Ověření auta dle VIN ??

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod haminator 9. 2. 2009 20:54

Ahoj všem. Mám ještě jeden malý, leč poměrně urgentní dotaz:

Mám teď možnost nechat si dovézt z Německa ojeté auto (Ford Focus II). Auto je v Německu do pátku zamluvené a čekám, že mi do té doby pošle prodejce VIN, protože jej vyžaduji kvůli ověření skutečného stavu kilometrů, zda nebylo na autě dělané nějaké servisy a zda to chodilo na garančky dle servisdní knihy, kterou to auto prý má.
Ověření VINu by pro měl byl jakýsi přímý důkaz, zda si to auto nechat přitáhnou či ne. Je hezké, co píše dovozce. Ten má informace od prodejce, ale to je pořád ve stavu nedůvěřivosti. Až budu mít v ruce VIN a zjistím, že se informace shodují s informacemi od dovozce, budu jistější.

Problém je, že auto je zamluvené do pátku a kontrolu údajů dle VINu, bych poté, co jej obdržím, potřeboval co nejrychleji.

Jakým způsobem, se pak nechá ověřit VIN co nejrychleji ? Myslíte, že když zavolám k ofic. prodejci Ford a slušně je požádám, že mi z kompu vyjede vše co tam o daném vozu mají? Prodej, první registrace, servisní prohlídky apod... ?

Nebo jedině ty CEBIE a CARDETECTY apod... ??

Nerad bych, kdyby to auto bylo v pořádku, mi bylo kvůli čekání na ověření VINu prodáno někomu jinému...

Děkuji všem předem za rady a zkušenosti.
haminator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Major Kure 9. 2. 2009 20:57

Ve Fordu ti to reknou, ovsem vetsinou volam do nejake mensi pobocky, vetsinou tam byli vstricnejsi. U cebie na netu si muzes hned a zadarmo zjistit jake tam maji o tom aute udaje a pak se rozhodnout jestli za to zaplatis. Pak take existuji nejake zahranicni databaze, kde ti to aspon rekne jestli auto neni hledane jako kradene, nebo na nej neni leasing. Vyhledat v google.
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haminator 9. 2. 2009 21:07

A dá se ještě někde zjistit, zda toto auto není zatížené lízinkem v některé ze zemí EU či ne EU zemí ? Na stránkách cardetect.cz se dá zadat VIN a ono to zkontroluje databáze leasingovek aspol..., jenž jen českých. A jelikož má být auto z Německa, tak bych to potřeboval rozšířit na EU....
haminator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Major Kure 9. 2. 2009 21:14

[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
[quote="goes"]Mam ho rad.[/quote] (Majora)
Major Kure
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haminator 9. 2. 2009 23:38

Tak jsem se koukal na carfax, ale tam to vypadá, že budou jen auta provozovaná v Americe...
haminator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eross 9. 2. 2009 23:44

Skus mrknut aj sem a mozno sa nieco dozvies:
Kód: Vybrat vše
http://www.ltprofit.sk/?id=vin#dekoder
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek194 10. 2. 2009 10:01

haminator píše:Tak jsem se koukal na carfax, ale tam to vypadá, že budou jen auta provozovaná v Americe...


No taky že jo. Tyhle stránky používáme u amerik, občas se lidi hodně diví co si pohádkáři (pardon dovzci) navymýšleli o totálních bouračkách a kárách zabavenejch pojištovnou...
Marek194
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod haminator 10. 2. 2009 11:48

Tak od Fordu.cz jsem se na můj dotaz:

"Bylo by možné si nechat u Vás, nebo v jakémkoliv autorizovaném servisu Ford, VIN ověřit a zjistit tak první registraci vozu, datum výroby vozu, zda byly prováděny servisní úkony a jaké servisní úkony na daném vozu byly provedeny ?"

My bylo odpovězeno:

"vzhledem k tomu, že autorizovaná servisní střediska FORD nemají povinnost zadávat servisní úkony do jakýchkoliv databází,
z VIN kodu vozu lze zjistit pouze datum výroby, datum prodeje a kdy a v které zemi byl vůz poprvé uveden do provozu. Žádná centrální databáze, do které by se úkony zadávaly, není"

Hlavně ta poslední věta je asi nezajímavější. Takže prostě si mám myslet, že ověření VINka v servisu a že ten komp hned vyplivne kolik má auto najeto jsou jen povídačky ???? .....
haminator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eross 10. 2. 2009 13:43

Povidacky ani ne.
Mam taky pocit ze ford ti hovori pravdu a ani Peugeot to nema.
Mozno by ti to vedela povedat diagnostika ak nechas napichnut auto vo forde.
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duri13 10. 2. 2009 14:09

Eross píše:Povidacky ani ne.
Mam taky pocit ze ford ti hovori pravdu a ani Peugeot to nema.
Mozno by ti to vedela povedat diagnostika ak nechas napichnut auto vo forde.


Co spravi diagnostika? Precita nejaku pamat, ktoru zase moze ktokolvek prepisat, nie? Takze vypovedna hodnota 0. Alebo ta pamat tam je "neprepisovatelna"?
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eross 10. 2. 2009 14:22

Duri13
Neviem realne skusenosti nemam ziadne ale si myslim ze je
rozdiel ak je diagnostika za par dorbnych a profi ktoru maju v znackovych servisoch.
Teoreticky by mohli zistit nieco viac vazne neviem ale ked neskusi nebude ani on vediet.
V inych znackach ti skontroluju stav KM aj z kluca a netreba ani auto napichnut ;-)
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duri13 10. 2. 2009 14:29

Eross: no jasne, tomu rozumiem, ze v servise asi maju dobru techniku. Ale nic to nemeni na tom, ze ak sem niekto dovaza auta a chce zakryt ich pochybny povod, tak presne vie, co a kde ma prepisat. A potom ti nepomoze ani dobra technika. Nieco ine je prepisat zaznamy v centralnej databaze, na to uz treba hackera...
Akurat sa v tom velmi nevyznam a netusim, ktora pamat v aute a kluci je aka a ci je naozaj prepisovatelna, preto to pisem skor ako otazku. Inak by som to tu drzo napisal ako jasnu vec sta riadny borec 8-)
Duri13
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 2. 2009 14:32

Duri: u nekterych aut nejde v RJ prepsat najete kilometry nicim jinym, nez jeji vymenou. Pripadne se km apod.zapisuji na nekolik mist, z nichz nektere se opet nedaji prepsat. Samo, neplati to u vsech vozu.

Jinak centralni evidence o autech maji jen nektere automobilky.
anonymni

Odeslat příspěvekod Eross 10. 2. 2009 14:42

Tak ako hovori goes :) a ku kupe jazdenky uz len asi tolko ze sa nekupuje
podla stavu tacha (KM) ale celkoveho technickeho stavu vozidla.
Bud kupis auto (jazdenku) ktoru si vies overit v autorizaku celu jeho historiu
ovsem ak bolo servisovane v autorizaku alebo kupis fungel nove kde nebude ziadny problem
alebo budes doverovat predavajucemu ale rozhodne ak ides kupit jazdenku
tak servis by som uricte navstivil este pred jeho kupou aby som vedel co kupujem a podla vysledkou by som sa zariadil - uprava ceny vozidla, zistis aspon ci ta predavajuci netahal za nos...
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 2. 2009 14:47

eross: no my meli auto se serviskou, overenou historii u dealera a nakonec jsme dostali info od importera, ze auto vubec nebylo prodano v CR apod. Pritom od ceskeho prodejce sme dostali info, ze bylo prodano u nej, servisovano apod. No takovy mensi komplot jednoho typka a znameho u dealera.
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků