Jak dlouho chytá signál?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod HaD 17. 1. 2008 00:18

Jak dlouho trvá vaší GPS, než "chytne" signál? Mám Goclever 3550 a většinou jí to trvá kolem 5-10minut, což se mi zdá hrozně dlouho. Kamarád co má GPS v mobilu mi říkal "než zařadím v autě 3ku, tak mám signál", takže jemu chytne mobil signál podstatně dřív...
Zajímá mě čas, když je GPS vypnutá třeba půl dne nebo víc...
Jaké máte vy zkušenosti?
HaD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod warhead_cz 17. 1. 2008 09:00

no tak ony pomocne soubory na vyhledavani satelitu maji platnost kolem 2 dnu aby urychlily praci prijimace :wink:
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P800 17. 1. 2008 10:46

TomTom GO 910 do cca dvaceti vteřin i po několikadenním vypnutí. Pravda, pravidelně aktualizuji pomocí Quick GPSFix
P800
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 18. 1. 2008 18:38

Mám externí BT Haicom 406. I když je několik dnů vypnutý chytí signál během několika sekund. Když to jednou trvalo asi půl minuty, vypnul a zapnul jsem GPS modul, pak naběhl za pět vteřin.
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shi 18. 1. 2008 21:46

Pokud GPS příjmač nemá k dispozici data o poloze satelitů, tak si je napřed musí stáhnout - informace jsou vysílány nízkou přenosovou rychlostí v datovém kanálu z GPS satelitu. Stažení aktuálních dat podle fy. Sirf i s čipem SirfaStar III trvá i za dobrých podmínek cca 30 sekund. Aktuální doba závisí na počtu příjmaných satelitů a na kvalitě příjmu a může se protáhnout na několik minut.
Na rychlost "chycení se" má tedy pozitivní vliv externí anténa (kvalitní příjem), dobrý výhled na nebe a počet kanálů příjmače.

Pokud se navigace skutečně chytí za několik málo sekund, tak to znamená, že využívá data, která již měla při startu k dispozici. A nebo indikuje "chycení se", hned když začne příjmat data a nečeká, až bude schopná skutečně určovat aktuální polohu. Další trik zrychlující chycení se je, že navigace očekává, že se probouzí v místě, kde byla vypnuta. Když ji vypnete v Evropě a za 14 dní ji (bez aktuálních QuickFix dat) zapnete v Austrálii, tak za pár sekund od zapnutí určitě svou polohu neurčí.
shi
Junior

Odeslat příspěvekod Ovo 19. 1. 2008 00:13

To se mi ulevilo, měl jsem z dokonalého TT trochu frustraci. Garmin po několika minutách vypnutí nabíhá okamžitě, dejme tomu do 5-ti vteřin na dobrém povětří, ale po pár hodinách klidu už to trvá nejméně půl minuty. Pokud není dobré povětří (úzké uličky), tak klidně pět minut i bez přeletu oceánu.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HaD 28. 1. 2008 20:47

Ovo > potěšil jsi mě, že v tom nejsem sám... Po hodině, dvou se moje GPS ještě chytá slušně, po půl dnu už to je špatný...

Dík všem za info...
HaD
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků