Zácpy a objížďky

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod soukroma1 15. 10. 2007 14:17

Vystřídal jsem pár navigací a vybírám něco nového. Moc se v testech nepíše o alternativních volbách trasy.
Když přijedete na konec kolony, a tlačí vás čas, zvažujete otočku a objížďku. Ovšem jak přimět navigaci k akci? Dosavadní navi co jsem měl (TT, MIO, Blaupunkt) to řešily možnostmi volby zácpy, ale nefungovalo to. Na TMC nazomeňme.

Dosud to řeším odjezdem mimo trasu a volbou "nejkratší alternativa", často to vyjde. Ideální by bylo zadat: Od současné pozice do dalších X kilometrů zácpa, hledej alternativu. Umí to nějaká navi?


Teď se mi nejvíce líbí 980T od ViaMichelin, ale ta tento problém taky vůbec neřeší. Máte ji někdo?
soukroma1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vilik 15. 10. 2007 17:14

TomToma mám a funguje to. Jasně, že když budeš stát před zácpou na silnici, kde se nedá otočit a dalších XX km nebude žádná odbočka, tak ti nepomůže žádná navigace.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soukroma1 15. 10. 2007 21:27

dik za reakci.

tomtom tedy: najít alternativu - vyhnout se uzavírce - mám na výběr 100, 500, 2000, 5000 metrů. tyto vzdálenosti odpovídají vzdálenosti k začátku uzavírky? nebo ke konci uzavírky?
soukroma1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod P800 15. 10. 2007 21:49

Podrobně netestováno, dle mého jde o vzdálenost jaké se chci vyhnout od místa zadání..
P800
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 15. 10. 2007 21:59

Tyto vzdálenosti odpovídají vzdálenosti, po jaké se lze vrátit na původní trasu.
Takže např. sjedu z dálnice na 101. km, zadal jsem do navigace vyhnout se uzavírce 5000 m, tj. navigace mne nevrátí na původní trasu dříve než na 106. km.
Tomáš Marný
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 15. 10. 2007 23:30

Mam StreetPilota c550 - a ma skvelou volbu "prekazka" - vesmes funguje tak, ze prvni odbockou svede ze soucasne silnice (kdy neni odbocka, tak treba otockou) a vymysli cestu jinudy... mam s tim dobre kusenosti.
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod kmarty 16. 10. 2007 13:51

[quote="Tomáš Marný"oTyto vzdálenosti odpovídají vzdálenosti, po jaké se lze vrátit na původní trasu.
kmarty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 16. 10. 2007 14:07

Ta vzdálenost je délka objízdné trasy. Když dám 5000 m, tak se navigace bude snažit vejít do téhle vzdálenosti. Samozřejmě že ne vždy to vyjde. Na dálnici to je třeba průser, protože mezi jednotlivými odbočkami může být třeba 20 km. Takhle je to popsané v návodu, nebo jsem to tak pochopil.

já raději používám funkci VYHNOUT SE. V případě, že je to někde mezi polma a neznám místní název, tak najdu bod na mapě (v navigaci) a ten tam zadám. To funguje perfektně a pokud nejedu jednosměrkou, tak mě dokonce vyzve abych se otočil. :D
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kmarty 16. 10. 2007 14:53

Jako ze "od ted za 5000m se zase da jet po puvodni trase"? Hmm, dobra zkusim to takhle brat :-).
kmarty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 10. 2007 15:05

Á, koukám, že vilik moc nepochopil návod, protože tohle se píše v manuálu k TomTomu:

Poklepejte na toto tlačítko, vidíte-li před sebou uzavírku nebo dopravní
zácpu. Potom zadejte, jak dlouhý úsek před sebou chcete vynechat.
Můžete vybrat z několika možností: 100 m, 500 m, 2000 m, 5000 m.
NAVIGATOR přepočítá trasu s vynecháním části trasy vybrané délky.

Takže to opravdu není délka objízdné trasy, ale délka uzavřeného úseku...
Tomáš Marný
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 16. 10. 2007 18:12

No jo. Chybička se vloudila. :oops:
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrpetr27 20. 10. 2007 14:28

Hledam taky novou navigaci ted mam igo+pda, kdyz jsem dal objizda a zvolil vzdálenost tak me to hnalo pres nezpevnenou cestu a "bahna".

Jde nastavit ze se maji pouzivat je napr do treti tridy?
petrpetr27
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků