Geocaching na Palmu

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod cambel 22. 7. 2007 12:05

Začal jsem se zajímat o geocaching s Palmem (Treo680). Používám k němu 16 kanálovou GPS zn. Adapt s chipsetem Nemerix. K hrubému dostání se na místo jsem použil TomTom s vloženými POI s geocache celé republiky. K místu jsem se dostal bez větších problémů, horší to bylo s hledáním vlastní cache na místě. K hledání na místě jsem použil software CETUSGPS a COTOGPS, obojí soft určený pro hledání míst a ukládání pozic. Oba mají šipku ukazující směr k místu a vzdálenost k němu. Když jsem se dostal na místo, kde měla být cache uložena, tak začal problém. Chytal jsem v průměru 6-8 satelitů. V prostotu asi 200x200m mě soft posílal sem a tam a nebylo možné přesně určit polohu, neustále se měnila vzdálenost a směr ke chache. Na netu jsem četl něco o statické navigaci, ta se ale bohužel u chipsetu Nemerix nedá měnit. Jsem na vážkách zda nevyměmnit GPS za nějakou s chipsetem SirfIII, kde se statická navigace dá měnit. Taky jsem koukal na Cybex, kde nabízejí novou GPS Evolve přímo určenou na geocaching. Není možná taky chyba v software?
cambel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr.Sid 22. 7. 2007 14:32

Zitra mi dojde Evolve s geocachingem, chystam to zkouset s programkem GeoNiche (zatim ma jen trial). Dam vedet.
Dr.Sid
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 7. 2007 15:16

Tak já lovím kešky normálním Tomtomem One new s aplikací Offroad Navigator. To co popisuješ je normální chování navigace, která určuje azimut (neboli kde je sever) podle výpočtu z údajů satelitů mezi dvěma pozicemi. Pokud zastavíš a otočíš se ukazuje sever zase jinam a tak i pozici kešky ukáže jinam. Musíš prostě chodit (aspoň 30m jedním směrem) aby jsi věděl kde je. S tím se nedá nic dělat. Pomůžeš si koupí navigace s kompasem - třeba Garmin Vista Cx a podobný, který mají v sobě elektromagnetický kompas. Když se s tímto přístrojem otočíš na místě, bude ukazovat stále sever správným směrem a tedy i kešku nalezneš snadněji...
anonymni

Odeslat příspěvekod Dr.Sid 23. 7. 2007 14:07

Tak Evolve uz dosel, ale zatim jsem ho jen zapl. Za minutu mel fix i v podkrovni mistnosti. Trochu lita plus minus 2 metry, to se ale da cekat.

Vetsi zkusenosti zatim nemam, tak se zeptam na vase zkusenosti se softwarem. Zajima mne hlavne geocaching a turisticke mapy, autonavigace vubec ne.

Mam demo na GeoNiche, to je celkem slusny programek na logovani a na nemapovou navigaci vubec, s durazem na geocaching.
A pak programek MapView, do ktereho jde dat vlastni rastrova mapa, kalibruje se ovsem az v terenu pomoci GPS (reknu na nekolika mistech kde zrovna jsem).
Dr.Sid
Junior

Odeslat příspěvekod Dr.Sid 24. 7. 2007 09:44

Ze softwaru jsem zatim zkousel:

GeoNiche: dobry programek bez mapy, podporuje ukladani trasy, mapu s POI, navigaci k bodum. Spousta moznosti konfigurace vzhledu i chovani. Podporuje hires, neni free.

CotoGPS: free, podporuje hires, ale nic poradne neumi.

CetusGPS: free, lowres, nema mapu s POI ale umi je ukladat a zakladnim zpusobem na ne navigovat.

Navegador: free, lowres, ma mapou s POI i ukladani tras. Je perfektne prehledny, ale malo veci se da nastavit.

Navegador a CotoGPS maji problem s pripojenim na Evolve pokud uz predtim na ni byl pripojen jiny program a modra ledka blika pomalu. GPS se musi vypnout a zapnout, aby modra ledka blikala rychle (jako ze neni na nic napojena). Ostatni softwary se bez problemu pripoji kdykoliv.
Dr.Sid
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků