Porovnání dostupných DAP do 150USD

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 5. 2017 07:59

Má vrozená zvědavost a touha hrát si s novými hračkami mne dovedla k nákupu dvou přehrávačů z daleké Kitaje. Jedná se o nepříliš proflaklé značky, ale jeden ze zmíněných kousků si už začíná získávat velkou pozornost mezi sluchátkářskou komunitou. Cena obou je pod zmíněným limitem ( myšleno v součtu ), nicméně dle mého se jedná o velmi zajímavé a zvukově nadějné kousky. Oba zástupci umí jen přehrávat zvuk, tzn. žádný stream, externí DAC, atp. Navzdory tomu si myslím, že zvukově budou šlapat na paty věhlasnějším značkám za násobky jejich ceny. Předpokládám, že mi přijdou do konce Května. Chvilku bych se s nima seznamoval a potom jsem ochoten je poskytnout za účelem porovnání na další kolo tour. Mou podmínkou je, že se někdo další přídá a poskytne xDuoo X3 a Shanling M1. Vzhledem k tomu, že se jedná už o celkem známé přehrávače, tak jejich srovnání s novými kandidáty by dávalo smysl. Pravidla by byla stejná jako u předchozích akcí. Vyhrazuju si právo účastníky tour vybrat a omezuji jejich počet na max. 5 + 2 ( kteří by poskytly xDuoo a Shanling ). Pokud se žádný odvážlivec nenajde, tak tour padá a možnost si je poslechnout bude jen na srazech. Bližší informace o mnou zvolených přehrávačích poskytnu, až je budu mít doma. Tak a máte o čem dumat :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod n_a_m_e 13. 5. 2017 21:17

Že by Walnut? :) Ten toho fakt neumí moc víc než přehrávat hudbu. Jinak dobrý nápad, jako vždy.
n_a_m_e
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 13. 5. 2017 21:25

Jj good idea, M1 mám a asi bych ho mohl na chvíli postrádat, ale nemám X3
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 14. 5. 2017 11:12

Taky jsem zvědavý co to bude.

Walnut mě taky napadl, ale to je spíš vtip než něco seriózního.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 5. 2017 08:10

Ano jedním z nich je Walnut. Pravda zatím nechápu čím je legrační, ale byl jsem na něj zvědavej a teď když už umí přehrát i FLAC, tak jsem si řekl, že těch pár korun nebude případně zas až taková ztráta. Tady u nás je drtivá většina změřená na mainstream a mrtě dobrých věcí nám uniká, protože se o nich pořádně ani nic neví. Nevím, jestli to bude i tenhle případ. Uvidíme ...
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 15. 5. 2017 08:34

No, k Walnut mě vždycky stačil tenhle příspěvek a o jeho "kvalitách" bylo jasno: https://www.head-fi.org/f/threads/the-r ... t-13107087

Teda samozřejmě nevím, zda nevyšla nějaká další verze, která by to všechno opravovala.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 5. 2017 11:33

Teď je už nová verze V2s a ta by snad měla být jinde ( přehrává FLAC, má náhodný výběr, méně šumu na pozadí, atp ). Pokud ne, tak jsem vyhodil 30USD, snad to přežiju :-) Do vzdělání se musí investovat.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wolejnik 23. 5. 2017 11:09

výborná idea, rád se hlásím jako tester, bohužel však nemám co nabídnout - jsem teď na androidmobilu na Hiby, vybírám a zatím mne zaujala Shanling M2s, ale ještě jsem se nerozhoupal. bylo by to pro mne skvělé vše porovnat
wolejnik
Junior

Odeslat příspěvekod wolejnik 23. 5. 2017 15:39

-- 23. 5. 2017 16:40 --

wolejnik píše:výborná idea, rád se hlásím jako tester, bohužel však nemám co nabídnout - jsem teď na androidmobilu na Hiby, vybírám a zatím mne zaujala Shanling M2s, ale ještě jsem se nerozhoupal. bylo by to pro mne skvělé vše porovnat


tak jsem se právě pročetl k pro mě doposud neznámému přehrávači Cayin N3, našel jsem i zběžné porovnání s M2s, a spíše to vypadá na N3...
wolejnik
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 1. 6. 2017 17:16

Tak dnes oba přehrávače dorazily a hned jsem je jal zkoušet. Jedná se o:

Walnut V2s - 33,90USD
XunSound XS-1 - 99 - 119USD dle instalovaného čipu zesilovače ( OPA604AP, OPA627AP )

Zatím jen velikostní srovnání s xDueem X10. Více dojmů a zkušeností později.
Přílohy
IMG_5928.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 1. 6. 2017 19:05

XunSound XS-1
Tento model mne zaujal tím že u něj lze výměnou čipu zesilovače tunit zvuk. Ne, že bych se v tom nějak vyžíval, ale přišlo mi to zajímavé. Přehrávač je osazen DAC čipem ASAHI AK4490EQ, což je jednak velmi oblíbená součástka v poslední době a druhak do nedávna byl tento čip výsadou přehrávačů s cenovkou atakující i přesahující hranici 1k USD. Za posledních pár měsíců se tento brouček zabydlel i v přehrávačích cenově dostupnějších - xDuoo X10, Shanling M2s, atp.
Designem je velmi podobný Studiu od HighSoundAudia, jen je malinko větší. Podobně skromné jsou i funkce přehrávače a jeho zobrazení na OLED displeji. Tělo přehrávače je vyrobeno z broušeného kovu a v nabídce jsou 4 barvy - stříbrná, zlatá, titanová a černá. Přehrávač je osazen sedmerem tlačítek, rovněž z kovu. Studio mělo o dvě tlačítka méně. Na spodní straně je slot pro kartu s kapacitou 128GB, ale uvádí se neověřená možnost použití karty 256GB.
Podporované formáty:
WAV: 16bit - 44.1K / 48K / 88.2K / 96K / 176.4K / 192K
WAV: 24bit - 44.1K / 48K / 88.2K / 96K / 176.4K / 192K
WAV: 32bit - 44.1K / 48K / 88.2K / 96K / 176.4K / 192K
APE: 16bit - 44.1k / 48K Compression level: fast & normal
FLAC: 16bit - 44.1K / 48K / 88.2K / 96K Compression level: 0 ~ 4
FLAC: 16bit - 44.1K / 48K / 88.2K / 96K / 176.4K / 192K Compression level: 0 ~ 4
DSD
DFF, DSF (DSD64 or DSD128)
MP3: 8 ~ 320Kbps

Já měl problém s muzikou zakoupenou přes iTunes, tu přehrávač zatím nepřečte, ale s updaty firmwaru by se to mohlo změnit. Dalším problémem je přehrávání náhodným výběrem ze složek. Ano to se mi nepodařilo uspokojivě vyřešit. Naházel jsem tudíž své šlágry do jedné složky a už to hraje.
Start přehrávače po zapnutí je rychlý, cca 3 vteřiny od zapnutí do přehrávání. Celkově je ovládání celkem rychlé, ale je nutno říct, že menu je hodně skromné a v nastavení najdete jen možnost přehrávání, nastavení filtru, periodu pro vypnutí podsvícení a tím to prakticky hasne. Nejedná se tedy o hračku pro hračičky, ale jde o aparát čistě pro offline poslech.
Pamatuje si poslední song a nastavení úrovně zvuku. Mezi skladby vkládá kratičké mezery a při přechodu z jednoho bitratu na druhý se ozve lupnutí. Stejný nešvar má i xDuoo X10. Mě osobně to nevadí. Daleko důležitější je pro mne absence šumu na pozadí. No malinko šumí, ale za poslední dva roky z toho co mi prošlo rukama patří k tomu nejlepšímu. Na druhou stranu, už nemám Spartany a Ei.3 jsou citlivé méně. S JVC HA-FX850 je absolutní ticho. Větším problémem je, že u některých skladeb se ozývá v průběhu jejich přehrávání jakýsi ostrý zvuk, který jsem zatím na jiných přehrávačích neslyšel. Jako by byly nahrávky nějak nakopnuté, ale jak říkám, na jiných DAPech se mi to neděje.
Udávaná výdrž je cca 10hodin, doba nabíjení cca 5hodin. Výkonu má na rozdávání - PO_OUT: 300mwX2 LO_OUT: 130mwX2. Já poslouchám na ten PO_OUT na 6 ze 30. S přehrávačem jsem zakoupil oba čipy do zesilovače a aktuálně mám nainstalované OPA627AP. Co se týče zvuku, tak tomu nemám absolutně co vytknout. I zde je jistá podobnost se Studiem, který stále považuji za jeden z nejlépe hrajících přehrávačů co jsem kdy měl. Zvuk má hloubku, šířku, pořebnou hutnost, jiskru, rozlišení, detail. Basů je malinko víc, než dává xDuoo X10, ale XS-01 má větší energii a šťávu. Za 119USD ( cena s oběma čipy ) úplně v pohodě drtí konkurenci za násobky ceny a pro mne osobně je výrazně zvukově vyspělejší, než tolik adorované xDuoo X3. Pravda to má dva sloty na kartu, ale pokud zde skutečně bude fungovat karta 256GB, tak není o čem moc přemýšlet. XS-01 určitě není vhodná pro milovníky analytického, světlejšího zvuku. Je vhodná pro ty, kteří mají rádi živost, energii, živelnost. Velikou výhodou XS-01 je že je univerzální co se hudebních žánrů týče. Poslechl jsem něco Jazzu, klasiky i bigbeatu a všechno mne baví. Fakt zatím marně hledám na co bych si stěžoval.
Přílohy
IMG_5937.jpg
IMG_5936.jpg
IMG_5935.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 2. 6. 2017 12:08

Zatím jsem nic nečetl ale ta fotka 3 playerů, to je orgasmus, nádherné kousky :-P.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 2. 6. 2017 13:19

To skorostudio vypada dobře. Hlásím se taky
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod D_Tomass44 2. 6. 2017 14:38

Hlásím se na tour, pro srovnání mohu poskytnu pouze FiiO X3 2nd gen. Je to můj první přehrávač, tak bych rád zjistil rozdíly oproti levnějších strojích. Jestli se mě vůbec vyplatí připlácet. Docela bych si to rád porovnal i s tím xDueem X10.
D_Tomass44
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 2. 6. 2017 15:42

xDuoo X10 není a nebude součástí ničeho. Na fotce je jen z důvodu porovnání. Jelikož se zatím nenašel nikdo, kdo by byl ochoten poskytnout xDuoo X3 a případně Shanling M1, tak tour padá.
Sám si vyberu 3 až 4 členy AVmanie, u kterých předpokládám objektivní hodnocení a s těm postupně přehrávače zapůjčím k poslechu a sepsání dojmů. Nicméně i to se bude týkat pouze Walnutu a XunSoundu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků