Nemapové turistické navigace.

Turistika, RDS-TMC, internetové mapy a další

Moderátor: Moderátoři Navigovat.cz

Odeslat příspěvekod Karlos009 16. 12. 2007 20:34

Nemám s turistickými navigacemi žádné zkušenosti a tak se ptám.
Chtěl bych si koupit navigaci na kolo, a kvůli velikosti (nechci vozit na řidítkách nějakou krávu) a ceně uvažuji o nějaké malé nemapové, např. Garmin Foretrex. Nedokáži si ale představit jak probíhá navigace v neznámém terénu. Pokud si stáhnu z netu a nahraji nějakou trasu ve formátu .gpx, co se mi objeví na displeji? Nějaká linka se šipkou, nebo jenom šipka a na kolik se podle toho dá třeba v lese jet aniž bych neustále zastavoval a koukal do papírové mapy? Máte s tím někdo zkušenosti? Popř. koupit nějaký jiný typ? Dík.
K.
Karlos009
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ovo 16. 12. 2007 21:47

Já sice nemám nemapovou (mám Vistu HCx), ale používal jsem ji i v místech, kde pokrytí mapou nemám.
Myslím, že trasu to bude zobrazovat stejně - tedy trasu jako nitku, a moji současnou pozici trojúhelníkem.
Nemám zkušenosti s cizími trasami, ale s úspěchem jsem naklikal trasu na Googleearth, uložil a přetáhnul do Visty. Ta dovoluje asi 1000 bodů na trasu, což pro MTB vyjde tak na 50 km docela podrobného výletu (dá se podle toho jet i potmě).
Špatné je, že v Čechách není googleearth mimo Prahu tak podrobná, aby se daly najít cesty. Taky je třeba počítat s tím, že Googleearth je trochu ujetá - typicky 3 - 20 metrů.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Návštěvník