GPS LOGGER HOLUX M-241

Turistika, RDS-TMC, internetové mapy a další

Moderátor: Moderátoři Navigovat.cz

Odeslat příspěvekod lucent 25. 2. 2008 19:27

Ahoj, všichni ... :D

Dnes jsem se stal majitelem této GPSky.

První dojmy ... zatím spokojenost.

A pro TY, co nechtějí louskat anglické stránky.
- velmi citlivý (chytí se i v místnosti, 2 m od okna)
- bluetooth
- funguje jako GPS mouse skrz USB
- intervaly záznamu: 5, 10, 15, 30, 60 a 120 s
- pamět na cca 130 tis. bodů (pozice, datum + čas, nm. výška)
- displej (čas, datum, pozice, nm výška, rychlost, vzdálenost, nastavení)
- 1 AA baterka (tvrdí že vydrží 12 hodin)
- 32 kanálů
- loguje do KML, GPX, TXT (NMEA)

Obrázek
Naposledy upravil lucent dne 3. 3. 2008 21:32, celkově upraveno 2
lucent
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod habby 26. 2. 2008 01:28

Ahoj a jake jsou prvni zkusenosti, kde jsi koupil a za kolik. Uvazuji o stejne, hlavne na zapis logu z gps, na delsi vylety.
habby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Barney333 26. 2. 2008 22:47

Holux M-241 mi taky přišla nedávno (24.2. , koupeno přes ebay, plumbargains za cca 1500Kč) a první dojmy mám trochu smíšené:
+ vypadá pěkně, polohu zjišťuje, data ukládá (do formátu .trl) a dodaný program stahuje data z GPS do PC a převádí na ostatní formáty
- na jednom počítači se mi nepodařilo nainstalovat dodaný USB driver, TomTom6 na PDA z GPSky polohu nenačte, Nokia Maps na N73 s GPSkou taky nekamarádí, přiložená aplikace pro čtení aktuální polohy z GPS pro PC a PDA padá
Barney333
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lucent 26. 2. 2008 23:27

Koupil jsem v tomto obchodě. Cena byla 93,99 AUD (včetně poštovného).

Objednáno a zaplaceno v noci z pátku na sobotu.
Dorazilo za cca týden. V pátek večer na Ruzyň.
Odesláno z Taiwanu EMSkou letecky (obdržel jsem číslo a mohl jsem sledovat, kde je balíček ...).
Do schránky strčila Česká pošta v pondělí dopoledne.

Vychytácky: :-)
Na displeji vidím nejen aktuální pozici a nadmořskou výšku (a datum a čas), ale i okamžitou rychlost nebo ušlou (ujetou) vzdálenost a světou stranu (při pohybu).
Logovat lze nejen podle nastavého času (5, 10, ... sekund), ale po ujití přednastavené vzdálenosti (50, 100, ... m).
Displej je podsvícený po stisku tlačítka.
Ovládací SW je velmi jednoduchý, není ho nutno instalovat (stačí spustit).
Doaný ovládací SW umí "vyrobit" několik různých formátů (kml, txt, ...)
Plné nastavení je možné i bez počítače (jen přes tlačítka a displej).
Potěšilo mne, že v balíčku byla cigaretová autonabíječka s výstupen na velký klasický USB.
Chytil se na něj (po bluetooth) i ze svého stařičkého mobilu SE-K750i a na displeji mi to malovalo trasu.

A teď mínusy: :-(
Nic není dokonalé. Takže když srovnám s tím, co už jsem měl v tlapkách, tak mi vadí následující ... :

1. Má volně otevřený a nezakrytovaný mrňavý USB konektor.
Takže bacha na kapající, stříkající vodu.
2. Nemá USB mass-storage (takže je nutno mít při sobě ovladače)
3. Proč nemá větší paměť ? (ale to platí obecně pro všechny GPS loggery)
4. Občas by se šiklo, aby uměl logovat po sekundě.
5. Trochu mi zlobil prográmek (od výrobce) na chytání GPS dat po bluetooth pro PDA - odpojoval se mi, padal mi. (Ale to může být jen můj problém). Jiný SW na PDA mi držel bez problémů.

A nejvíce mu vyčítám mechanické provedení - zavírání AA baterky.
Vrbovým proutkem bych ty čínský konstruktéry vyhnal na ulici.
A hnal bych je, dokud to nepředělaj.
Naposledy upravil lucent dne 3. 3. 2008 21:34, celkově upraveno 1
lucent
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod habby 3. 3. 2008 20:14

Je mozne stahnout trasu do pda pres bluetooth? Preci jenom se mi nechce tahat notebook sebou.
Jak dlouho dokaze logovat? Treba by ani presun nebyl nutny. Diky
habby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lucent 3. 3. 2008 21:45

Ano.
Na PDA spustíš SW, který bude skrz bluetooth chytat data (z GPS) a zároveň je bude interně ukládat do PDA.

Při nastaveném nepřetržitém 5-ti sekundovém logování vydrží zaznamenávat týden.
A když budeš logovat jen polovinu dne (v noci spíš a víc baterka stejně nevydrží), tak to lze vytáhnout na 2 týdny.

Lze si to snadno spočítat ... např. při 10-ti sekundovém logování vydrží 15 dnů (respektive měsíc) interní paměť.
lucent
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod habby 3. 3. 2008 22:29

Myslim ze dva tydny bohate staci.
habby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jantar51 9. 3. 2008 14:18

Tento modul se mi zdá velmi zajímavý, hlavně diky možnosti záznamu trasy a dalších informacích přimo na displeji modulu.
Díky za Vaše velmi dobré informace o tomto sympatickém žluťáskovi. :tleskani
než se rozhoupu pro jeho koupi každý den sleduji co nového sem kdokoli přispěje: zkušeností, o možnosti vyp.st. navig. přesnosti
atd.
díky
Jantar51
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lucent 11. 3. 2008 22:05

Holux M-241 GPS logger with LCD display - reviewed je na této stránce

Obrázek
lucent
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honzzza 11. 5. 2008 11:03

Chtěl bych se zeptat na pár věcí:
pokud bych s tímto vyrazil na cca 14 dní na hory, s dostatečným množstvím baterek, je možno nějak bez počítače ukládata trasy třeba po dnech?
nebo to funguje tak, že to zaznamenává stále do jednoho souboru?
umí to exportovat do GPX?

děkuji
Honzzza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majk_20 27. 5. 2008 10:06

Prodám tento logger. Koupený před dvěma měsíci na ebay. Plně funkční, málo používaný. Cena k jednání 900 Kč. Kontakt Michal , 776 266 888
majk_20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lucent 27. 5. 2008 23:02

Honzzza píše: ... je možno nějak bez počítače ukládata trasy třeba po dnech?
nebo to funguje tak, že to zaznamenává stále do jednoho souboru?
umí to exportovat do GPX? ...

1. zápis trasy je nutno manuálně aktivovat tlačítkem (po zapnutí), jinak se nic neukládá do interní paměti a na displeji pouze ukazuje pozici, čas, ...

Po nahrání nového firmware jsem v menu objevil možnost zapnutí automatického okamžitého logování (tedy neni nutno po zapnutí ještě mačkat další tlačítko ...)

2. pokaždé ukládá do nového souboru (v názvu je datum a čas začátku zápisu) v interním formátu *.trl

3. pomocí utility (na cd nebo webu výrobce) je k dispozici utilita, pomocí které lze tento interní formát konvertovat do *.txt, *.kml (Google Earth), *.txt (NMEA) nebo do *.gpx

4. Dnes jsem si všimnul, že na www výrobce je k dispozici nový firmware (není jasné jakéjsou změny) a novou verze utility

Na první pohled jsem si všimnul, že přináší možnost nahrání firmware a možnost nastavení logováni po 1 sekundě (a již výše zmiňovanou možnost zapnutí automatického okamžitého logování po zapnutí)
lucent
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jantar51 4. 11. 2008 03:09

GPS LOGGER HOLUX M-241
tento modul se konečně dá koupit i na e-shopech.cz, a to i za rozumnou cenu 1400+ ??.
proto zde připomínám tento logger, dejte prosím do placu dalši info, názory, zkušenosti
na netu jsem nalezl i typ GR-241, nevim jaký je rozdil, neznám angl.
Jantar51
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod laca_cz 6. 2. 2009 02:17

prosím, můžete se někdo podělit o zkušenosti - dlouhodobé používáni, výdrž baterii apod? Scháním spolehlivý loger na cesty. Předpoklad je 10-12 dní logování, po cca 10-12 hodinách/den. Je Holux to pravé? Díky
laca_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lucent 6. 2. 2009 23:04

Ahoj,
jen stručně ... (protože vše už zde bylo myslím popsáno)

- není outdoorový (vodotěsný)
- neumí se chovat jako massstorage (tedy data musíš pomocí utilit výrobce konvertovat)
+ jeden AKU = 1 den (cca těch 10 hodin - záleží na tom, v jaké jsou kondici)
baterie jsem nezkoušel
+ je na tužkovou AKU (takže když se vybavíš několika balíčky, nemusíš se starat o nabíjení)
+ jako bonus dostaneš nabíječku do auta (můžeš využít i na něco jiného)
- ale pozor ta nenabíjí AKU uvnitř

+ u mnezatím spokojenost

... před pár dny tu někde šel Qstar s velkým displejem jako alternativa
lucent
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod laca_cz 7. 2. 2009 01:28

Díky za rychlou odpověď. Rozhoduji se totiž mezi Holuxem a GiSTEQ GPS PhotoTrackr Lite (DPL700).

GiSTEQ má větší paměť, pohybový senzor, delší výdrž a zdá se lépe zpracovaný. Oproti Holuxu je ovšem větší, nemá displej a BT. Rozdíl v ceně bych ještě unesl :-)
laca_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JechK 4. 5. 2009 12:24

Zdravim, uvažuji o tomtolo GPS Loggeru, nemá někdo z vás na prodej? Případně, kde nakoupit nejlejvněji? Klidně v zahraničí, uvítám osobní zkušenosti se zahraničními obchody. Děkuji za každou odpověď
JechK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honzzza 2. 5. 2010 18:08

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat, zda lze tento GPS logger použít i jako GPS reciever k PDA tak, abych na PDA mohl použít navigaci?
Nebo je ta BT jen k odeslání dat?

Díky za info
Honzzza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod laca_cz 2. 5. 2010 23:40

Podle výrobce a manuálu to lze, přes Bluetooth. Osobně jsem to nezkoušel. Holux nevyniká přesností, takže pokud by to měl být modul pouze pro použití s PDA, myslím, že není moc vhodný.
laca_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zbytovsky 19. 5. 2010 10:55

Nazdar,

Co jsem vyčetl tady umí to to používat BT i USB k posílání živého NMEA streamu, nebo poslání starších tras a bodů, přes spěšl aplikaci dokonce i na PDAčka. Škoda, že na ebayi ceny začínají na 1400, v čechách to je jen o dvě stovky víc.

Sám teď používám v mobilu Trekbuddy a k tomu přes BT gpsku Nokia LD-3W - tohle je výborná kombinace, ale chybí tam to logování na baterky na delší pochody - mobil za dva dny chcípne :)
zbytovsky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod laca_cz 20. 5. 2010 22:58

tak jsem ted vzal Holux na kola a vydrzel na jednu baterku sotva 1,5 hodiny !! Doufam, ze to bylo baterkou :( Posledni dobou se nedostanu na cely den na turu, abych to vyzkousel
laca_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honza999k 24. 6. 2010 16:20

Koupil jse si tento logger nevim proč při vymazaní dat z přístroje se neaktualizuje počítadlo free záznamu . Data jsem již mazal několikrát jak přas PC tak i přímo na loggeru ale počítadlo zustane na stejné hodnotě a při dalším logování zase odčítá ?
Honza
honza999k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeNiSh 28. 5. 2011 14:26

uvazuji o tomhle GPS loggeru a zajimalo by me, jestli jen za pomoci telefonu s Androidem se z nej daji vytahnout zaznamy tras pres bluetooth? rad bych si behem cestovani zalohoval nahrany trasy do telefonu bez pouziti pocitace
:: SUPER COM 72 :: NES :: SNES :: N64 :: Wii :: IM :: G&W :: GB :: GBC :: GBA :: GBA SP :: NDS :: 3DS XL ::

SBIRAS, HRAJES nebo se jen ZAJIMAS o klasicke retro hry? pridej se k nam na
:arrow: www.facebook.com/retroGEJMSY :hmm:
BeNiSh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod modry_banan 2. 6. 2011 13:46

Cus, svet je malej, co :D Nebudes tomu verit, ale tuhle vecicku mam uz tyden objednanou a zitra bych si pro ni snad mel konecne jit, abych mohl o vikendu logovat o<:) Na otazku ti odpovedet nedokazu, ale kdyby neco kvuli tomuhle, tak vis na koho se obratit ;-)
Sagem MC920 -> Sony CMD-J6 -> Siemens C55 -> M55 -> me75 -> ?
modry_banan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeNiSh 2. 6. 2011 14:51

:shock: no super, tak to se domluvime 8-D ja porad cekam, az se na alze objevi a uz pres tyden tam maj "na ceste - termin dodani zitra" a kazdej den tam je "zitra" :D
:: SUPER COM 72 :: NES :: SNES :: N64 :: Wii :: IM :: G&W :: GB :: GBC :: GBA :: GBA SP :: NDS :: 3DS XL ::

SBIRAS, HRAJES nebo se jen ZAJIMAS o klasicke retro hry? pridej se k nam na
:arrow: www.facebook.com/retroGEJMSY :hmm:
BeNiSh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod modry_banan 2. 6. 2011 15:15

Ja take cekal a uz me srali, tak jsem si to objednal tady KLIK. Maji to levnejsi a z centra to nemam metrem daleko. Uz to melo byt dnes, ale pry az zitra. Tak snad to vyjde, abych si uz v sobotu mohl merit najetou trasu :oboze
modry_banan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod L.u.k.a.s.1.9.8.5. 15. 6. 2011 11:30

Zdravim, koupil jsem si také tuto hračku a mám k ní pár připomínek, přesnost mi občas přijde špatná, řekl bych že opravdu záleží na poloze modulu - antény, ale co mě hlavě trápí, když jsem vyexportoval první pokusnou trasu pomocí sw HOLUX ezTour, zobrazilo mi to celkovou vzdálenost 50km, což je blbost, trasa byla cca třicet kilometrů, s čímž by se cca shodoval i záznam trasy na displeji na samotném logeru. Setkal jste se s tím někdo?
Děkuji za odpověď
L.u.k.a.s.1.9.8.5.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod L.u.k.a.s.1.9.8.5. 17. 6. 2011 16:35

Edit: tak myslím že v mapách to ukazuje správně, ale počítadlo kilometrů přímo na modulu je zdá se v majlích, přesto že jsou nastaveny km. Nikdo nezaznamenal podobnou zkušenost?
L.u.k.a.s.1.9.8.5.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honza999k 19. 6. 2011 19:32

Mám tento logger už vice jak rok a jsem s nim spokojen. Přesnost pozice je dobrá akorát měření nadmořské výšky neodpovídá. (na stometrovém rovném úseku silnice kolísá nadmořská výška i 30m)
Co se týká špatného měření v sw HOLUX ezTour měří špatně celkovou vzdálenost pokud např. zastavím a stojím na místě logger stále zaznamenává drobný pohyb a HOLUX ezTour pak posčítá vzdálenosti mezi jednotlivými body a je z toho takový rozdíl.
Pokud jsem logoval bez zastavení tak měřil správně
honza999k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod modry_banan 25. 6. 2011 13:33

Po par prvnich testech jsem nenaznamenal zadne problemy s nepresnosti, jen by me zajimalo, zda-li mate stejne jako ja i BeNiSh pri vymazane pameti k dispozici jen 104 728 bodu!? Vyrobce uvadi 130 000 zaznamovych pozic, tak nevim, co to ma byt...
modry_banan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod L.u.k.a.s.1.9.8.5. 25. 6. 2011 21:31

od Verze fw 1.13 se ukládají ke každému bodu i informace o výšce, tudíž jsou datově více náročné, proto míň záznamů.
Takže všem se shoduje délka trasy v obou módech, tzn v měření na display a měření při ukládání?
Samozřejmě o přeskakování při stání na místě díky nepřesnostech vím, timto ta chyba ale způsobena není.
L.u.k.a.s.1.9.8.5.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod modry_banan 26. 6. 2011 11:01

Dik za info, ale nebylo by od veci mit moznost tohle zrusit, kdyz clovek potrebuje co nejvice zaznamovych pozic a nadm. vyska je mu ukradena...
Ja zatim provedl jen par mereni, ale vzdy se mi to shodovalo. Jedine co me napada je, ze mas v te mereni vzdalenosti nastaveno Point misto Route, ale to by se ti pak, pri skonceni v miste startu, ukazala nula a ne nejaka podivna vzdalenost :-|
modry_banan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod L.u.k.a.s.1.9.8.5. 27. 6. 2011 19:31

Jak jsem se již druhým příspěvkem opravil, v eztour zobrazená vzdálenost souhlasí,pochopitelně pokud odečteme odskoky při stání na místě při špatném signálu atd... Nesouhlasí vzdálenost v tomto zobrazeném modu. Několikrát kontrolovano například za pomoci sw SmartcomGPS, i přes nastavení kontinentálních jednotek a dokonce zobrazení jedenotek [km] odpovídá naměřná vzdálenost mílím.

Jinak myslím, že bodů k uložení je i tak až až, pokud je nastaveno ukládání po minutě, je místo skoro pro 1800hodin! Jinak kdybych chtěl zpět těch 130000, nahrál bych starší fw, který výšku neukládá.
Přílohy
mile.jpg
L.u.k.a.s.1.9.8.5.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod modry_banan 30. 6. 2011 08:43

Ja pochopil o jakem modu mluvis. Na nej ma take vliv to nastaveni Point/Route, ale v tvem pripade to asi neni zpusobeno timhle. Starsi fw nechci, protoze tam myslim neni to mereni po vterinach. Ale hodit by se mohl tobe, treba by to vyresilo tvuj problem ;-)
modry_banan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod L.u.k.a.s.1.9.8.5. 18. 5. 2012 15:07

Z a) logování po vteřině je asi docela blbost, používá li to člověk na kolo nebo dokonce na pěší chůzi. Za b) i po vteřině lze nastavit u staršího fw.
Ke vzdálenosti na display: přijde mi, že vždy začne ukazovat blbosti, když má těch hodnot moc...
L.u.k.a.s.1.9.8.5.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mluno 19. 5. 2014 17:48

Pokud chce člověk taggovat fotky, tak 5 sekund je maximum, jinak vzniká značná chyba. Pro jiné účely (třeba bloudění v lese bez nutnosti zná každou zatáčku) je minuta asi dostatečná.
mluno
Kolemjdoucí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor