Jak dlouho trvá přihlášení auta z dovozu

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod worrapS 3. 7. 2017 09:34

Ahoj všem,

byl jsem dnes v Brně přihlašovat auto dovezené z D. Měl jsem k němu všechny potřebné papíry (pojistku, něm. techničáky, české STK a emise, COC, kupní smouvu atd..). Úřednice mi řekla, že přihlašování bude trvat nejmíň dva týdny, což mě docela překvapilo. Dva týdny na to, aby vytáhla ze šuplíku SPZku a napsala její číslo do komplu mi přijde jako dost dlouhá doba.

Jak dlouho to trvalo vám? Dá se to nějak urychlit - procesně, "obálkou".. ?

Díky
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 3. 7. 2017 09:43

Tuším, že ze zákona na to mají 30 dnů
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neurotic 3. 7. 2017 10:28

+1, ale u nás to má za 2-3 dny :D
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod evlo 3. 7. 2017 11:27

30 dnu ze zákona, ale bohužel můžou lhát, ze jim neco chybi co vůbec nemusís dodat. Ale samo když to nejde rozumné přihlásit, tak ta nutnost přihlásit to podle správního radu neplatí.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 3. 7. 2017 11:48

Zrovna s tím vytažením SPZ ze šuplíku to asi nemá nic společnýho. Když jsem chtěl takhle přihlásit vůz, tak úřednicí byla známá mých rodičů (a nebylo to domluvené) - rovnou mi dala vybrat SPZ z několika, ale stejně říkala, že to bude pár dní trvat. Vyzvednul jsem si to za týden, dřív jsem neměl čas. Podle mě musí ty papíry ještě někdo schválit (zřejmě nadřízený?).
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 3. 7. 2017 11:51

Podle me jde primárně o buzeraci a aby si mohli na lidech dokazovat moc, to stejný jako STK a nebo hlavne státem poverena zkušebna vozidel.

Když už te stát nutí registrovat auto, tak to ještě chápu, ale nebuzeracni by bylo vyplnit online formulář a zaslat nebo lépe vytisknout SPZ, ale holt nemecka kolonie, buzerace vlastnich obyvatel, ze sis dovolil koupit aut a jeste ne oktavku v cr
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 3. 7. 2017 12:02

Neurotic píše:+1, ale u nás to má za 2-3 dny :D

A u nás za 2 hoďky :-)
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 3. 7. 2017 12:18

Ale že mě to nepřekvapuje. Běžně do týdne, v Evloworldu neřešitelný problém...
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 3. 7. 2017 12:23

Tak jasné, taky bych se mohl ohnout a nechat si ***** na hlavu od úřadu, od zkušebny vozidel, od STK. No za 70 000 měsíčně na daních bych mohl, držet hubu a krok. Ale já se nechci ohýbat, obzvlášť za ty prachy.
Takže ano, neřešitelný problém.

-- 3. 7. 2017 13:25 --

Raději ty prachy dam belize, tam jsem se ptal a daj me registraci přes mejl a žádnou technickou kontrolu nemaj. Jinak reagovali na mejl do druhého dne. Si ČR nezaslouží ani korunu za ty služby.

-- 3. 7. 2017 13:30 --

Jinak podle auta registrace v Belize stoji do 35000 czk, je to jednorazove, platí na porad, vanity jsem se neptal, je potřeba zaslat kopii pasu mejlem.

Podle me levnější než u nás a rozhodne dustojnejsi a pohodlnější.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 3. 7. 2017 12:40

O tvém problému toho moc nevím, ani nevím, jestli jsi to tu vůbec zveřejňoval, protože jsi někdy tajemný jak hrad v Karpatech, takže sry za zobecňování. Každopádně kdyby ses zeptal předem, tak bych ti řekl, že kupovat auto z Anglie je (obecně) ***** DEBILNÍ NÁPAD.
A než si prosím tě sjednáš registraci v Belize, tak tě přátelsky upozorňuju, že je to taky ***** DEBILNÍ NÁPAD.
Člověk dneska musí umět v rámci prevence tak nějak předvídat a předcházet tak problémům.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 3. 7. 2017 12:43

a ono teda neplatí, že auto z UK jde přihlásit všude v EU?
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 3. 7. 2017 12:43

Podle zákonů ČR to jde a je to jasně popsáno, úřad zákon nedodržuje.
Dokonce ma ten zákon odůvodnění a v něm je to dovysveteno aby nevznikly vykládán pochybnosti. Je tam i napsano právě, ze je jedno kde je řízení a jakých jednotkách je tachometr.

-- 3. 7. 2017 13:46 --

Jinak ty zákony ČR nedělají nic jiného než ze implementují EU předpisy.

-- 3. 7. 2017 13:47 --

Lexx píše:O tvém problému toho moc nevím, ani nevím, jestli jsi to tu vůbec zveřejňoval, protože jsi někdy tajemný jak hrad v Karpatech, takže sry za zobecňování. Každopádně kdyby ses zeptal předem, tak bych ti řekl, že kupovat auto z Anglie je (obecně) ***** DEBILNÍ NÁPAD.
A než si prosím tě sjednáš registraci v Belize, tak tě přátelsky upozorňuju, že je to taky ***** DEBILNÍ NÁPAD.
Člověk dneska musí umět v rámci prevence tak nějak předvídat a předcházet tak problémům.

Tak ty jsi taky ***** debilni nápad.
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 3. 7. 2017 15:16

Ty se stěhuješ na Belize ? Tam bude asi hezky,co ?
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 3. 7. 2017 16:09

Řešila by spz z Belize aspoň radary? A jak se zelenou kartou?
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 3. 7. 2017 17:00

Mel jsi babe u okna prinest kafe a cokoladu a mel bys to druhej den. Nebo aspon takhle jsem to udelal ja.
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků