Převod v KB - 2 mio

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mracekpavel 20. 2. 2017 09:14

Dobry den,
resime prevod financi za nemovitost cca 2 mio Kč.
Lze se sejit v bance (KB) - oba dva mame ucet v KB a prevezt penize pomoci bankere z uctu na ucet ?
- nevi nekdo, jsou tam nejake podminky ?
- samozrejme obc.prukazy, mit hotovost na ucte je jasne
- nejake interni predpisy ?
- bude se uvadet nekde duvod platby? Chteji jeste neco ?
- existuje nejaky limit pro bezhotovostni platby ?
- musim si predem schuzku domluvit ?
- blokuji to nejak ? Nebo je videt pripsani penez ihned na druhy ucet?

Dekuji za odpovedi
PM
mracekpavel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 2. 2017 09:22

Asi bych to řešil dotazem v KB předem. Já mám v KB Top nabídku a tam mám limit 100 milionů přes IB, ale zatím moje jednotlivé převody byly pod 500 000 Kč.
V ČSOB mi kvůli převodu nad 500 tisíc volali.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powlcz 20. 2. 2017 09:24

Proto veškerý cash držím pod postelí doma v hotovosti.
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod neosobně 20. 2. 2017 10:09

Doporučuji velmi obezřetně vázat převod částky na skutečně fyzicky provedený přepis na katastru. Nejlépe přes notáře. RK nejsou ! zárukou, že vaše peníze nebudou zpronevěřeny podvodníky z RK nebo různými kličkami původním majitelem nemovitosti a nemovitost z různých důvodů zůstane původnímu majiteli, případně bance, exekutorovi, opatrovníkovi atd.
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tx999 20. 2. 2017 11:13

1) Zeptal bych se primo v KB.
2) Vetsinou je vhodne to resit pres notarskou uschovu (tj. slozis penize a notar jepo splneni urcitych podminek - napr. Prevod v katastru - prevede dal). Mam pocit, ze nejaky podobny typ sluzby nabizeji I banky, tak se zeptejte primo v te KB.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fantucci 20. 2. 2017 11:30

a) rozhodně bych se předem informoval v bance, jak je zde již zmíněno.
b) a rovnou bych se zeptal na jistotní účet, který se pro tyto účely dá využít. Jen pozor na cenu. Tu je třeba si porovnat s advokátní/notářskou úschovou.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 2. 2017 15:16

KB má v nabídce typ vázaného účtu, u něhož je zajištěno vypořádání smluvné ceny při splnění podmínek, takže lze to brát jako alternativu k notářské úschově: https://www.kb.cz/cs/ucty-platby-a-kart ... upni-ceny/, dle stránek jsou potřeba identifikační doklady smluvních stran, kupní smlouvu a výpis z katastru, ale konkrétní informace jistě rádi poskytnou na pobočcce nebo infolince. Zcela nepochybně si bude lepší schůzku domluvit, ať se oběma na pobočce věnuje (teoreticky) kompetentní pracovník a aspoň připraví kafe (za tu cenu - dle sazebníku uvádí 0,2 % s minimální sazbou 6000 Kč, takže tuto částku si porovnat nejlépe s notářským tarifem (vyhláška č. 196/2001 Sb.) a rozhodnout se podle preferencí)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod psimino 20. 2. 2017 16:43

Bohužel za poplatek 6.000 Kč dostanete u KB jenom "základní" smlouvu. Jestli budete chtít nějaké úpravy, připravte si minimálně 12.000 Kč. http://www.sazebnik-kb.cz/cs/obcane/ost ... uzby.shtml
Mám zkušenost s pobočkou Na Příkopě v Praze. Trvalo jim 14 dní než připravili návrh smlouvy. Stejně bylo potřeba zapracovat připomínky. U advokáta bylo i s připomínkami vyřešeno za 3 dny cca za 6 tis.
psimino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 2. 2017 22:10

To je tedy pekna drahota, a notarska uschova asi nevyjde levneji.
http://www.notarky.cz/odmena-notare/notarske-uschovy
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 21. 2. 2017 22:48

To cikánská nebo židovská lichva je oproti těmto poplatkům h**no :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků