GPS logování, trasy, označování EXIF

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bigboban 31. 1. 2008 07:05

Sháním vhodnou GPS, která mi bude logovat GPS trasu. Na tomto serveru i v diskusích už jsem našel možná 5 zařízení, ale popis nikdy není tak podrobný jak bych si přál. Proto bych chtěl poprosit především majitele takové GPS aby mi doporučili zařízení co zvládne toto:


1) Umí logovat GPS trasu
2) Nemusí mít bluetooth spojení
3) Měl by jít nstavit interval logování
4) Mělo by mít dostatečnou paměť třeba na 3-týdenní dovolenou, tedy třeba 21x10hodin. Souvisí s bodem 3.
5) Na nabití vydrží alespoň od rána do večera, počítám s tím že večer to vždy nabiju v autě nebo doma.
6) Zaznamenává 3D pozici, tedy i nadmořskou výšku.
7) Má dobrou citlivost, tedy "poběží" i někde v kapse, batohu, pouzdru na foťák apod.


Uf, tak to je snad vše. Ještě jednou opakuji, že bych prosil především o zkušenosti majitelů s body 1-7. Na netu si to dokážu taky najít, ale především o bodech 3,4,6 a 7 se často ani v recenzích pořádně nepíše. :(

Díík. :D
bigboban
Junior

Odeslat příspěvekod xpj 31. 1. 2008 08:52

Garmin GPSMAP 60CSx

1. ano
2. nemá
3. lze
4. na SD kartu
5. 2xAA, vydrží určitě 16 hodin
6. ano, barometrický výškoměr, i ze satelitů
7. ano

:-)
Garmin eTrex Legend (2Q 2005-4Q 2006)
Garmin GPSMAP 60CSx (4Q 2006-forever) + Topo Czech v1.2
xpj
Junior

Odeslat příspěvekod bigboban 31. 1. 2008 09:07

Supr, sice dobrý tip ale ta cena!! Vyjde na 350 doláčů. :x

Neříkám že je to moc, ale já chci fakt jen "logovátko" ale tady bych naprosto zbytečně platil za displej, mapy, atd, atd.. :(
bigboban
Junior

Odeslat příspěvekod Ovo 31. 1. 2008 13:58

Tak potom Vista HCx. Níž to nepůjde.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xpj 31. 1. 2008 15:48

Možná ještě ForeRunner, ale nemá výškoměr a v podstatě je to jednoúčelový přístroj na fitness záležitosti, takže nemá pokročilé vlastnosti ručních přístrojů.
Garmin eTrex Legend (2Q 2005-4Q 2006)
Garmin GPSMAP 60CSx (4Q 2006-forever) + Topo Czech v1.2
xpj
Junior

Odeslat příspěvekod Honzzza 30. 3. 2008 17:18

xpj píše:Garmin GPSMAP 60CSx

1. ano
2. nemá
3. lze
4. na SD kartu
5. 2xAA, vydrží určitě 16 hodin
6. ano, barometrický výškoměr, i ze satelitů
7. ano

:-)-/quote]


K tomuto bych se chtěl zeptat: umožňuje CSx, popřípadě Hcx logování prošlé trasy, třeba v intervalu záznamu 30 s neomezeně dlouho? (po dobu nabití), tak aby to ukládalo na kartu? Mám cca stejné potřeby jako bigboban. Jde mi hlavně o záznam celodenní trasy. a následné připnutí GPS pozice k fotografiím a další práce s prošlou trasou.

děkuji za info
Honzzza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ovo 30. 3. 2008 17:47

GPSMAP nevím, ale bude to nejspíš totéž jako u Visty.
Ta má pro záznam trasy možnost ručního nastavení buď časového intervalu nebo prošlé vzdálenosti, případně volbu auto, u které lze volit z 5ti úrovní přesnosti.
Na kartě to vytváří jeden GPX soubor denně - ale nikdy jsem nezkoušel, jestli má nějaké omezení co do počtu bodů, celý den jsem ještě nikdy nezaznamenával. V souboru je element trasy zapsán takto:
Kód: Vybrat vše
   <trkpt lat="50.064013" lon="14.442957">
    <ele>192.977</ele>
    <time>2008-03-30T10:05:16Z</time>
   </trkpt>


Obrázek Obrázek Obrázek
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod agila77.com 31. 3. 2008 09:57

možná i Garmin Etrex Legend pokud bude stát do 1500 (Moudfiled) Nic dražšího nad 3000 bych nekupoval.
agila77.com
Junior

Odeslat příspěvekod Ovo 31. 3. 2008 21:30

Legend je určitě super za takovou cenu - a docela by mě zajímalo kde, protože jsem namátkou našel cenu okolo 5,5 tisíc (tedy v Čechách, zámoří okolo 3 tisíc.
Možná by také stálo za to upozornit, že Legend nesplňuje body 4, 6 a 7 původního zadání, takže i přes jeho kvality je třítýdenní trasování v kapse mimo jeho možnosti.
1000 bodů na trasu je také málo na jeden celý den, to vychází asi jeden bod za minutu. Na fotky s přimhouřením oka ... snad, nevím.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod black23 3. 4. 2008 08:15

Zdravim,
resil jsem podobnou vec. Chtel jsem neco na zaznam trasy a zdroj dat pro tagovani fotek. Priority stejne cca jako Vy. Za velmi rozumny peniz jsem na ebay koupil toto asi za 120 USD i s postovnym:
http://www.pocketgpsworld.com/globalsat-DG-100-gps-review.php
Ma 3 nastavitelne mody logovani (po uplynutem case ci po pohybu v metrech). Ty si predem nastavite pres SW. Pak je prepinacem volite. Celkem se do neho vejde cca 60.000 bodu. Beha na 2 AA tuzkovky a tim padem vydrzi opravdu dlouho. Ma SIRF III a se signalem jsem nemel problem. Nakonec jsem jeste prikoupil externi antenu a ta citlivost jeste vylepsila. Je k tomu i jeden velmi povedeny alternativni obluzny SW, ktery je mnohem prijemnejsi nez prikladany.
http://sourceforge.net/projects/dgmanager-net/


1) Umí logovat GPS trasu - ano
2) Nemusí mít bluetooth spojení - nema jde pripojit pres USB jako Gmaus
3) Měl by jít nstavit interval logování - lze nastavit a volit 3 mody
4) Mělo by mít dostatečnou paměť třeba na 3-týdenní dovolenou, tedy třeba 21x10hodin. Souvisí s bodem 3. Zalezi na typu logu.
5) Na nabití vydrží alespoň od rána do večera, počítám s tím že večer to vždy nabiju v autě nebo doma. Vydrzi cca 2 dny logovani, ale neni problem mit sebou vice sad baterii.
6) Zaznamenává 3D pozici, tedy i nadmořskou výšku. Ano
7) Má dobrou citlivost, tedy "poběží" i někde v kapse, batohu, pouzdru na foťák apod. Ano + moznost externi anteny

Pekne srovnani loggeru je treba zde: http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=65798

Vice info na PM.
Michal
black23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod agila77.com 1. 8. 2008 11:54

testuji teď http://www.qstarz.com/Products/GPS%20Products/BT-Q1200Ultra-F.htm tak jsem zvědavý zda se osvědčí místo Garmin Legend který měl problémy najít signál
agila77.com
Junior

Odeslat příspěvekod xdedek 14. 8. 2008 08:20

A nějakou takovou aplikacu na mobil nemáte??? nebo nevíte vo něčem???
xdedek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katastrofi 4. 9. 2008 22:05

nebo použij mobil s aplikací Trekbuddy a bluetooth modul, třeba
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58034

loguje na paměťovou kartu (2GB karta je dnes běžná), po libovolném intervalu v sekundách nebo přímo MNEA data (to, co posílá GPS),
včetně nadmořské výšky.
Funguje na mobilech s javou 2.
Velké prázdno bylo najednou nezvykle tiché. Pak shora spadl ještě jeden netopýr a zazvonilo sklo.
„To je… celý váš rozsah, slečno?“
Katastrofi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vbenes 16. 9. 2008 14:47

Qstarz BT-1200 Ultra

mám, mohu doporučit.

1) Umí logovat GPS trasu?
Ano

2) Nemusí mít bluetooth spojení.
Má BT, umí navigovat přes BT a logovat současně. Kupovat dnes zařízení, které umí jenom navigovat přes BT nebo naopak jenom logovat je nesmysl.
S novými telefony (zvláště těmi se symbianem) se dá docela obstojně navigovat. Existuje spousta navigačního softwaru pro symbian i javu. Takže pokud máte např. symbianovský telefon, tak můžete využívat Garmin Mobile XT k navigaci a turistice. Doporučuji.

3) Měl by jít nstavit interval logování
Lze nastavit interval logování (a spoustu dalších věcí), dokonce i přes mobil (který umí javu a má BT) - viz viewtopic.php?f=27&t=1049956

4) Mělo by mít dostatečnou paměť třeba na 3-týdenní dovolenou, tedy třeba 21x10hodin. Souvisí s bodem 3.
Má místo na 200 000 záznamů (může se měnit v závislosti na množství zaznamenávaných dat) = 55hodin logu při frekvenci 1 log za sekundu. Týden jsem chodil po horách a v pohodě vydržel. Delší dovolená může být problém. Existují ale řešení: a) snížit frekvenci logu, b) snížit množství údajů zaznamenávaných do logu a c) přes mobil můžete kontrolovat, jak se plní pamět a v případě potřeby stáhnout log do mobilu (viz odkaz v bodu 3).

5) Na nabití vydrží alespoň od rána do večera, počítám s tím že večer to vždy nabiju v autě nebo doma.
V pohodě. Chodil jsem po horách a nabíjel vždy až večer na chatách (někdy snad dokonce jenom jednou za 2 dny). Má solární panel, který prodlouží výdrž. Vyměnitelná baterka (nokiácká), takže si můžete dokoupit náhradní (podle mě ale není potřeba).

6) Zaznamenává 3D pozici, tedy i nadmořskou výšku.
Není problém. Vyzkoušeno a funguje. Můžete si i sám definovat, které údaje se budou zaznamenávat do logu. Viz (http://sourceforge.net/projects/bt747)(pokud chcete definovat, co se bude do logu zaznamenávat, tak si musíte stáhnout desktop verzi softwaru, na který odkazuji, javová verze pro mobily to zatím neumí).


7) Má dobrou citlivost, tedy "poběží" i někde v kapse, batohu, pouzdru na foťák apod.
V kapse a pouzdru fotáku bez problému. Problém jsem zaznamenal až když jsem dal loger zepředu na bágl a ten jsem pak opřel o skálu :-). Ale vážně: qstarz má dobrou citlivost.
vbenes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 790511 10. 3. 2009 16:28

Sháním něco pro Nokii E71 (což by nemusel být problém), ale potřeboval bych, aby soft v PC uměl zapisovat do EXIFU fotek ve formátu RAW. Respektive: když fotku "vyvolám" do JPG, přiřadí se GPS data správně, přestože JPG soubor bude mít datum vzniku jiný, než RAW? V EXIFu by se mělo z RAWu přenést i datum skutečného pořízení snámku, takže by to fungovat mohlo...
790511
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků