AMEX / American Express - využití v ČR

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Prologer 16. 11. 2017 17:26

Máte někdo zkušenosti, kde všude se dá v ČR platit kartou Amex?

Přemýšlím o zřízení Amex Platinum kvůli bonusu (cca 25.000Kč bonus při útratě nad cca 110.000Kč v prvních 3 měsících). Ale řeším, jestli bych vůbec byl schopen tu útratu udělat. Na poště Amex neberou, do Curve taky nejde, a tak by mě zajímalo, jestli nevíte o ostatních obchodnících, kteří Amex berou.

Jsem vděčný za všechny rady! :)
Rád vás doporučím do Crypto.com, Revolut, Plutus apod. Napiště PM
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goropes 16. 11. 2017 19:23

možnosti placení jsou v ČR opravdu omezenější, ale záleží.. pokud třeba hodně cestuješ, dá se něco protočit za letenky, hotely, tak to není problém.
Btw. to je veřejná nabídka? Přímo od Amex nebo od nějaké banky?
Snažil jsem se před časem amexku získat přímo, a byl to problém, defakto to šlo jen jako v rámci firemních programů. Nějaká změna?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dlouhy.dejw 16. 11. 2017 21:54

Ja mam firemni a tady v Cechach je akceptace nic moc, znam dve restaurace a jednu taxisluzbu, kde s ni zaplatis. Za hranicemi je to lepsi, bez problemu ji brali v GB a samozrejme v USA. Nevim, jak ji treba u nas berou hotely - pokud hodne cestujes aspon po CR.
dlouhy.dejw
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jumpmans 16. 11. 2017 22:46

ted se pro Cecha zijiciho v CR bez US SSN nebo britske residence da amexka ziskat celkem normalne - staci vyplnit zadost na webu. Ale je k dispozici pouze v EUR nebo USD. A nekoukal jsem na jejich kursovni listky, pry byly dost nevyhodny....
co se tyce akceptace tak to je fakt horsi - nevim jestli na urovni diners nebo jeste hure....
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod goropes 17. 11. 2017 00:36

no to jsem se právě snažil, chtěl jsem tu EUR verzi, vyplnil jsem formulář, dodal všechny přílohy, výpisy z účtů, potvrzení... Identitu a účet mi potvrdili v Erste.
Poslal jsem to do Anglie, kde se to vyřizuje.
Pak mi přišlo zamítnutí z důvodu, že nemají smlouvu s mojí bankou. Mám účty skoro všude, tak jsem se doptával, jaká banka by pro ně byla ok - napsali, že ING, kde mám spořící účet a fondy.. české ING nicméně o spolupráci s Amex prakticky nic nevědělo, neuměli mi pomoct. Amex se pak moc omlouval, ať se nezlobím, že to je prostě jen pro klienty, za které se zaručí jejich banka, která zároveň spolupracuje s Amex.
Pak vím o řadě lidí, co mají Amex v ČR jako firemní kartu.
Podařilo se vám někomu zřídit Amex jako fyzická osoba?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavelxz 17. 11. 2017 11:40

My bohužel máme na cestování firemní AMEX karty a co se týká akceptace, tak fungují pouze hotely a samozřejmě letenky. U všeho ostatního je to loterie a většinou to nejde. Dokonce ani ve Švédsku, kde jsem si myslel, že berou všechno všude s tím nejdou platit vlaky. Navíc ty karty mají dost špatné kurzy.
Pavelxz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HNF-01 20. 11. 2017 00:29

Potvrzuji, zahranicni kurzy jsou priserne.
Co se toceni tyce, tak americke systemy ktere jsem potkal byly zalozeny na nakoupeni vetsiho poctu darkovych predplacenek VISA, nejlepe s mnozstevni slevou, a jejich vybiti do money orders ktere jde pak zpatky ulozit na bankovni ucet jako by to byla hotovost.
Z tech "ostatnich obchodniku" pokud rozumim otazce me napada tak jedine Twisto, ale nevim jake karty berou.
HNF-01
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pav. 6. 5. 2020 16:06

Já mám trochu jinou zkušenost... AMEX mě minulý týden překvapil lepším kurzem UDS>EUR než měla MC/VISA. Ne eBayi jsem kupoval něco za 209 Eur a karty MC/VISA mi nabídly celkovou částku $240 (kurs 0,87), přičemž AMEX jen $229 (kurs 0,91).
Nabídky na bonus na Delta Airlines se objevují cca 3x ročně, je třeba zažádat v době platnosti akce (rozmezí asi dvou měsíců), klidně poslední den akce - pak už se na vyřízenou žádost vztahují akční podmínky. Čas od času to chce sledovat stránky vaší aerolinky, tam to bude inzerováno v partnerech věrnostního programu. Je třeba mít US SSN a US adresu (klidně u přátel). AMEX taky požaduje ověření adresy v bance - někdy trvají na písemném potvrzení, ale jde to ověřit i telefonicky v konferenčním hovoru.
Pav.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goropes 7. 5. 2020 17:08

Jak lze v ČR získat kartu Amex (mimo firemních karet)?
Existuje nějaká prepaid nebo virtual Amex?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 7. 5. 2020 22:32

Lze získat německou kartu Payback Amex.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 8. 5. 2020 08:14

Vydání té karty je ale podmíněno bydlištěm (adresou) v Německu a do zahraničí ji nezašlou. Navíc je to kreditní karta, takže je nutné prokázat bonitu v rámci Německa. Je to tak?
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 8. 5. 2020 21:55

Delitzsch píše:Vydání té karty je ale podmíněno bydlištěm (adresou) v Německu a do zahraničí ji nezašlou. Navíc je to kreditní karta, takže je nutné prokázat bonitu v rámci Německa. Je to tak?


Mám ji normálně poslanou na moji českou adresu.
Není to kreditka, je to charge karta.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 8. 5. 2020 22:17

A je to skutečně ta německá karta? Protože online formulář pro objednání karty akceptuje pouze německou adresu, požadovány jsou údaje o zdroji příjmů v Německu...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod goropes 9. 5. 2020 10:34

Ladayette16: mohl bys mě prosím nasměrovat, kde a jak o tu kartu požádat?
Chtějí nějaké ověření kreditu, záruku banky apod.? Poplatky za zřízení/vedení?
Děkuju!
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kubago 6. 8. 2021 11:32

Snažím se najít nějakou mapu či seznam obchodníků, kde by bylo vidět akceptace AMEX v Česku.
Oficiální mapa bohužel nefunguje v ČR.
Případně nemáte někdo zkušenost, jaká čerpací stanice akceptuje AMEX?
kubago
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron