Přenosná navigace: Garmin vs. TomTom

Motory, převodovky, oleje, servis a další

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Beaumont 14. 4. 2013 17:22

Zdravím, dotaz na zkušenější: Mám přenosnou navigaci Garmin Nüvi 760, už asi šest let starou. Ještě vcelku funguje, ale už jen při nabíjení ze zapalovače, baterka umřela. To je otrava, protože si nemůžu nachystat trasu a body dopředu, musím až v autě s nastartovaným motorem. Kromě toho s nahranými mapami většiny Evropy + příslušnými POI je už procesor dost pomalý. A HLAVNĚ: výběr trasy mě někdy neskutečně štve, přestože je navolený "nejkratší čas", tak navi člověka pošle raději 25 km po klikaté okresce, než 30 km po dálnici >:-( :grr:

Moje dotazy:
1) Mají nové Garminy nebo TomTomy lepší výběr trasy, popř. možnost nastavit větší preferenci dálnice nebo tak něco?
2) Má smysl spíš vyměnit baterku ve starém Garminu (to je tak kolem 500 kč), nebo rovnou koupit celou novou navigaci? A pokud novou, tak Garmin nebo TomTom?
3) Jdou u TomToma taky v klidu "neoficiální cestou" aktualizovat mapy, jako u Garmina?
4) Které Garminy a TomTomy ukazují před křižovatkou řazení do pruhů?

Abych omezil OT, tak rovnou říkám, že:
- Navi v telefonu mám (Nokia) a přestože není špatná, tak mi nestačí, potřebuji přenosnou navi
- Nechci žádnou jinou značku než Garmin nebo TomTom
- Chci větší displej, nepotřebuji žádné jiné funkce než navigaci + POI + varování před vybranými POI (radary) + případně to řazení do pruhů
- Pokud bych něco kupoval, tak chci aby to vydrželo zase alespoň pět šest let.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 14. 4. 2013 17:36

nove verze tomtomu prodavane uz asi dva roky neumoznuji nahrani "stazenych" map. Posledni modely, do kterych to slo jsou vyprodejove XXL.
Garmin nahrani umoznuje, osobne bych volil podle toho, co by mi lepe sedlo.
Razeni do pruhu u tomtoma je otazkou pouzite mapy, je vydavan mrak verzi jedne mapy /bez-vcetne cisel popisnych, razeni do pruhu, atd.../
Naposledy upravil PeTr7650 dne 14. 4. 2013 17:37, celkově upraveno 1
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 14. 4. 2013 17:37

Rozhodně novou navi, já preferuji TomTom, ale Garmin není špatný taky :-)
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk Málek 14. 4. 2013 17:42

Než kupovat baterku do staré navigace je jistě lepší koupit novou navigaci.

S funkcí doživotní aktualizace map postrádá smysl nějaké ilegální bastlení map kdoví odkud.

Já nyní oplývám navigací TomTom VIA 135 a jsem maximálně spokojen. 5" display, řazení do pruhů, RDS, mapy celé evropy. Mohu doporučit.
Zdeněk Málek
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 14. 4. 2013 19:42

2 v 1 :
http://www.ciernaskrinka.eu/sk/produkty ... -Multifunkčné-spätné-zrkadlo-s-GPS-navigáciou-a-HD-kamerou
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 4. 2013 20:54

Do nových Garminů už nejde nahrát CIty Navigator, který stáhneš odněkud z warezu. Proto se taky, doufám, nehodlám ještě loučit se svou starou Nuvi 760.
Tebou popisované problémy s trasováním mi nedělá.
Baterii jsem v ní měnil cca před 2 roky a od té doby šlape jako nová.
Jízdní pruhy se zobrazují od verze 765, ale musíš mít k tomu nainstalované doplňky k CN.
anonymni

Odeslat příspěvekod malcolm_ 14. 4. 2013 21:15

Vzal bych novy Garmin s Lifetime a nemusel resit nejaky warez.
malcolm_
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quasimoto 14. 4. 2013 21:44

ja riesim podobny problem

Mal som asi 6 rokov Garmin Nuvi 205, bol som celkom spokojny.

Teraz som v praci dostal od kolegu TomTom Go1000 ktory kupil a nepotrebuje a neviem si zvyknut na ovladanie. A v baleni co mi dal som nenasiel ani nic na registraciu.

Hlavne mi pride grafika map taka zvlastna oproti Garminu a aj celovo interface, no ludia co pouzivaju TomTom na neho nedaju dopustit - v praci budeme kupovat este jednu Navi, tak neviem ci kupit Garmin alebo si nechat tento TomTom a zvyknut si na neho...
quasimoto
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 14. 4. 2013 21:51

Beaumont píše:Zdravím, dotaz na zkušenější: Mám přenosnou navigaci Garmin Nüvi 760, už asi šest let starou. Ještě vcelku funguje, ale už jen při nabíjení ze zapalovače, baterka umřela. To je otrava, protože si nemůžu nachystat trasu a body dopředu, musím až v autě s nastartovaným motorem. Kromě toho s nahranými mapami většiny Evropy + příslušnými POI je už procesor dost pomalý. A HLAVNĚ: výběr trasy mě někdy neskutečně štve, přestože je navolený "nejkratší čas", tak navi člověka pošle raději 25 km po klikaté okresce, než 30 km po dálnici >:-( :grr:

Moje dotazy:
1) Mají nové Garminy nebo TomTomy lepší výběr trasy, popř. možnost nastavit větší preferenci dálnice nebo tak něco?
2) Má smysl spíš vyměnit baterku ve starém Garminu (to je tak kolem 500 kč), nebo rovnou koupit celou novou navigaci? A pokud novou, tak Garmin nebo TomTom?
3) Jdou u TomToma taky v klidu "neoficiální cestou" aktualizovat mapy, jako u Garmina?
4) Které Garminy a TomTomy ukazují před křižovatkou řazení do pruhů?

Abych omezil OT, tak rovnou říkám, že:
- Navi v telefonu mám (Nokia) a přestože není špatná, tak mi nestačí, potřebuji přenosnou navi
- Nechci žádnou jinou značku než Garmin nebo TomTom
- Chci větší displej, nepotřebuji žádné jiné funkce než navigaci + POI + varování před vybranými POI (radary) + případně to řazení do pruhů
- Pokud bych něco kupoval, tak chci aby to vydrželo zase alespoň pět šest let.

1. ne. horší.
2. pokud se ti s tím chce patlat a pájet, tak asi ano. Já na to nemám to bastlit, nemám pájku. Za mě nová navi + novější funkce, vyřešeno.
3. jde ale v klidu to není. Asi jako u garmina.
4. jen ty dražší. Ty levné jsou sw osekané.
*. Když nechceš nic jinýho, nepomůžeš si moc. Nebo-li třeba Navon nabízí výrazně více vč. těch pruhů , lifetime , za menší cenu

-- 14 dub 2013 22:58 --

mapy celé evropy, % reklamací jako TT a G, příjemné ovládání, lifetime, 5 " a milion navigačních užitečných funkcí (stačí kliknout. Kdo je nepotřebuje, nepřekáží) http://www.entershop.cz/navon/navigace/ ... id=-664159
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 4. 2013 21:59

A u Garmina si můžeš udělat trasu doma v PC (v aplikaci MapSource), a pak jí nahrát do GPSky. Když jí připojíš USB kabelem, nemusíš ani řešit mrtvou baterii.
anonymni

Odeslat příspěvekod Jelass 14. 4. 2013 22:01

malcolm_ píše:Vzal bych novy Garmin s Lifetime a nemusel resit nejaky warez.


Přesně a osobně mi líp vyhovuje prostředí.

-- 14. 4. 2013 23:03 --

audis píše: mapy celé evropy, % reklamací jako TT a G, příjemné ovládání, lifetime, 5 " a milion navigačních užitečných funkcí (stačí kliknout. Kdo je nepotřebuje, nepřekáží) http://www.entershop.cz/navon/navigace/ ... id=-664159


Není to cz firma?
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 15. 4. 2013 05:56

maďaři.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 15. 4. 2013 06:47

Díky všem za názory.

Chci se držet Garminu a TT, protože co jsem slyšel / četl, tak to routování mají ostatní spíš horší než lepší a zadruhé u některých (ne všech) jiných značek může být problém s upozorňováním na radary stažené jako POI.

Výměna baterie u Garminu 760 pokud vím není tak složitá, pájet se snad nic nemusí, stačí rozšroubovat. Konektory se dají zapojit/vypojit.

Ovládání a grafika u Garmina mi vyhovují, štve mě to routování. Pokud to nové modely nemají vylepšené, tak asi raději vyměním baterku u 760...

audis píše:
Beaumont píše: Moje dotazy:
1) Mají nové Garminy nebo TomTomy lepší výběr trasy, popř. možnost nastavit větší preferenci dálnice nebo tak něco?

1. ne. horší.

To jako fakt :?: :!: :shock:
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 15. 4. 2013 07:11

ad1: fakt. noví tomtomyy mají nastavení routovani horší než ty starší.

Navon má použití cizích poi nejpromakanejsi ze všech. žádné konvertory, stačí nakopírovat. lze i dobastlit, aby upozornění na radary mluvilo. routovani zcela bez problémů. ale je to tvůj boj..
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beaumont 15. 4. 2013 07:17

Tak jo, kouknu i na Navon, díky.
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků