Nový poskytovatel RDS TMC dat...

Turistika, RDS-TMC, internetové mapy a další

Moderátor: Moderátoři Navigovat.cz

Odeslat příspěvekod piErcE 5. 9. 2007 22:45

spis jen tak naokraj..
.. dneska jsem si v GPS vsiml noveho poskytovatele rds-tmc dat (v praze, jinde jsem dnes nebyl) .. je tam jako NDIC a melo by to byt "narodni dopravni informacni centrum" .. ze by blyskani na lepsi casy? .)

asi to ma neco spolecneho s TIC PRG (to by melo byt od tech samych) ale s tim rozdilem, ze to poskytovalo data z republiky, nikoli z prahy)
piErcE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod P800 6. 9. 2007 06:45

Zajímavá zpráva. Nicméně dle mých informací, data Národního dopravního informačního centra šíří Český rozhlas..
P800
Návštěvník

Odeslat příspěvekod P800 7. 9. 2007 13:04

Dnes jsem od rána přijímal dopravní informace přes ČR3 - Vltava (Brno 102.0 FM), což se mi zdá divné, nicméně funkční. Naopak běžně dostupný ČR1 (Brno 95.1 FM) jsem nebyl sto chytit. Že by nějaké změny?

Edit (15:45): Po hodině bez signálu na jakékoliv frekvenci opět naskočil ČR1 a je i místech kde jsem dříve příjem nechytal.
P800
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Honza_LT 8. 9. 2007 19:33

Změny se zřejmě nějaké staly, TMC příjmam bez problémů i kolem Liberce, kde dřív signál nebyl ....
Honza_LT
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 10. 9. 2007 16:18

Ano, ČR3 jsem v Brně chytil taky - sám se mi na tuto frekvenci naladil Navigon. Divné...
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod P800 13. 9. 2007 09:54

Vznesl jsem dotaz na Český rozhlas:
Poslední dny přijímá můj navigační přístroj dopravní informace na území města Brna na frekvencích FM 95.1, 102.0 a 90.4MHz. Je to tak v pořádku resp. proběhly nějaké změny v poslední době co se vysílání RDS/TMC signálu týká?

Odpověď:
Dobrý den, zatím žádná změna není (bude časem), TMC na ČRo 3 je stále pouze v Praze a Brně. Hezký den

Každopádně dosud jsem v Brně a okolí přijímal dopravní informace pouze na ČRo 1 (FM 95.1MHz), nějaká změna tedy musela proběhnout.
P800
Návštěvník