aktualizace FW pro Nokii X1-01 (RM-713)

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Scipiox 24. 8. 2017 16:49

Dobrý den. Mám už nějakou dobu Nokii X1-01 (RM-713) na 2 SIMky a ač to je už poněkud zastaralý telefon, výdrží baterie a bytelností mě vyhovuje a rád bych ho stále používal. Někdy se mě ovšem chová při kombinaci 2 SIM divně, SIMky se odpojují a obecně telefon blbne. Co jsem si o tom četl, problémy by mohl řešit nový FW. V telefonu je verze 5.36, zatímco nejnovější je 7.50 (případně 7.51 bez češtiny). Rád bych tedy FW v telefonu aktualizoval.
Telefon nemá USB takže jediná možnost je asi přes FBUS a box. Vlastním malý box JAF a pořídil jsem si k němu kabel viz http://www.ebay.com/itm/ATF-Cyclone-JAF ... 2749.l2649 . Využívám JAF verze 1.98.66 beta 5. Ten telefon normálně načte, jsem schopen s ním komunikovat (Info, Read/Write v servisním módu) ale ve chvíli když chci flashovat, procedura zhavaruje.
Před potvrzením flashe se objeví informace, že BB5 telefony lze flashovat pouze se 7 pin kabelem. Kabel, který mám má ovšem pouze 5 pinů (+3 pro připojení na konektory baterie) a když jsem se díval na zapojení pinů, de facto všude je popsáno jen 5 z nich, takže se domnívám, že jiný ani neexistuje. Každopádně při pokusu o flash procedura zhavaruje při nastavení FLASH módu, následně telefon vypíše "Error sync the phone" a není možné v proceduře pokračovat.
Nemáte tedy prosím někdo nápad jak by šlo tento problém vyřešit? V případě, že by byl potřeba jiný kabel pak informaci kde ho sehnat, případně informaci o zapojení pinů ze strany RJ45 konektoru na JAF boxu a telefonu (třeba bych ho zvládl vybastlit či dobastlit chybějící piny do toho, který mám).
Předem děkuji...
Scipiox
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků