Navteq oznamil plne pokrytie klucovych krajin vo Vych.Europe

Turistika, RDS-TMC, internetové mapy a další

Moderátor: Moderátoři Navigovat.cz

Odeslat příspěvekod JJS 6. 9. 2007 17:46

Narazil som dnes na starsi clanok z 19.06. kde Navteq oznamuje, ze nasl. upgrade jeho europskej mapy bude obsahovat plne, teda 99% pokrytie Polska (to uz je teraz), Ciech, Slovenska, Madarska a Slovinska. Odovodnuje to tym, ze su to najdynamickejsie krajiny v regione a reprezentuju 67 mil. obyvatelov. Plne pokrytie tychto krajin je 1 mil. km ciest. Podla Navtequ plne pokrytie znamena v ich oznaceni "detailed coverage" so vsetkymi navigovatelnymi cestami a datami.

Tak som zvedavy na nasl. upgrade Garmin mapy City Navigator v10, ak by to tam bolo, tak to by bolo super. Odpadla by tym Slovakia Roads, Atlas CR, Navi Hungary a ciastocne aj Adria Route.
JJS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 6. 9. 2007 18:55

Viz aktuální bleskovka na Navigovat.cz s obrázky této mapy.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod baranyo 7. 9. 2007 07:22

na http://www.teleatlas.com/stellent/group ... 012132.pdf je pri verzii 2007.10 vidiet, ze Slovensko bude mat pokrytie na 100% so vsetkymi popisnymi cislami...
baranyo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod P800 7. 9. 2007 07:47

Tak tedy Navteq dohonil Teleatlas.. to je dobře, konkurenční tlaky jsou pro zákazníka v tomto případě pozitivum.
P800
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pec@ 7. 9. 2007 08:01

Tak to je pro mne skvělá zpráva :) Garmina jsem kupoval v zahraničí a pokud bude mapa vypadat tak jako na ukázkách na Navigovat.cz, tak jsem přímo nadšen :D :tleskani
pec@
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vasekv 10. 9. 2007 19:45

Dobrý den, po několika letech používání TOMTOMa jsem udělal změnu a koupil si Navogon 7110, je moc hezký, pokrytí(tam kde je, je mnohem lepší než poslední TOMTOM-mám jej v PDA), jenom bych uvítal více POI bodů. Nevíte jak je to výše uvedeného zařízení dostat?
Pokud ano, prosím o laický popis(pro blbé:-) ) Děkuji
vasekv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pec@ 10. 9. 2007 20:16

Nejlepsi asi bude navstivit http://www.poi.cz/phpbb/ najit si svou navigaci a procist si, co a jak...
pec@
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vasekv 10. 9. 2007 20:42

zkusím to, děkuji za tip.
vasekv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vasekv 10. 9. 2007 20:45

tak jsem to pročetl a zatím to prý MN6 neumí, tak uvítm další tipy.
vasekv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 10. 9. 2007 21:02

Vím, jak do Navigonu z počítače dostat databázi Oblíbených bodů - viz článek. Obávám se ale, že když to takhle uděláte u několika set položek, bude to hondě nepřehledné a špatně použitelné.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Mbk69 11. 9. 2007 01:31

Je tu niekoľko chybných interpretácií Teleatlasu. Treba čítať pozorne. Plné pokrytá pre Slovensko je aj vo verzii Multinet 07.10 len oblasť kde žije 29,1% obyvateľstva (Bratislava a okolie a Košice a okolie). Predchádzajúca verzia plne pokrývala cca 20% obyvyteľstva. Uličné pokrytie je pre 71% obyvateľstva (väčšie mestá) a 100% pokryté sú len spojovacie trasy. Takže zatiaľ si bez Slovakia Roads nepomôžeme.
Mbk69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod baloo 11. 9. 2007 11:12

Mbk69 píše:Je tu niekoľko chybných interpretácií Teleatlasu. Treba čítať pozorne. Plné pokrytá pre Slovensko je aj vo verzii Multinet 07.10 len oblasť kde žije 29,1% obyvateľstva (Bratislava a okolie a Košice a okolie). Predchádzajúca verzia plne pokrývala cca 20% obyvyteľstva. Uličné pokrytie je pre 71% obyvateľstva (väčšie mestá) a 100% pokryté sú len spojovacie trasy. Takže zatiaľ si bez Slovakia Roads nepomôžeme.z/quote]

Netreba citat pozorne, len treba vediet spravne interpretovat product sheet-y Teleatlasu. Uz som to tu raz pisal - STNW znamena uplne pokrytie miest do urovne jednotlivych ulic, t.j. 100% STNW znamena UPLNE POKRYTIE Slovenska - bez Slovakia roads si uz teda pomozeme :-).
Fully attributed pridava oproti basic attributed navyse len to, ze Teleatlas tieto trasy fyzicky presiel a skontroloval a obsahuje doplnkove informacie o pocte pruhov, odbocovacich pruhoch a dalsie udaje, ktore sprijemnuju navigaciu.
baloo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurkar 11. 9. 2007 14:01

bude to mať vplyv na city navigator 10 od Garminu? bude tam SR,ČR ...?
hurkar
Návštěvník