Ložisko v kole?

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod zadirr 11. 6. 2007 10:39

Začalo mi něco hučet v autě, je to takový bručivý zvuk, který kolísá podle rychlosti bez ohledu na zařazenou rychlost. Začíná být slyšet od takových 70km/h je a slyšet tak do 100-110km/h (pak už ho přehluší vítr). Mám pocit že to jde z leva zepředu, ale ruku do ohně bych za to nedal.

Nejsem žádný odborník, jediné co mě napadá je ložisko v kole. Může to být tím? Jestli jo, jak dlouho se s tím dá ještě jezdit? Příští sobotu jedu na Korsiku... vydrží to 3.000km? Nebo bych to měl radši nechat vyměnit ještě předtím?

Abych ještě trochu popsal ten zvuk... přirovnal bych to ke zvuku motoru, když jedu po rovině na pětku stabilních 90km/h a motor si jen tak potichoučku přede. Je to podobný tón i podobně nahlas. Když jedu pomaleji, je zvuk hlubší, když rychleji, je zvuk vyšší.
zadirr
Nováček

Odeslat příspěvekod PeTr7650 11. 6. 2007 10:42

lozisko, vymenit
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadirr 11. 6. 2007 10:48

Jak dlouho trvá výměna? Mají je servisy běžně na skladě? Kolik stojí?
zadirr
Nováček

Odeslat příspěvekod oscar 11. 6. 2007 11:05

ono trosku zalezi na tom jake auto mas
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fabka2004 11. 6. 2007 11:05

moze to byt aj pneu, nemusi to byt hned lozisko, skus pohladat bolo toho tu popisane vela na temu hluk od loziska
Fabia COMBI 12V HTP SE (Social Edition) [2xairbag, ABS...]
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod zadirr 11. 6. 2007 11:13

oscar píše:ono trosku zalezi na tom jake auto mas

Mám O1.
zadirr
Nováček

Odeslat příspěvekod oscar 11. 6. 2007 11:19

no vida. za hodinu a pul jsou vymeneny obe, na sklade je bezne.
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 11. 6. 2007 11:24

To nemusi byt lozisko, lozisko byva hlavne hlucne pri zataceni. Zkus jet 50 - 70 km/h a v ramci moznosti hybej volantem. Jestli je to lozisko, mel by se hluk vyrazne menit. Problemy s loziskem taky signalizuje vyssi teplota na kole. Kdyz se da kolo na zvedak, jde to taky nekdy odhalit poslechem. Ja bych to tipnul na pneu, obzvlaste Bravurisy nebo Bravury jsou timto primo vyhlasene. V tom pripade bych zkusil dat na chvili na otestovanina auto znovu zimni gumy, jestli se to nezlepsi
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadirr 11. 6. 2007 11:37

Poslouchal jsem jestli se to mění při zatáčení a připadalo mi že spíš ne.

Pneumatiky jsou Bridgestone Turanza. Nezačalo to ale dělat postupně, začalo to dělat najednou (v sobotu jsme jeli na Buchlov, tam to ještě jelo potichu a když jsme jeli zpátky tak už to hučelo). Pneumatika mě napadla, ale říkal jsem si že to by byly cítit nějaké vibrace ve volantu a to nejsou.

Mimochodem hučí to dost potichu, nevím jestli jsem to popsal dost přesně - když jsem se přítule ptal jestli to taky slyší tak moc nechápala na co se ptám.
zadirr
Nováček

Odeslat příspěvekod zadirr 11. 6. 2007 11:41

Hlavní co řeším je, jestli to ujede ještě cca. 3.000km. Jsem totiž dost línej ho řešit teď hned, ale zas bych nerad řešil na Korsice nepojízdný auto...

Našel jsem tady další podobnou diskuzi a tam se píše že ložisko hučí tím dál víc a víc až už není v autě slyšet vlastního slova... Takže jestli to dobře chápu, tak to jede pořád a že by se to během dvou týdnů úplně vysypalo, to moc nehrozí. Je to tak?
zadirr
Nováček

Odeslat příspěvekod fabka2004 11. 6. 2007 11:58

lozisko sa neprejavi hned, prejavuje sa postupne
Fabia COMBI 12V HTP SE (Social Edition) [2xairbag, ABS...]
fabka2004
Servismen

Odeslat příspěvekod eltoroloco 11. 6. 2007 12:03

Ctu si tady tu diskuzi a potkalo me uplne to samy, taky mi zacalo neco hucet, najednou, vypada to na lozisko. Mam stejny gumy jako ty, Bridgestone Turanza, asi cca 3 mesice stary. Tak uvidime cim to bude. JInak nic jinyho me nenanapda co by za tim mohlo byt.
eltoroloco
Nováček

Odeslat příspěvekod mfilip 11. 6. 2007 12:52

zadirr píše:Hlavní co řeším je, jestli to ujede ještě cca. 3.000km. Jsem totiž dost línej ho řešit teď hned, ale zas bych nerad řešil na Korsice nepojízdný auto...

Našel jsem tady další podobnou diskuzi a tam se píše že ložisko hučí tím dál víc a víc až už není v autě slyšet vlastního slova... Takže jestli to dobře chápu, tak to jede pořád a že by se to během dvou týdnů úplně vysypalo, to moc nehrozí. Je to tak? /quote]
Ja bych s tim pro klid duse neriskoval. Mne se kouslo lozisko na zadnim kole, aniz by dopredu cokoliv signalizovalo. Dopadlo to tak, ze se mi kourilo po zastaveni z kola, ze jsem na to zacal malem chcat, aby neco nechytlo. Nastesti to byla jen barva z bubnu.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 11. 6. 2007 12:59

zadirr píše:Poslouchal jsem jestli se to mění při zatáčení a připadalo mi že spíš ne.

Pneumatiky jsou Bridgestone Turanza. Nezačalo to ale dělat postupně, začalo to dělat najednou (v sobotu jsme jeli na Buchlov, tam to ještě jelo potichu a když jsme jeli zpátky tak už to hučelo). Pneumatika mě napadla, ale říkal jsem si že to by byly cítit nějaké vibrace ve volantu a to nejsou.

Mimochodem hučí to dost potichu, nevím jestli jsem to popsal dost přesně - když jsem se přítule ptal jestli to taky slyší tak moc nechápala na co se ptám.y/quote]
Casto se stava ze u pneu s konkretnim desenem se sjedou na par mistech krajni plochy, pneu pak na vnitrni strane vypada jak pilovy list a huci a huci a huci
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadirr 11. 6. 2007 13:03

mfilip píše:Casto se stava ze u pneu s konkretnim desenem se sjedou na par mistech krajni plochy, pneu pak na vnitrni strane vypada jak pilovy list a huci a huci a huci

Sjety jsou dost, jsou tam tak 2-3 mm vzorku, na jaře jsem přemýšlel jestli je tam mám ještě dát nebo už ne, ale nakonec jsem je tam ještě dal.
zadirr
Nováček

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků