Dopravní situace: Přednost v jizde

Řidiči na silnicích, zkušenosti, nehody, policie, dopravní předpisy a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod piErcE 4. 10. 2009 19:16

Mel byh teoreticky dotaz. Mejme krizovatku, kde se sbihaji dve cesty (klasicky kriz) se smery SERVER-JIH a VYCHOD-ZAPAD.

Dopravni znaceni je takove, ze jsou oznaceny pouze znacky "dej prednost v jizde" a to pro ty, co prijizdi ze severu a z jihu. pro Ty, kteri jedou ze smeru vychod a zapad neni osazena zadna znacka omezujici prednost jizdy (cili plati prednost z prava).

jak by byla posuzovana nehoda, kdyz by doslo ke kolizi vozu jedoucich z JIHu a ze ZAPADu (cili ridic jedouci ze zapadu mel dat prednost ridici z jihu, ridic z jihu zase diky znacce "dej prednost v jizde" ridici ze zapadu)?

dodavam, ze smery jih a sever nejsou ucelove, polni ani jine komunikace, ale uplne normalni.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod maxie 4. 10. 2009 19:18

Nejaka znacka tam snad byt musi ne?
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 4. 10. 2009 19:34

občas se mi zdá, že takové případy jsou. přijiždím ke křižovatce (po hlavní) a nevzpomínám si, že bych viděl značku hlavní silnice nebo tak něco. nevím, bud se mýlím a nebo..
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 4. 10. 2009 19:37

Dodej nákres...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HondaMan 4. 10. 2009 19:41

tohle by me také zajímalo. V KO jsou alespon 2 křižovatky, kde značka hlavní silnice chybí, přestože na silnici zprava je značka dej přednost v jízdě :-/
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 4. 10. 2009 19:42

maxie píše:Nejaka znacka tam snad byt musi ne?


opravdu neni. je to teoreticky dotaz, ale vychazeji ze skutecne krizovatky u baraku me pritelkyne. jeste jsem si ji prosel a opravdu tam neni.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Kibitz 4. 10. 2009 19:46

Jo jo, tak tohle je klasika, jsou toho plný města, jen si toho moc nevšímáme. Ptal jsem se na to v autoškole a jasnou odpověď jsem nedostal...snad jen, že takové silnice by měly být účelové. Proto se hlavní neoznačuje jako hlavní - ale i kdyby, tak to nijak nepoznáme.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 4. 10. 2009 19:47

robbert píše:Dodej nákres...


mysilm ze to neni treba.. nechce se mi to nikam nahravat a soude z toho, co tu pisou ostatni, se z toho meho popisu da odvodit celkem presne, o co jde. ale pro nazornost...

http://mapy.cz/#mm=ZP@x=133074928@y=136092848@z=16

vem krizovatku sosnovecka X olstynska (to sice neni kriz, ale pro nas pripad to nevadi).
a predstav si, ze v ulici "sosnovecka" je pred krizovatkou znacka "dej prednost v jizde". ale v ulici olstynska neni ani na jedne strane znacka "hlavni silnice" ani zadna jina, ktera by urcovala prednost. tudiz plati prednost z prava.

a situace je takova, ze jedou dve auta, jedno z ulice sosnovecka a druhe jede ulici olstynska z jihu. v krizovatce dojde k nehode.

(je to jen pro nazornost, neni to tato krizovatka.. :)
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod maxie 4. 10. 2009 20:07

Nedávno jsem takhle letěl po okresce někde z brna na svitavy a najednou zleva i zprava auta... značka nikde, asfaltka všude stejná a když jsem zastavil a že mi to dalo práce, oba na mě ukazovali, ať jedu ačkoliv ta silnice, po které jeli oni, vypadala mnohem líp, než ten můj tankodrom. Otázka je, jak pozná člověk účelovku na českých cestách?
... to be yourself is all that you can do ...
maxie
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 4. 10. 2009 20:10

Pokud dojde ke střetu, bude vina na tom, kdo neměl značku.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 4. 10. 2009 20:10

maxie: Nijak.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 4. 10. 2009 20:13

To u nás je zase cesta, která není nikde označení jako hlavní, platí na ní předost z prava, ale na jedné ulici, která se k ní připojuje z prava je značka Stůj, dej přednost v jízdě :hm
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 4. 10. 2009 20:21

no to je ten samej pripad o kterym je tu rec..
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ency 4. 10. 2009 20:27

Mě na to v AŠ řekli, že je to blbý dopravní značení ...
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 4. 10. 2009 20:37

HondaMan píše:tohle by me také zajímalo. V KO jsou alespon 2 křižovatky, kde značka hlavní silnice chybí, přestože na silnici zprava je značka dej přednost v jízdě :-/

Přesně o takový taky vím na Praze 9. Přijíždím po hlavní, značka nikde a zprava je dej přednost v jízdě. Vždycky si tam dávám majzla :-/
jandaxx
Uživatel deaktivován

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků