Příjem RDS bez antény RDS-TMC připevněné na sklo?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod martin--25 30. 12. 2007 22:21

Zdravím všechny, nevíte náhodou někdo,zda se u nás prodává nějaká navigace, která by měla příjem zpráv RDS-TMC řešený nějak jinak, než pomocí drátku s přísavkami na sklo?. uvítal bych kdyby to bylo integrované do držáku navigace, ale nic takového jsem zatím nenašel :-(

děkuju za případné náměty

Martin
martin--25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr22 30. 12. 2007 22:30

Naprosta vetsina automobilovych navigaci to prijima pres autoradioradio.

Krome prakticky vsech jednoucelovych navigaci (treba VDO) to umi Blaupunkt Travelpilot, da se k tomu dokopit kabel na propojeni s radiem.

Bohuzel to dost kazi fakt, ze to RDS-TMC je prakticky k nicemu, protoze ho v podstate nikdo neudrzuje - takze v nem uvedene udaje nejsou prilis aktualni. Naprosta vetsina uzavirek do nej neni vubec zadana.
petr22
Junior

Odeslat příspěvekod martin--25 30. 12. 2007 22:42

Zarazilo mě, že nový Garmin, Sony atd. to mají stále řešeny přes ten kabel, který mi připadá jako takové docela amatérské řešení. Propojení s rádiem by bylo fajn, ale to potom asi znamená nějaký větší zásah do auta, nebo je to proveditelné přes nějaký konektor v autorádiu? - Mluvím samozřejmě o přenosných navigacích.

M

Já to chci hlavně kvůli Rakousku a tam prý RDS funguje docela slušně - doufám :-)
martin--25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr22 30. 12. 2007 22:52

Autoradio ma zezadu konektor na propojeni s navigaci.

TMC se vysila na kanale pro radia, takze jeho prijimac potrebuje antenu (staci ten zminovany kus dratu). Nicmene, pokud uz navigace ma vestaveny prijimac, tak je skoro zbytecne kupovat nove radio.

Druha moznost je poridit PDA s Bluetooth GPS prijimacem, ten uz ma vetsinou vestabevny i prijimac RTS-TMC. Je to jenom cerne vajicko, co se pricucne nekam na sklo.
petr22
Junior

Odeslat příspěvekod martin--25 30. 12. 2007 23:15

díky za dobré rady
Martin
martin--25
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků