Cebia - nejdou zjistit údaje o kilometrech

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod party boy 26. 12. 2013 15:21

Ahoj, mam malej dotázek. Hladám nějakou močku bez spojky. Našel jsem trojkovýho golfa s automatem, chtěl jsem si u něj zjistit reálnej nájezd, ale cebia mi napíše:
K tomuto vozidlu bohužel nemáme k dispozici žádný záznam o stavu tachometru.

Vůz má normálně český značky.

Díky
party boy
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod malcolm_ 26. 12. 2013 15:22

Je to jedine auto s automatem na trhu?
malcolm_
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod party boy 26. 12. 2013 15:33

Samozřejmě že není, ale v těch levných autech moc na výběr není. Ale trojka golf mi přijde jako fajn auto. Neurazí nenadchne, moc peněz to nesežere. Ideální když nechci moc utrácet.
party boy
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Čendoslav 26. 12. 2013 16:03

To že Cebia nemá údaje není nic zvláštního, nic to o tom autě nevypovídá...
You do that...and forget the money...
- Alan Watts

'06 Chevrolet Lacetti SW 1.6
Čendoslav
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 26. 12. 2013 16:06

Tak pozitivni je, ze ani golfa si neporidi mladej tuzer, kdyz to ma automat, protoze to je pro nevylitany blbecky sprosty slovo... Zas to mohl byt sluzebak, co 20x objel zemekouli, proste bych koukal na stav.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod party boy 26. 12. 2013 16:12

Mně šlo čistě jen abych se podíval kolik toho má ten automat nakroucíno. Kdyby to mělo fakt těch 130 a ne 300, tak bych měl jistotu že to ještě něco vydrží, už jsem viděl pár golfů co dořadilo a hned dělat repas se mi moc nechce.
party boy
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jelass 26. 12. 2013 16:30

Když to bude mít 300, tak máš zase jistotu, že je po repasu :D
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod party boy 26. 12. 2013 16:32

No to nemám a není repas jako repas.
party boy
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jelass 26. 12. 2013 16:37

Tak jistě že nemáš, to byl džouk. Nicméně bych nečekal pořádnej repas ( jestli byl potřeba ) v hodnotě nějakých 40kkč, když bys tím zdvojnsobil cenu vozu.
Mondeo MK4 1.6eb, Mitsu Eclipse Cross 1.5T Mivec Intense
p:Mondeo MK3 fl 2.0i Viva, Kiwi 8G ufo 1.8 i-vtec Sport, GrandCaravan mkV 3.3i V6 SE, Corolla mkXI 1.4 vvti, Fabia mkI 1.4 mpi
"D1.8T: Koupil dvoulitr a jezdí s ním jako s dvoulitrem."
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 26. 12. 2013 17:09

Cebie je velmi orientační měřítko najetých km. Stačí se podívat na Focus ST, co prodával do Esy K86. Auto se honosilo servisní knížkou, štemplem od Cebie a přesto to bylo s kilometry zcela jinak.
jandaxx
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod mdvoři 28. 12. 2013 00:47

a není to dovoz nově registrovaný v čr? cebie mívá údaje až po registraci v čr a v zahraničí ne. Osobně cebii používám a pokuď má o vybraným autě málo údajů, tak ho nekupuju. někomu se to nelíbí, ale já si koupím auto jen ve chvíli, kdy o něm vím, že nebylo bouraný a stočený...
mdvoři
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RMSo 28. 12. 2013 01:01

jandaxx píše:Cebie je velmi orientační měřítko najetých km. Stačí se podívat na Focus ST, co prodával do Esy K86. Auto se honosilo servisní knížkou, štemplem od Cebie a přesto to bylo s kilometry zcela jinak.


tak co vím, tak cebie hodnotí různý kritéria - nájezd, leasing a krádež a rok výroby a za každý dává nějaký body takže auto může dostat report na leasing nebo rok výroby, ael ne na najetý km...ten report si člověk musí přečíst a ne jen vědět, že existuje. cebii používám, a už mě to zachránilo, když jsem málem koupil bouranýho focuse a ani mechanik, co šel semnou to nepoznal. a taky doporučuju se nejdřív podívat, kolik mají o autě informací, jestli se za report vyplatí zaplatit
RMSo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 28. 12. 2013 01:30

Ktery auto nebylo bourany... A co je bourany? Plechy, svetla nebo nosne casti?
Pokud to nepoznal mechanik, asi to bylo dobre opraveno.
Jinymi slovy, bylo-li to opraveno v autoriz. servisu spravnymi postupy, nemela by se vyrazne snizit bezpecnost vozidla pro dalsi vyuziti.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod express333 28. 12. 2013 08:25

neznám podrobnosti, ale přece jde o to, že by to jestli je auto bouraný nebo ne vědět a nenechávat se oškubat prodejcem, který zatlouká - což samo o sobě taky něco říká. mohlo to být jen malý ťuknutí, ale to pochybuju, že by tady RMSo psal, taky můžeme polemizovat o kvalifikaci toho mechanika...? Ale rozhodně bych nad tím, že jsem koupil bouračku v domnění, že bouraný není nemávnul rukou. nejlepší koupit auto od známýho, který nekecá! :-)
express333
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tycoon 28. 12. 2013 08:58

Trojkový Golf ? Vždyť to auto je skoro starší než Cebia. K takovému asi certifikáty nedávají.
U těhle starších aut platí, že
a) rozhoduje technický stav, nikoliv čísélko na počítadle km
b) poruchy a závady jsou často dány nikoliv najetými km, ale stářím (guma za 20 let zpuchří, kabel za 20 let zoxiduje atd).
Stav automatu musíš zjistit jízdou, optimálně s nějakým zkušeným mechanikem.
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků