Dálková světla v obci

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Ferda Mravenec 22. 12. 2009 22:44

Dva lidé mi tvrdí, že v obci je zakázáno použít dálková světla; jeden tvrdí, že v žádném případě nelze a druhý v okamžiku, kdy v obci je veřejné osvětlení.
Nic takového si v zákoně o provozu na poz. kom. nepamatuji. Mám pravdu, když tvrdím, že je to blbost anebo špatně hledám?
všude byl, všechno zná
Ferda Mravenec
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hyza 22. 12. 2009 22:45

pokial si pamatam, dialkove sa nemaju pouzivat tam kde je suvisle osvetlena komunikacia. ale ja na to seru, potrebujem vidiet, a nie dodrziavat zakon za kazdu cenu.
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 12. 2009 22:45

Ferda Mravenec: co pamatuju, takj dálková se nesmí použít v případě, kdy je vozovka dostatečně souvisle osvětlena. Takže si to přeber podle sebe.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 22. 12. 2009 22:46

je to tam, ale směj se užít pokud neni komunikace dostatečně osvětlená, asi by se nic nestalo když by si svítil pořád
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 22. 12. 2009 22:46

Vrať řidičák. Jinak v obci zásadně jezdím na dálková kvůli opilcům,ležícím překážkám a jiným překvapením.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p0etrik 22. 12. 2009 22:47

Řidič nesmí užít dálková světla, je-li vozovka dostatečně a souvisle osvětlena nebo mohl-li by být oslněn řidič protijedoucího vozidla, řidič vozidla jedoucího před ním nebo jiný účastník provozu na pozemních komunikacích, strojvedoucí vlaku, řidič jiného drážního vozidla nebo řidič plavidla. Při zastavení vozidla před železničním přejezdem nesmí řidič užít ani potkávací světla, pokud by jimi mohl oslnit řidiče vozidla v protisměru.
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Hyza 22. 12. 2009 22:47

petr +1
Namluv si, co chceš.
Arguing on the Internet: "Somebody's wrong!"
-------------------------------------------------------------------------------------------
Militia est vita hominis super terram.
Bella res est mori sua morte.
Hyza
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferda Mravenec 22. 12. 2009 22:47

kde je to v zákoně?
všude byl, všechno zná
Ferda Mravenec
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 22. 12. 2009 22:48

hledej
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Ferda Mravenec 22. 12. 2009 22:49

takže v obci lze. termín dostatečně souvisle osvětlena se asi kreje s funkčním veřejným ovsvětlením. díky za odpověď
všude byl, všechno zná
Ferda Mravenec
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 23. 12. 2009 01:11

nicmene to "dostatecne" je asi uz docela relativni pojem a da se tak ukecat skoro cokoliv...
Caddy
Amík roku 2006
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peacefulwarrior 23. 12. 2009 01:34

jj, lze, tuhle jsem to řešil s bráškou, pracuje jako kurýr, taky jsem si do té doby myslel, že to nelze, ani nevim proč jsem měl tu blbost tak zafixovanou. :hm
peacefulwarrior
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepi730 23. 12. 2009 07:03

Kde sa len dá používam diaľkové.Presne podľa zásady-lepšie 100x chodca oslniť, ako 1x prejsť... 8-)
pepi730
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod core 23. 12. 2009 07:25

Nektery obce jsou osvetleny tak blbe, s kandelabrama pomalu 100m od sebe, ze taky svitim dalkovyma. V tech neosvetlenych mistech je prd videt, nechci nekoho prevalcovat. Sice je mi blby ze v zatackach svitim lidem do baraku, ale to je zivot
core
Nováček
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků