomalila a trafila ma zboku do prednej časti (náprava, motor). Obe auta totálka. Pred križovatkou bola 70, išiel som presne 90 (gps v kamere a v aute). Krásny prehľadný rovný úsek za dobrého počasia. Mám záznam z autokamery ale neodovzdával som ho zatiaľ ani neukazoval, na nehodu si nepamätám iba na udalosti po náraze. (rachot, volanie 112, príchod pána ktorý zastavil po nehode pri nás). Brzdne stopy žiadne. Nebrzdila ani ona ani ja.

1. ak si udalosti pred nárazom nepamätám, je lepšie narovinu povedať že si to nepamätám alebo podať výpoveď podľa záznamu z kamery? (je možné napríklad moje obvinenie na mikrospánok, nevenovanie sa jazde, mobil a pod.? - ani jedno samozrejme nie je pravda ale či niečo také môže hroziť) Nechcem priznávať záznam kvôli mojej rýchlosti. Po nehode som ani nevedel kto bol na hlavnej.

2. určujú sa rýchlosti pri zrážke? Je to relatívne presné?

3. mám ísť podať výpoveď, bolo mi oznámené že môžem pripojiť lekársku správu. Nemám bližšie info, pani od polície mi ho poskytne pri výpovedi čo a ako funguje, ale je lepšie byť pripravený. Nechcem tej pani nič zlé, zatiaľ nemám v úmysle pridávať správu, ale chcem vedieť ako to funguje.

Ide mi o to aby som si ja svojou výpoveďou neuškodil. Ak by som išiel 70, vôbec by som to neriešil. Nemám zatiaľ žiadne info z polície. Iba ma telefonicky kontaktovali nech prídem a prinesiem lekársku správu.
Vďaka
tom2097
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 14. 1. 2018 19:47

Z toho cos napsal je vinikem nehody jednoznacne ona. Z tohohle pohledu bude take policie k nehode pristupovat. Pokud by se tvoje rychlost resila, tak jedine, co ti hrozi je pokuta za prekroceni rychlosti. Rikej pravdu.
Katikakus
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 14. 1. 2018 19:57

záznam bych nedával a řek bych, že nevím přesně, kolik jsem jel
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 14. 1. 2018 19:59

To by neměli snad resit ne?
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 1. 2018 19:59

Já bych se zabil.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 14. 1. 2018 20:01

V Bučovicách ale
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 1. 2018 20:02

Jednoznačně.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agathodaimon 14. 1. 2018 20:05

MELLO píše:Já bych se zabil.


Na to by jsi neměl odvahu 8-)
kolik piv vypiješ tolikrát jsi člověkem.
Die With Beer In My Hand
agathodaimon
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 14. 1. 2018 20:06

Hoši si to tady komisař od Policie vytiskne a má jasno. :mrgreen:
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 1. 2018 20:06

Ale jo, léky+alkohol.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.CH 14. 1. 2018 20:10

Co to Melleš?
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 14. 1. 2018 20:11

:nenapadne
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iv@n 14. 1. 2018 22:48

lekársku správu chcú, podla toho jej hrozí postih, ak budeš mať PNku dlhšiu ako tuším 7 dní, tak je to pre jej papiere zlé.
odtial ťa odviezla sanitka? ak nie, tak to tam spisoval dopravák a všetko už má poznačené a ty to len na výsluchu znova zopakuješ, to je všetko pre teba.
mitsubishi pajero 3.2
suzuki swift 1.3
iv@n
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 14. 1. 2018 22:58

Proč si kupuješ kameru s GPS, když se za tu rychlost pak stydíš? :D Pokud paní nezastavila na STOPce tak netuším co by jsi jim mohl tak vyprávět, když je to naprosto jasné
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod puk123 15. 1. 2018 01:15

Pokud jsi neutrpěl žádnou zravotní újmu a nebudeš za to požadovat nějakou kompenzaci a nebude ji nikdo chtít, nemusíš lékařskou zprávu přikládat. Počkej na závěry policie.
puk123
Veterán

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků