Problem s Astell-Kern AK100 v DAC modu pres USB 3.0

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Humpi45 22. 2. 2018 16:04

Zdravim mistni audio nadsence.

Rad bych se na Vas obratil s jednim dotazem a zadosti o pomoc/radu (pokud tedy vubec existuje). Vlastnim Astell-Kern AK100 (prvni generace), ktery podporuje pripojeni pomoci USB jako DAC. Vse fungovalo tak, jak ma na mem starem laptopu (s USB 2.0) do doby, nez jsem se rozhodl pro upgrade a koupil MacBook Pro 2016, ktery ma pouze USB-C porty a poridil jsem si i usb hub, ktery ma v sobe 2x USB 3.0, abych k nemu mohl pripojovat veskere nezbytnosti... Zmineny Astell Kern se po pripojeni k MBP zda, ze funguje, jak ma, v modu prenosu souboru z nej i do nej mohu normalne kopirovat novou hudbu, po jeho pripojeni v modu DAC ovsem nastava problem. Byt se mi normalne zobrazi jako zvukova karta a mohu normalne nastavit vystupni parametry bitove hloubky atd, z Astellu nevychazi zadny zvuk, prestoze nikde neni vypisovana zadna chyba. Na googlu jsem se docetl, ze USB 3.0 proste neni u tohohle prehravace v modu DAC podporovana a lze jej pouzivat jen v USB 2.0 portech. Chtel jsem se zeptat, jestli existuje nejake reseni, jak tenhle prehravac jako DAC na mem MBP rozjet. Napadlo me koupit usb hub, ktery ma 2.0 port, ale nejsem si jistej, zda to nejsou predem vyhozene penize. Ostatne vubec v podstate technicky nechapu, v cem je problem, kdyz macbook zarizeni vidi (jako DAC) a funguje i v modu prenosu souboru. Zkousel jsem pro jistotu i laptop HP s windows v USB 3 a nastala zcela totozna situace, system prehravac normalne jako DAC detekoval a ticho... kdyz jsem to na stejnem stroji pichnul do 2.0 portu, hudba hrala...

A ted, co s tim? :D
Diky vsem za Vas cas a pripadne rady.
Humpi45
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boriscz 28. 2. 2018 22:09

DAC ak100 neumí USB 3.0, před časem sem to řešil a nevyřešil. Smůla.
Elegantního prcka drzím jen pro dva sloty mikroSDHC, dvě kartičky po 250GB formátnuté FAT32 = pohodová nálož hudby.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Humpi45 1. 3. 2018 07:22

usb 3.0 by ale samo o sobe melo byt zpetne kompatibilni s usb 2.0, ne? Vsak to, ze spolu zarizeni komunikuji, prokazuje i to, ze zarizeni normalne funguje v modu pro prenaseni souboru... Ten usb hub s 2.0 portem by tedy pripadne mohl pomoci?
Humpi45
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boriscz 1. 3. 2018 21:08

Asi nemá smysl dále na toto téma diskutovat. Danou problematiku asi nevyřešíme. Uvědom si, že AK100 dostal funkci DAC, pokud se nemýlím díky šikovnému ruskému vývojáři, jako velký nečekaný bonus navíc, svého času dobře bezproblémově fungující.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 5. 3. 2018 17:25

Nejlepsí způsob,jak to zjistit,kdyz se tady zádný majitel neozval,je to na tom 2.0 hub vyzkouset.Jestli jses z prahy,tak ti ho i mohu venovat,myslím,ze se mi tady nekde válí.Tak kdyz tak do SZ.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků