Náhrada za Corsu za 200-300k

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod grapherX 2. 2. 2018 21:56

Ahoj,
po sedmi letech nastává čas na výměnu stávající Opel Corsa C 1.4 16V s 4° HDM automatem r.v. 2001.

Požadavky:
- rozhodně automat (zdravotní důvody)
- představoval bych si něco většího alespoň objemem kufru.
- rok výroby 2015 a mladší
- nájezd ideálně co nejmenší :)
- cena 200 000 - 300 000 Kč
- jelikož budu mít nájezd cca 20 000 km za rok, tak spíše preferuji benzín. Ale ani naftě se vyloženě nebráním (jak to je se spolehlivostí dnešních naft? vstřiky? DPF?)
- spotřeba kolem 6-7l/100km
- klimatizace (stačí manuální), zadní parkovací senzory a takové ty už dnes asi běžné věci jako ESP, apod.
- propojení s mobilem přes bluetooth (parrot apod. v autě nechci)
- větší výkon oproti Corse (66kW)

Výhody ve výbavě spojené s handicapem pravé ruky, ale obejdu se bez nich (Corse je také nemám) :
- ovládání na volantu
- startování tlačítkem (ne na všech autech se dá lehce levou rukou dostat klíčkem ke spínací skřínce :( )

Poohlížel jsem se po Fabii Combi 1.2 TSI 81kW s DSG, Rapid 1.4 TSI s DSG
Pokud bych se díval po naftě, tak se mi celkem zamlouvá Ford Focus 1.5TDCi s PowerShiftem, případně Golf s 2.0TDI s DSG (zde mě odrazuje nájezd blížící se k 200k km)

Nějaké další tipy?

Úplně na nové auto nějak extra nespěchám. Corsa naštěstí zatím stále slouží a poslouchá. Ale denní dojíždění s ní je celkem drahé zvláště teď přes zimu, kdy pod 8l/100km se nejde dostat a navíc není zrovna moc pohodlná.
Jediné co, tak rozhodně chci výměnu do léta, kvůli absenci klimatizace. :)

Díky za každý tip a radu. :)
Corsa C 1.4 66kW & F3C 1.2TSI 81kw 7°DSG -> Hyundai i30 1.6CRDi 85kw 7°DCT
grapherX
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 2. 2018 22:01

S tim fikusem neblbni
anonymni

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 2. 2. 2018 22:05

Tady to asi nebude moc oblibena volba, ale myslim ze rapid špajzbak 1.4 DSG by byl fajn.Bude to spis pres 300, ale zas se slusnou vybavou.
Vetsi kufr fobia combi, nebo Clio Grandtour s EDC 5/5 žanvyku doporucuji 8-)
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 2. 2. 2018 22:07

tema pozadavkama sis to zuzil na cele jedno auto na Sautu (a to je teda co rict) :D
https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... oFrom=list

s cenou 200, r.v. 2015 a pozadavkama se rozluc, za 300 uz mozna neco bude ve vyberu, ale nebude toho moc, takze bud pritlacit na penezich nebo ubrat na pozadavcich
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod grapherX 2. 2. 2018 22:35

Díky za reakce

goes: Proč konkrétně? Kvůli motoru (četl jsem v recenzích na něj chválu)? Nebo kvůli Powershiftu?

maXX_CZ: Rapid a Fabia Combi mám v hledáčku. Clio by se mi líbilo zvenku, ale design interiéru mě silně odrazuje.

K86: Který požadavek je konkrétně přemrštěný? Zatím jsem nejvíce narážel na propojení s telefonem. Což mě celkem v dnešní době i nemile překvapilo. :/


Zatím se mi celkově nejvíce zamlouvá tato Fabie Combi (http://www.skodaplus.cz/Car/1266027/sko ... B%5D%3D264), cena je bohužel o dost vyšší. Ale mám to pár km na tu prodejnu, tak zkusím zatlačit a pokusit se o nějakou slevu. :-)
Corsa C 1.4 66kW & F3C 1.2TSI 81kw 7°DSG -> Hyundai i30 1.6CRDi 85kw 7°DCT
grapherX
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 2. 2. 2018 22:42

Mas ZTP? To by mohl byt dobry "argument".
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 2. 2. 2018 22:45

K focusu: motor je OK, do 250 - 280tkm vydrzi, ale ta prevodovka je takova nemastna neslana, tak z 90. let, rovna HDM, ale neDSG. Sice radi, ale pomalu a neplynule. Ucel splni, ale nenadchne.
Nehlede na to, ze FFIII muze mit kufr mensi nez cosra, pod 300l s rezervou je fakt malo, na to bacha.
Rapid ma zase desne ojebany interier a nejen ten. hned po otevreni dveri je videt co kupujes.
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod grapherX 2. 2. 2018 22:55

maXX_CZ: Nemám. I přes to, že mi pravá ruka vyrostla pouze kousek za loket a na zbytek musím nosit nasazenou protézu (bez jakékoliv mechaniky, jen prostě pevná protéza). Tak podle českých úředníků a zákonů jsem plně zdravý. A byl mi v 18 letech sebrán i TP průkaz, protože stále mám ještě jednu "normální" ruku. :/
Ale to prodejce vědět nebude, tak tím můžu zkusit argumentovat. Díky za tip.

K86: Ok, díky. Focus tedy vyřazuji. Ohledně Fabie tam zvažuji pouze Combi. Klasická verze, jak sám uvádíš pro mě nemá prostorově vůbec žádný význam.
Corsa C 1.4 66kW & F3C 1.2TSI 81kw 7°DSG -> Hyundai i30 1.6CRDi 85kw 7°DCT
grapherX
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 2. 2. 2018 22:56

No takhle, pokud nejsi zavodnik, PS bude OK.
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 3. 2. 2018 08:27

grapherX píše:maXX_CZ: Nemám. I přes to, že mi pravá ruka vyrostla pouze kousek za loket a na zbytek musím nosit nasazenou protézu (bez jakékoliv mechaniky, jen prostě pevná protéza). Tak podle českých úředníků a zákonů jsem plně zdravý. A byl mi v 18 letech sebrán i TP průkaz, protože stále mám ještě jednu "normální" ruku. :/

ať jdou do ***** zdejší zákony a ouřadové, fakt :-(
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 3. 2. 2018 09:08

já bych zůstal u nějaké té zánovní kombifábie než kupovat nějakou víc ojetou stařinu, alespoň si pohlídáš výměnu oleje v převodovce což bývá dost kámen úrazu u ojetin, Meta
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Nekenieh 3. 2. 2018 09:43

A já bych si prohlédl nové Tipo 1,6 Hatch s poctivým HDM za 390.000 Kč a přemýšlel, jestli bych to nějak neufinancoval.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod grapherX 3. 2. 2018 12:20

K86: Většinu času jezdím tak nějak normálně. Ale občas se chci i projet svižněji. Uvidím. Jestli bude nějaký zajímavý kousek s menším nájezdem, tak ho aspoň vyzkouším.

Lukas063: Bohužel je tomu tak. A to je ještě to nejmenší. Největší problém nastává, když požaduješ od pojišťovny proplacení protézy. To se kroutí jak jen můžou. Často je to proces tak na půl roku. Konkrétně VZP. :/

metyn: Asi to tak dopadne. Aspoň to bude ze začátku i v záruce.

Nekenieh: 390 000 Kč už je hodně přes limit. A nevím jestli bych si nějak pomohl se spotřebou oproti Corse.
Corsa C 1.4 66kW & F3C 1.2TSI 81kw 7°DSG -> Hyundai i30 1.6CRDi 85kw 7°DCT
grapherX
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 2. 2018 12:38

metyn píše:já bych zůstal u nějaké té zánovní kombifábie než kupovat nějakou víc ojetou stařinu, alespoň si pohlídáš výměnu oleje v převodovce což bývá dost kámen úrazu u ojetin, Meta

+1
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamaco 3. 2. 2018 13:34

Požadavků prostě příliš mnoho za příliš málo peněz.. 2015 s malým najezdem na to je i 300malo.. Moje úvaha byla že startovací tlačítko měli jako první téměř sériové v Renaultu.. Hledal bych tedy něco typu scenic v krátké verzi, v inzerci je třeba tenhle http://www.sauto.cz/osobni/detail/renau ... c/17653400
Taky nějaký captur tam byl.. Obecně automat ale i handsfree ať se to nezdá je výbava často spojená s většími auty a lépe vybavenými.. A taková se pak v té ceně prodávají víc ojetá..není už dneska nějaký inteligentní způsob jak tam to handsfree dobastlit jiný než parrot? Nějak to napojit na origo rádio přes aux nebo USB.. Co já vím..roční nejzd 20tis navíc není na diesel až tak málo.. Klidně naftu tedy a nebál bych se ani vyššího stavu tachometru.. Lepší než stocenka
jamaco
Pozorovatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků