Vypalování displeje

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jose5 9. 7. 2017 19:48

Ahoj, líbí se mě tel. Samsung Galaxy J5, 2017, ale slyšel jsem, že se u Samsungů vypaluje displej / nevím jak to správně nazvat/ prostě po čase tam prý zůstávají skvrny, dále prosím Vás, jak kvalitní je fotoaparát?

Děkuji Josef
Jose5
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 7. 2017 19:51

nic se nevypaluje, však nebudeš mít jas stale na maximum
tady máš srovnání J5 vs. A5
http://www.fony.sk/clanky/12757-dilema- ... xy-a5-2017
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 9. 7. 2017 20:45

Fyzicky dochází k opotřebení jednotlivých pixelů, tj. statický obraz způsobí jednou ztrátu svítivosti jednotlivých barevných subpixelů. Otázka je, jak dlouhý časovy horizont to je.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 9. 7. 2017 22:03

Kdesi jsem četl, že u AMOLEDŮ začíná kvalita obrazu jít dolů už po cca 1000 hodinách zapnutého displeje, a to u modré barvy. zelená a červená vydrží řádově více.

Obecně bych se vypalování bál pouze pokud je telefon zapnutý nadstandartně často, nebo ho plánujete vlastnit a používat hodně dlouho(a zadaří se)
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 10. 7. 2017 17:48

I dnesni "posledni" Amoledy se vypaluji a mnohdy tomu dopomuze jen delsi navigovani, takze je ceho se obavat klidne i po pul roce.Samsung navic obcas dela problemy s uznanim, takze bat se pak pomalu telefon pouzivat na navigaci..To riziko tu proste je.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Jose5 10. 7. 2017 19:47

Děkuji za názory.
Jose5
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 10. 7. 2017 20:35

K tzv. "vypalování amoledů" bohužel občas dochází, to je pravda. Ale spíše se to opravdu týká velmi nadstandartního používání. Já používal telefon s tímto typem displaye několikrát, jednou jsem jej dokonce používal dva roky a k vypálení nedošlo. Tím však netvrdím, že se to nestává.
opasino
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků