Neznačkové oleje...Carlson apod.

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod rakepka 11. 8. 2017 10:31

Při nákupu v supermarketu mě včera zaujala akce na motorové oleje značky Carlson (českého výrobce ).

http://e-filson.cz/oleje-5w30/carlson-5 ... rlson.html

Cena tuším krásných akčních 549,- Kč/4L. Kladu si otázku, zda bych našel odvahu takovou "supermarketovou" značku koupit a nalít do svého moderního motoru TSI. Mít starou Felicii tak to řešit asi nebudu. Raději jsem ho nekoupil a v hlavě mi to vrtá, protože všechny specifikace by olej splňovat měl. Měli byste odvahu vy? Co si o tom myslíte?
Naposledy upravil rakepka dne 11. 8. 2017 10:44, celkově upraveno 1
rakepka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas063 11. 8. 2017 10:42

určitě ne
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 11. 8. 2017 11:16

ja jednou nalil do skodarny olej z tesca, uz nevim, co to bylo za znacku, ale 5 litru stalo 170 korun.
vsechno super az do doby, nez sem to pridrel po 3000 km. Po rozborce motoru sme neverili vlastnim ocim, ten motor byl vevnitr jak z fabriky a vsechen karbon v olejovym cerpadle :-D
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 11. 8. 2017 11:20

rakepka píše:Cena tuším krásných akčních 549,- Kč/4L. Kladu si otázku, zda bych našel odvahu takovou "supermarketovou" značku koupit a nalít do svého moderního motoru TSI. Mít starou Felicii tak to řešit asi nebudu. Raději jsem ho nekoupil a v hlavě mi to vrtá, protože všechny specifikace by olej splňovat měl. Měli byste odvahu vy? Co si o tom myslíte?

Já si zasejc kladu otázku, proč do benzínového TSI chceš lít olej s ACEA C3 (byť píšou C3-10, ale věř tomu)...má to nějaký důvod?
Držel bych se normy VW 502.00, interval max.15tkm, viskozitu (ideálně) 5W40 a nějakého rozumného výrobce. Tečka.
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod kembuaa 11. 8. 2017 11:42

Za prvé TSI nevyžaduje o nic lepší olej než ta Felicia. Za druhé jak píše vagi. A za třetí ta cena není nic moc. Bohatě dostačující je třeba běžně k sehnání Total 9000 za bratru 470 Kč za 5 litrů.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Erik_de_Lacroix 11. 8. 2017 11:51

Vagi píše:Držel bych se normy VW 502.00...

V čem se konkrétně liší norma VW 502.00 od VW 504.00? Proč se VW502.00 nesmí použít pro proměnný interval výměny, nebo při používání paliva mimo EU?
Erik_de_Lacroix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 11. 8. 2017 12:37

kembuaa píše:Total 9000 za bratru 470 Kč za 5 litrů.

+1
Erik_de_Lacroix píše:
Vagi píše:Držel bych se normy VW 502.00...

V čem se konkrétně liší norma VW 502.00 od VW 504.00? Proč se VW502.00 nesmí použít pro proměnný interval výměny, nebo při používání paliva mimo EU?

VW 502.00 můžeš použít klidně na 50tkm interval výměn, ale chudák motor :-)
VW 504.00 by měla mít jiná aditiva (na prodloužený interval) a pokud mne paměť neklame, tak jinou viskozitu, než 5W30 (0W30) neseženeš.
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod yndezit 11. 8. 2017 12:45

kembuaa píše:Bohatě dostačující je třeba běžně k sehnání Total 9000 za bratru 470 Kč za 5 litrů.


Taky kupuju tenhle, ale vrtá mi hlavou zda to není pančovaný olej - prý dokáží dnes velmi dobře napodobit všechny potisky atd. Navíc od někoho z Českého Těšína.
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/pozor-na-falesne-oleje-podivejte-se-do-pancovaci-dilny-mela-obrat-4-miliardy-rocne/
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Erik_de_Lacroix 11. 8. 2017 12:45

Vagi: Mně šlo o to, jestli nevíš nejaké konkrétní info o složení. Na oleje.cz jsem dohledal jen takové obecné věci, jako že VW504.00 je "kočkopes", a že to má něco společného s obsahem síry v palivu, který je v EU normovaný, ale mimo by to mohl být problém.
Erik_de_Lacroix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 11. 8. 2017 12:48

To ti nepovím, otázku spíše směřuj na výrobce oleje, případně výrobce motoru, jaké složení maj aditivační balíčky atd. Otázkou je, jestli odpoví na to, co chceš vědět :-)
3.0 V6
Vagi
Veterán

Odeslat příspěvekod Erik_de_Lacroix 11. 8. 2017 12:54

yndezit píše:...prý dokáží dnes velmi dobře napodobit všechny potisky atd.

Člověk aby na to absolvoval skoro školení:
http://www.mjauto.cz/padelane-oleje-cas ... il-a-shell
Erik_de_Lacroix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kembuaa 11. 8. 2017 13:28

yndezit píše:
kembuaa píše:Bohatě dostačující je třeba běžně k sehnání Total 9000 za bratru 470 Kč za 5 litrů.


Taky kupuju tenhle, ale vrtá mi hlavou zda to není pančovaný olej - prý dokáží dnes velmi dobře napodobit všechny potisky atd. Navíc od někoho z Českého Těšína.
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/pozor-na-falesne-oleje-podivejte-se-do-pancovaci-dilny-mela-obrat-4-miliardy-rocne/

Snažím se nakupovat tam, kde mají nějakou historii za sebou. Ale není to záruka. Je to prostě bordel.
kembuaa
Štamgast

Odeslat příspěvekod Neurotic 11. 8. 2017 13:38

Zajímavá akce... cosi neznámého o 100,- dražší a o 1l menší než značkovej :D
Neurotic
Štamgast

Odeslat příspěvekod Haya1 11. 8. 2017 14:40

Do motorek, i sportovních a vysokootáčkových (ne závodních) jsme pravidelně dávali polo syntetiku 10w40 a měnili co 6000km a nikdy žádný problém...takže do plechovek, pokud měnite co 10000km je vlastně dobré skoro všechno rozumné....jediný důvod proč dávat speciální olej olej je snad DPF kdy opravdu je důležitý olej s co nejmenším množstvím popela tzv. nizkopopelnaty....a značky jedině značkové, pak jsou rozdíly prakticky minimální ...
Motorkář uz jen duší (první moto-Pionýr v 10, auto Škoda 1202 STW v 16 letech...)
Haya1
Nováček

Odeslat příspěvekod ALF6 11. 8. 2017 14:42

U bezneho 5w-40, kde je viskozita nahnana aditivy, jde letni číslo 40 po 4-5 tisici km do kopru a mate z toho "lepsi" 5w-30.

Kdo chce lepsi olej, tak vybira podle základového oleje. 90% oleju zde prodavanych nejsou "syntetiky" a nebo "plne syntetiky". Jde o klamani zákazníka. Aby byl olej opravdu syntetika, musel by byt vyroben ze základových oleju 4 a 5 tridy. Tedy mit zaklad PAO a nebo estery. Všechny ty Shelly, Totaly, Moguly, a co ja vim jsou vyrobeny ze 3 tridy zkladovych oleju - hydrokrakaty.

Ne, ze by to byly spatne oleje, ale nejsou to syntetiky. Jde o klamani spotrebitele.
ALF6
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků