Držák na závěs pro 4 kola

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 20. 7. 2017 11:10

Dobrý den,

mám relativně dost volného času, a tak pomáhám kamarádům vybírat a shánět nejrůznější věci. Primárně dělám počítačů a notebooků, okrajově mobilů, pomáhal jsem vybírat televize, nočníky, kojenecké kaše, MP3 přehrávač, foťák. Baví mě to, rád jsem užitečný. Nyní se však na mě jedna kamarádka obrátila s dotazem, který je pro mě španělskou vesnicí - shání totiž držák na tažné zařízení pro 4 kola. Níže mail od ní:

Tááááák,

mluvila jsem s manželem a ten mi připomněl, že musíme koupit něco s čím bys nám mohl pomoct. Já si na to v neděli vůbec nevzpomněla.
Potřebujeme koupit nosič na kola na auto - na tažné zařízení - pro 4 kola. My jsme na ně koukali asi před třemi roky na internetu a zhruba jsme měli vybráno, ale zdálo se nám to drahý. Vzhledem ke zjištění, že půjčovný stojí cca 2500,- na naši dovolenou, nám už nyní přijde lepší si to koupit.
Ale už si nepamatujem tu vybranou značku a nemůžu o tom nic najít v emailech. Byli to Poláci - možná Peruzzo S., nebo tak něco. Prosím určitě ne značkový nosič Thule, to je pro nás zbytečný luxus je to drahý. Ta polská značka měla tehdy slušný recenze, akorát tam byla nějaká zvláštnost v montáži ( dodají rozložené, musíš si smontovat ) - v diskuzích myslím bylo, že se něco musí namontovat obráceně, než je v návodu.....

Mohl bys prosím prošmejdit internet jaká je situace teď ? Jestli teď, kromě Thulíka nefrčí nějaká další značka pro normální chudší lidi.

Kdyby se našel nosič okolo 5000 Kč, tak bychom byli spokojení. A kdyby k tomu byl i držák na značku nebo dokonce kopie značky, tak bychom byli v nebi. ( nevím , jestli věřit bazarovým kouskům, spíš nové ).

Děkuji :_)

Je vůbec reálné sehnat držák pro čtyři kola ve slušné kvalitě? Už jsem si chatoval s jedním e-shopem a ten mi odepsal, že za 5 tisíc se to za chvíli rozpadne. Nejlevnější kvalitní držák pro čtyři kola je podle nich Peruzzo Parma 4 za cca 6 300, další doporučil Wjenzek ALFA 3+1 PLUS za 7 950 korun. Chápu, že kupovat nejlevnější věci se často nemusí vyplatit, ale každý může mít vnímání ceny, od které začíná přijatelná kvalita, nastaveno různě. Kdybyste tedy sháněli držák pro kola vy, jaký nejlevnější, avšak ve slušné kvalitě, byste byli ochotní pořídit si? Co se dobře prodává, nerozsype se to po dvou přimontováních a neničí to peněženky občanů? Mně osobně přijde fajn Peruzzo Siena 4 za 5 500. Podle recenzí na Heuréce je většina lidí se značkou Peruzzo spokojena, vadí jen složitější montáž. Někdo si je nemůže vynachválit, jinému se po roce ohnul nebo ulomil. Moc díky všem za odpovědi a rady.

Martin
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 20. 7. 2017 11:35

Měl jsem teď od známých půjčený držák Wjenzek Alfa 2 (na 2 kola). Mají ho asi 6 let a naprostá spokojenost, já byl též spokojen. Vůbec bych se tedy levné varianty nebál. Toť má zkušenost. Dneska už se prodává zřejmě druhá verze s označením PLUS.
Až si paní Lexxová pořídí kolo, tak kupuju Wjenzka, ale ještě si musím rozmyslet verzi (počet kol).

Obávám se však, že v cenovce kolem 5000 Kč kamarádka držák na 4 kola nesežene.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 20. 7. 2017 12:01

Peruzzo Siena 4 lze koupit za 5522 Kč: https://www.nosice-autoboxy.cz/nosice-a ... e-zarizeni .
Wjenzka bych se také nebál.
Co se kvality týká, asi bych se nebál ani nosiče TMK. Pro 4 kola za 3990 Kč: http://www.tmk.cz/nosice-kol/nosic-kol-tmk-11-plus . Je to taky nosič na kouli, ale jiné koncepce (nabízí ji i Thule). Ta má své výhody i nevýhody.
Osobní zkušenosti s nimi nemám.
A ještě k RZ. Myslím, že jediná bezproblémová varianta pro setkání s naší policií je dneska třetí značka od úřadu, ale něco stojí a trvá.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod hopa26 20. 7. 2017 12:20

ja to thule na 3+1 mam. predtim jsem mel nejakou nizsi radu jen na dve kola ale jak se narodili prckove,chtel jsem uz neco definitivniho. nechal jsem minule leto udelat i tu 3 znacku od uradu,jak sem kupoval cr-v ,stalo to 600kc. jsem maximalne spokojeny,nejsme zadny velky sportovci,ale nandava se to snadno,rychle a za autem o tom drzaku nevim.nedokazu provest srovnani s levnejsim vyrobcem,ale rozhodne ho nezatracuji.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 20. 7. 2017 14:23

DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 20. 7. 2017 14:33

Děkuji všem za rady, pánové. Toto téma jsem přeposlal kamarádce mailem, napsala mi, že držák za osm tisíc nechce, to už by mohla přihodit další dva litry na Thule. Na ty kole prý jezdí tak pětkrát do roka.

Já jsem na vozíku a často právě funguji jako zjišťovač informací, umím celkem dobře filtrovat a vyhledávat. Bohužel, zrovna o těch nosičích kol mnoho nevím. Ta Siena 4 nevypadá zle, může jim léta fungovat bez problémů, ale taky se tam může už po roce něco ulomit, prasknout, čert ví.. Všem moc díky.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 20. 7. 2017 14:41

Ono je hlavně potřeba si zjistit, jak snadno/obtížně se ten nosič přidělává na tažné zařízení. Kolika pólová je k němu zásuvka (7 nebo 13, pak se musí kupovat redukce). Jak snadno/obtížně se nasazují a uchycují kola, má držák zámky (uchycení na TZ + uchycení kol) proti krádeži.....
A pak se opravdu nevyplatí koupit to nejlevnější. Nejsme přeci tak bohatí, abychom si kupovali levné věci.
DoubleSix
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 20. 7. 2017 14:57

Přesně tak, ale já jsem jen zprostředkovatel a slídil informačních toků, takže ani nevím, jaké má kamarádka auto, kolika pólová je k němu zásuvka atd.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 20. 7. 2017 15:54

hopa26 píše:ja to thule na 3+1 mam. predtim jsem mel nejakou nizsi radu jen na dve kola ale jak se narodili prckove,chtel jsem uz neco definitivniho. nechal jsem minule leto udelat i tu 3 znacku od uradu,jak sem kupoval cr-v ,stalo to 600kc. jsem maximalne spokojeny,nejsme zadny velky sportovci,ale nandava se to snadno,rychle a za autem o tom drzaku nevim.nedokazu provest srovnani s levnejsim vyrobcem,ale rozhodne ho nezatracuji.

Akorát se dívám, že TMK pro 4 kola má nosnost 45 kg a je nesklopný (s nosičem neotevře dveře). Thule dělá sklopný s nosností 60 kg. Cena 3890 Kč zde: https://www.th-store.cz/thule_9708_nosic_kol#213792995 . K tomu je třeba dokoupit světelnou rampu (držák RZ).
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 20. 7. 2017 19:48

Rozhodně by bylo lepší sklopny,kdyby se muselo lézt do kufru nebo tak... Thule je TOP, o tom zadna... Wjenzek a Hakr taky bejva použitelný. Při výběru doporucuji,aby si dotyčný pohlídal ,zda má konkrétní vyrobce/značka aspon nejaky servis a dostupnost náhradních dilu...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 21. 7. 2017 08:51

priznam se,ze ty vahy jsem nekoumal. moje kolo je nejtezsi,manzelka ma nejaky trek hlinik a detska kola vazej take malo,tzn do limitu se bohate vejdem.
kupoval jsem tohle https://www.autoboxy-nosice.com/nosice- ... classic-g6
adapter jsem jeste nepouzil,holky kolo zatim strcim do kufru.

Jeste takovou story k tomu nakupu. manzelka mrucela ,ze je to naho vno,jakoze drahy a zbytecny a ze to neni potreba.cenu jsem jeste upravil smerem dolu,aby hubovala mene,ale stejne se ji to zdalo tú mač .
pak jsem vzal 2krat kola na dovcu,kdyz deti tolik nenachodili,ale na kole se toho stihlo vic,jizni morava,popojet,pojist,popojet .... to se ji zalibilo..

pak jednou nas byly jeji kamaradky,ja sedel u playstationa,pac ty holcici povidani uplne nedavam.hraju se sluchatkama ,nahodne sundam musli a slysim mou pani jak vede monolog: "no my jsme docela uvazovali nejdriv koupit nosic na strechu,ale nakonec jsme vybrali na tazny,sice drahy,hele ale je to velka parada. jsme na to zvykli,uz si bez toho dovoleny neumime predstavit. "

nic jsem ji nerekl, mezi divkama ziskala pocit sladkeho vitezstvi triumfu,pac ty kamosky podobny drzak ani vozeni kola neznaji :-)
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 21. 7. 2017 09:29

Já to pochopil tak, že máš ten Thule HangOn, kde se kola napichují na ty 2 tyčky.
puk123
Veterán


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků