turisticke mapy, cyklomapy GPS

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xchose 24. 1. 2008 20:34

Zdravím,
chtěl bych si ujasnit další věc, než začnu s konečným výběrem přístroje. Lze nahrát např. turistické mapy (cyklomapy) do jakéhokoliv přístroje? Beru GPS přístroj jako PC s diskem a proc. a proto mi přijde, že pokud je v přístoji, nebo na paměťové kartě místo, lze mapu nahrát. Nebo jsou některé typy "blokované" proti nahravání map.

Popravdě vůbec mi není jasná politika map v přístroji. Lze tedy obecně nahrát mapy od TT do přístroje Garmin?

Ne že bych toužil takto experimentovat, ale rád bych využil GPS i jinak než v autě.

Děkuji
xchose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr22 24. 1. 2008 21:33

Samozrejmne ze to nejde.

Mapu na kartu sice nahrajes, ale to je tak vsechno co s ni udelas - cizi software ji nikdy nedokaze nacist.

Garmin dokaze pouzit pouze svoje mapy, TomTom svoje mapy, IGO taky svoje mapy.

Je to stejne jako s pocitacem - Amiga, PC, Macintosh - to vsechno jsou pocitace a nejsou spolu vzajemne kompatibilni. Obecne by se dalo rici, ze pristroje pouzivaji stejny OPERACNI SYSTEM (Linux, Windows Mobile) jsou schopne pouzit stejny softare.

Napriklad turisticke mapy a cyklomapy Smartmaps funguji temer na vsem, co pouziva OS Windows Mobile (PDA, MDA......)

Blokovane proti nahravani jsou temer vsechny typy - pokud mapu neaktivujes (na konkretni pristros s konkretnim ID) neni mozne ji pouzit. Pochopitelne do TomToma muzes pouzit jen mapy co jsou pro nej, a to same pro jine pristroje.
petr22
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 24. 1. 2008 21:34

xchose píše:Zdravím,
chtěl bych si ujasnit další věc, než začnu s konečným výběrem přístroje. Lze nahrát např. turistické mapy (cyklomapy) do jakéhokoliv přístroje? Beru GPS přístroj jako PC s diskem a proc. a proto mi přijde, že pokud je v přístoji, nebo na paměťové kartě místo, lze mapu nahrát. Nebo jsou některé typy "blokované" proti nahravání map.

Popravdě vůbec mi není jasná politika map v přístroji. Lze tedy obecně nahrát mapy od TT do přístroje Garmin?

Ne že bych toužil takto experimentovat, ale rád bych využil GPS i jinak než v autě.

Děkuji /quote]


nelze... vyrobky jednotlivych znacek jsou mezi sebou nekoompatibilni.

pokud vam jde o cyklomapu a turistickou mapu, tak pro vas prichazi v uvahu jen pristroje od garmine, pro ktere je vytecna turisticka mapa.

dale, spousta autonavigaci je pro turistiuk nepouzitelna - protoze v ramci zpresneni polohy vazou vasi polohu na nejblizsi silnici ci cestu... coz pri chozeni v lese neni zrovna kyzena funkce. dale nektere z nich maji statickou navigaci - pri pohybu malou rychlosti (treba rychlosti chuze) neaktualizuji svou polohu apod...
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod petr22 24. 1. 2008 21:39

Smartmaps existuji treba i pro MIO (stracim SD kartu, spusti se SmartMaps)
petr22
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků