Lze propojený Navigátor použít jako GPS přijímač pro PC?

Turistika, RDS-TMC, internetové mapy a další

Moderátor: Moderátoři Navigovat.cz

Odeslat příspěvekod luna-ss2 2. 10. 2007 11:13

Dobrý den,
mám dotaz ... na Notebooku občas provozuji pomocí bezdrátového GPS modulu navigaci, a přemýšlím o zakoupení vlastního GPS modulu ... Ale napadlo mě, že levné přístroje GPS do auta mají mapy sice jen ČR ale mají USB, proto by mě zajímalo zda by šlo používat takovou navigaci, po propojení USB kabelem, jako GPS přijímač pro noteebook (kde mám celou Evropu a do ciziny jedu 1x za rok). V čechách bych navigaci používal klasicky ...

Dekuji za odpověď
luna-ss2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod luna-ss2 4. 10. 2007 11:56

Prosím nemůže toto někdo s nějakou navigací vyzkoušet? Děkuji
luna-ss2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hurkar 4. 10. 2007 13:26

mám taký dojem že navigácie na to niesú softwarovo vybavené, lebo navigujú pomocou máp inštalovaných v sebe samých a vedia to aj ukázať na vlastnom displeji :idea: . Sú také ktoré majú aj video výstup (napr.: Alpine Blackbird PMD B100) ale pochybujem, že vo výstupe je aj info o mieste kde sa GPS príjmač nachádza :roll: fundovanejšiu odpoveď by mohli povedať aspoň moderátori ktorí majú väčšie možnosti testov :wink:
hurkar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod luna-ss2 4. 10. 2007 13:51

hurkar píše:mám taký dojem že navigácie na to niesú softwarovo vybavené, lebo navigujú pomocou máp inštalovaných v sebe samých a vedia to aj ukázať na vlastnom displeji :idea: . Sú také ktoré majú aj video výstup (napr.: Alpine Blackbird PMD B100) ale pochybujem, že vo výstupe je aj info o mieste kde sa GPS príjmač nachádza :roll: fundovanejšiu odpoveď by mohli povedať aspoň moderátori ktorí majú väčšie možnosti testov :wink::/quote]

Děkuju za názor ... alespoň něco :) ... někdo by to mohl vyzkoušet ... mohlo by to zajímat víc lidí .. :nenapadne
fakt je ten, že výrobci nemají důvod aby to navigace uměli ... :hm

mimochodem .. už jsem si začínal myslet .. že nikdo nezareaguje .. :lol:
luna-ss2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wsx234 5. 10. 2007 10:59

ak by mali vystup v nmea podobne ako gps modul. napriklad garmin etrex alebo podobne. ale ci to maju aj "velke" navigacie neviem, treba pozriet do popisu koknretneho typy.
wsx234
Návštěvník

Odeslat příspěvekod luna-ss2 5. 10. 2007 14:07

právě že to v popisech nepíšou proto se ptám tady ... :)

zkrátka záměr je .. do ciziny s notebookem a po čechách s jakoukoli klidně i nejlacinější navigací ...

v Kauflandu měli nějakej ten X-site se slevou z 5000 na 2490,- a kdybych věděl že tohle umí .. tak bych ho 100% koupil ...

proto chci aby kdokoli cokoli zkusil jestli to takto má šanci fungovat ... díky
luna-ss2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wsx234 8. 10. 2007 08:50

obavam sa, ze asi najlepsie a asi aj najlacnejsie riesenie pre Teba bude mat tu lacnu navigaciu a k notebooku nejaky usb resp. bt gps prijimac
wsx234
Návštěvník

Odeslat příspěvekod luna-ss2 8. 10. 2007 09:02

už jsem se tak rozhodl ... koupil jsem v kauflandu tu lacinou ... není špatná 2500,- za navigaci je podla mě super cena ... a kabelovej přijímač k notesu seženu asi za cca 1000,-
Myslím že je to skutečně nejlepší řešení.

Nehledě na to že se mi třeba povede rozšířit i podklady v té navigaci .. už se na to ptám v threradu .. navigace v kauflandu za 4999,- (před slevou) teď se sehnala za 2500,- na netu je maj kolem 5ti ... super :roll:
luna-ss2
Návštěvník