GPS vysílač

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod nemeziss 20. 1. 2008 15:13

Přeji pěknou neděli, a doufám že se taky najde někdo kdo mi pomůže s mým problémem..
Zajímalo by mě, jak vypadá GPS vysílač a kde bych ho v autě našla. Šéf nám ho dává občas do aut, jenže nikdy nevím, ve kterém je, takže předpokládám že to bude něco malinkého a na baterii..vůbec nevím kde to mám hledat, popř. existuje něco, co by signál vyrušilo, nebo podle čeho bych alespoň poznala, jestli GPS v autě mám nebo ne??
Děkuji za reakce!
***Nemeziss***
nemeziss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr22 20. 1. 2008 18:33

GPS vysilac lze najit a> na satelitu b> na pozemnich vysilacich


Pokud jde o GPS s hlasenim polohy, tak to urcite neni GPS vysilac. Nejcasteji to vypada jako mobil. Hledal bych ho na bezne pristupnych mistech - v kasliku, pod sedadlem, v kufru.

Poznat ze tam je jde jedinym zpusobem - najit ho. Pripadne znat frekvenci na ktere pracuje a pouzit vysokofrekvencni detektor.

Rusit signal bych neskousel - dotycny na to okamzite prijde.

Kazdopadne existuje jednoduche reseni - nepouzivat sluzebni auto k soukromym ucelum :-)
petr22
Junior

Odeslat příspěvekod JNW 20. 1. 2008 19:13

pokud jde o tzv sledování vozidel, bude to škatulka připojená na +12V, často pod palubkou a vede on ní GPS anténa
do ní stačí vložit SIMka (jak od mobilu) a zařízení pracuje a vysílá, bohužel nejde deaktivovat, (bez SIM) často ukádají trasu do paměti pro následné off-line přehrání
TomTom GO 720
iPhone 4 16GB iOS 4.1 VF
FSC Amilo Pi 2540
JNW
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr22 20. 1. 2008 19:36

To neni prilis mobilni (pise ze je to tam pouze nekdy)

Ja bych to odhadoval na na mobil co posila pres GPRS pozici

Kazdopadne pokud nedela nic nedovoleneho nemuze to v aute nijak vadit
petr22
Junior

Odeslat příspěvekod nemeziss 20. 1. 2008 20:48

Je to na sledování, kudy jezdíme, jak dlouho skládáme a td..nejde o to nepoužívat auto k soukromým účelům, ale prostě o princip - chápete, najedu někde 2 km navíc a hned je z toho průser :-( na běžně přístupných místech jsem nic neobvyklého nenašla, a vím že jsem to hledala v čase kdy jsem to tam měla. trasu do paměti to nejspíš ukládá, šéf si to může vyvolat i zpětně, viděla jsem to. takže to musí být připojené na napájení, nemá vlastní zdroj?
nemeziss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nokez 20. 1. 2008 21:32

Máš kartu CCS? Jestli jo, tak máš v autě to samé, co jsem měl já. Více na www.ccs.cz.

R.
nokez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr22 20. 1. 2008 21:38

Na baterie to vydrzi fungovat 12 hodin, takze to napajeni z palubni site nepotrebuje

Navic by to melo byt nekde kde lze snadno prijimat signal GPS (pobliz skla nebo slabych plechu)
petr22
Junior

Odeslat příspěvekod P800 20. 1. 2008 22:23

Pokud vedení přijde na na podvody a budou tvrdí, podají na Vás trestní oznámení. A právem..
P800
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JNW 20. 1. 2008 22:34

měl jsem na mysli tu "simku"

vloží = odesílá data
nevloží = ukládá do paměti

což by odpovídalo dotazu

tato škatulka má i baterie na 48 hodin (nebo ta co mají naše kamiony), velikosti cca 15x5x2cm (d x š x v), takže by to i mobil skoro splňovalo, jen to tedy jistě je připojeno k anténě (může být i duální od autoradia), čili pěkně zamaskováno
TomTom GO 720
iPhone 4 16GB iOS 4.1 VF
FSC Amilo Pi 2540
JNW
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr22 20. 1. 2008 22:38

Jsou lidi kterym to prochazi roky - vezme sluzebaka, jede do Krkonos, za hodinu vyridi co mel a zbytek dne lyzuje :-)

Kdyz to vezmeme doslova, i zdrzeni nebo zajizdka stoji zamestnavatele penize.

O zablokovani nebo odstraneni GPS bych se nepokousel.
petr22
Junior

Odeslat příspěvekod nemeziss 20. 1. 2008 23:03

Abych učinila zadost lyžování v Krknoších a pod: NEJDE mi o to, zajíždět si s autem někam nebo si vyřizovat svoje věci. Když si něco potřebuji zařídit, tak o tom řeknu. Jde mi vyloženě o princip věci a také o to, že KAŽDOU, byť sebemenší odchylku od trasy, o které si šéf myslí že je nejlepší (a v 99% případů je to naopak), provází z jeho strany 15min. přednáška.Taktéž když někdě neskládám 30min, ale 35. Takže bych ráda prostě věděla, kdy jsem sledovaná a kdy ne, a kdy se mám tudíž stresovat.
Add P800: nevím co se stane, když vedení přijde na podvody. Ale o přítomnosti sledovacího systému v autě musí být zaměstnanec informován, jinak se jedná o omezování. Takže tak. Všem děkuji a přeji dobrou noc.
nemeziss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vilik 21. 1. 2008 07:00

Pokud šéf postupuje způsobem peskování za projev kreativity v podobě optimalizace trasy, tak bych asi hledal jiného šéfa. Tohle má velmi tenkou hranici s šikanou.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr22 21. 1. 2008 08:46

Taky mi to tak pripada - pokud zamestnani nevyhovuje, podam vypoved a najdu si jine.

Mnohem jednodussi, nez hledat v aute schovanou GPS.

Pokud je podezreni na poruseni zakona (omezovani zamestance zamestnavatelem), staci podat trestni oznameni.
petr22
Junior

Odeslat příspěvekod narg- 21. 1. 2008 10:26

pokud neni krabicka hned nekde u skla, hledal bych antenu velikosti cca krabicky od sirek nekde u okna nebo tesne pod strechou, a vede od ni tenkej koax kablik nekam k prijmaci. odpojeni anteny by melo teoreticky stacit, hlavne nic nestrihat nebo nasilne otvirat, to by bylo hned poznat :) obalit alobalem, a rikat, ze nebyl signal :D

nebo mozna sleduje vas mobil pres sluzby mobil lokator, ale na to je treba spesl lokacni simka a sledovana osoba to musi povrdit na mobilu, takze to asi nemate...

btw taky nam to sledovani relane hrozi, uvidime az to prijde, ale alobal to jisti (a to si tu praci s hledanim dam, jak pisete, jde o princip, a cerne sluzebni cesty :P)
Na blbou otazku, blba odpověď .

3410,N3230,N-gage,T610 ->N95
narg-
Junior

Odeslat příspěvekod petr22 21. 1. 2008 10:29

To vazne nebude podezrele ze nebude zadny zaznam :-)

V nasi firme by tohle udelal zamestnanec jednou
petr22
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků