GPS vysílač

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod majkyke 21. 1. 2008 11:22

To sa bude tazko hladat,myslim si ze je to napajane pernamentne z baterie auta,moze to byt kludne aj pod kapotou...
majkyke
Junior

Odeslat příspěvekod warhead_cz 21. 1. 2008 12:18

to nevim co vsichni mate s napajenim :D zaklad je najit gps antenu a zakryt . jinak lepsi pristroje odesilaji zpravy o tom ze jim bylo vyrazeno napajeni a tak s docela presnym popisem udalosti tudiz efektivni likvidace sledovaciho zarizeni je obaleni anteny ;) Ale pro pritomnou to asi bude mit pramaleho vyznamu protoze za 10 minut vola sef proc nema signal :twisted:
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr22 21. 1. 2008 12:50

Vyrazeni napajeni je naprosto stejne jako zakryti anteny.........

Pokud neni dotycny naprosta trubka, okamzite zpozoruje ze zarizeni nepracuje a ze se to neodpojilo samo od sebe
petr22
Junior

Odeslat příspěvekod JNW 21. 1. 2008 13:29

U T-mobile locatoru neni třeba extra Simka, stačí jen aktivovat a potvrdit, to mohl šef udělat než vám dal mobil, take o tom ani nevíte.
TomTom GO 720
iPhone 4 16GB iOS 4.1 VF
FSC Amilo Pi 2540
JNW
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slavos 21. 1. 2008 19:55

warhead_cz píše:to nevim co vsichni mate s napajenim :D zaklad je najit gps antenu a zakryt . jinak lepsi pristroje odesilaji zpravy o tom ze jim bylo vyrazeno napajeni a tak s docela presnym popisem udalosti tudiz efektivni likvidace sledovaciho zarizeni je obaleni anteny ;) Ale pro pritomnou to asi bude mit pramaleho vyznamu protoze za 10 minut vola sef proc nema signal :twisted:

pokud je to přes GSM tak anténu nenajdeš a je to zabudováno v autě tak,že to normálně nenajdeš,podobně to má např.Skanska.Každým zapnutím,nebo vypnutím klíčku se ukládá poloha,jen při přepnutí na soukromou jízdu ztrácí tvůj šéf přehled o tom kudy jezdíš ale ví odkdy do kdy trvala soukromá jízda,ale i v tomto módu se na trasu podívá administrátor (v případě zcizení vozidla)
Slavos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sioga 22. 1. 2008 01:06

takze nikdo nevi,jestli je k prodeji nejaky gps sledovacim zarizeni pro sledovani on-line,vim ze je off-line o velikosti flesky

jinak myslim si ze mate v aute tohle "http://www.navigacegps.cz/sledovaci-systemy/lupus-kontrolor/"
tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sioga 22. 1. 2008 01:28

uz sem neco nasel,no neni to dost drahe ale osm tisic se jen tak nevali na zemi
tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sioga 22. 1. 2008 01:28

tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 22. 1. 2008 09:22

me slo spise o to ze lepsi zarizeni hrave zjisti ze bylo odpojeno a rovnou to napraska ;) Pricemz zakryti anteny je ztrata signalu bez chyboveho hlaseni , jinak soukrome jizdy atd. to uz je reseni systemu to je jedno ;) Je pravda ze nekdy jde zabudovat dobre ale zarizeni musi byt pripojeno takze staci najit jednotku a kabel od ni veden :wink:
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nokez 22. 1. 2008 11:07

sioga píše:takze nikdo nevi,jestli je k prodeji nejaky gps sledovacim zarizeni pro sledovani on-line,vim ze je off-line o velikosti flesky


Jak už jsem zde psal. Dělá to třeba CCS iMonitor sám jsem to v autě měl. Dělají buď on-line nebo off-line verzi. On-line potřebuje SIM nějakého operátora.
R.
nokez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sioga 22. 1. 2008 11:54

vcera sem trochu pohledal v googlu a par miniaturnich gps locatoru sem nasel
tady nechatuji, jelikoz mi na pauze predschvaluji prispevky lini moderatori s nekolikadennim zpozdenim.
sioga
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod header 26. 11. 2008 18:27

jestli je sef takovy prudas na kazdy kilometr, tak bych odesel :(
btw muze to byt namontovano pod palubni deskou, coz znemozni pristup. musi to vsak mit vyvedenou gps antenu na prijem signalu (protoze pro zachyceni signalu gps musi byt prijimac na miste, kde ma temer primy svisly kontakt se satelity na obloze, lidove receno "musi videt na oblohu"), a tu staci mozna jenom zabalit do alobalu. ale temer vsechna reseni pro "fleet controlling" maji signalizaci, ze se dotycna mobilni jednotka neozvala stanoveny interval, teda ze chybi data.
header
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 30. 1. 2009 12:36

petr22 píše:GPS vysilac lze najit a> na satelitu b>

Poznat ze tam je jde jedinym zpusobem - najit ho. Pripadne znat frekvenci na ktere pracuje a pouzit vysokofrekvencni detektor.
:-)


Frekvence GPS je obecně známá a ta potvora vysílá přes frekvenční pásma GSM, tedy 900 a 1800 MHz.
Jiří Kuruc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 7. 11. 2010 20:16

zdravím, rád bych oživil toto téma.

dotaz: testoval někdo něco takového http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.8758 u nás někdo? české zkušenosti jsem nenašel. dále je známá i varianta jen do zapalovače http://www.hit-electronic.com/electroni ... ka-signalu

nepíšou, nebo jsem jinde našel, že prvá ruší 1500 - 1600 Mhz a bojím se, že civilní zařízení používají víc pásem, které tyto přístroje nepostihnou. ví někdo jaká je realita?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p.jirasek 7. 11. 2010 21:23

Netuším, co nazýváš "civilním" přijímačem a výrazem "víc pásem". Proto se přidržím spíše výrazu "komerční přijímače" - autonavigace, turistické navigace a pod. v cenové relaci do 15 000,- Kč
Tyto navigační systémy používají pouze L1 (1575,42MHz) a dálkoměrný kód C/A code. Na L1 je vysílán ještě nešifrovaný dálkoměrný kód P-code (pro úplnost - je možné ho i šifrovat Y-code). Druhou frekvenci L2 (1227,60MHz) využívají pouze drahé speciální přístroje.
Komerční přijímače vypočítavají polohu pouze kódovým měřením. Fázové měření (je přesnější) využívají profesionální přijímače, např. geodetické. Přijímače pro vojenské účely jsou samostatnou kapitolou.
Jakou frekvenci ruší Tebou uváděné vysílače netuším. Pravděpodobně budou rušit v širším pásmu. Vzhledem k tomu že považuji podobné výrobky za "škodlivé", tak mne to ani moc nezajímá. Další otázkou je i legálnost použití na území ČR (EU).
TomTom GO 930T; Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3 + Sygic (dříve také TT5 a TT6 na PDA, iGo, SmartMaps, krátce BeOnRoad, TT One XL, TT GO 730T)
p.jirasek
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků