Problem s GPS v Asus A686 (n. A696) / vypnutí stat. navigace

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mijo 5. 7. 2007 19:14

Rád bych poprosil o radu.

Celé odpoledne si hraji s novým PDA Asus A686, ale vůbec nemůžu zprovoznit GPS. Podle fóra na http://vip.asus.com/forum jsem nastavi:

- hardware port to COM5
- shared port to COM9
- BAUD 4800

Ale nerozjede se mi GPS v TomTomu (nastavuji "Jiná NMEA", 4800) ani v BeeLine (zkoušel jsem i autodetekci)? Nevíte prosím kde by mohla být chyba. Jsem už bezmocný :(

Předem děkuji za pomoc.

Edit:

Ještě bych měl dotaz, jak vypínáte statickou navigaci u A686 / A696 ?
Naposledy upravil Mijo dne 6. 7. 2007 08:52, celkově upraveno 1
Mijo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 5. 7. 2007 20:37

Ma Asus k te GPS nejakou svoji aplikaci?
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mijo 5. 7. 2007 20:47

Nevím, co konkrétně myslíš, ale asi nic takového Asus nemá.

K GPS jsem našel v základním softu jen možnost nastavit porty a rychlost v "Nastavení". Ani žádný mód na testování jsem neobjevil (jako je např. u FS N520 - mé předchozí PDA) - GPS zkouším rovnou v TT nebo BeeLine.
Mijo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 5. 7. 2007 21:00

Kdyz jsme si koupili GPS k PDA, byl u toho soft, ktery dokazal rict souradnice a ukazat polohu satelitu. A ten soft byl zaroven driver.
Pokud tam neni driver, softwarova navigace to GPS nenajde. Podle me.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Sid 5. 7. 2007 22:01

Tohle je PDA s integrovanou GPS a drivery uz ma v sobe.

Vic ale nevim, sorry.
Dr.Sid
Junior

Odeslat příspěvekod Mijo 6. 7. 2007 08:54

Moc díky za odpovědi.

Tak už se mi to rozjelo. Byl jsem z toho nervózní, tak jsem provedl kombinaci: noc bez baterie + hard reset. Takže ani nevím, co pomohlo, ale teď už konečně chytím satelity, v BeeLine proběhne autodetekce také ok. Více otestuji až během dne.

Ještě bych měl dotaz, jak vypínáte statickou navigaci u A686 / A696 ?

Díky moc.
Mijo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MIŠPULÍN 23. 1. 2008 20:01

to Mijo: mám Asus A696 a nevím si rady s GPS-jak ji nastavit, nebo co vlastně udělat, aby byla funkční...porad mi prosím... díky
MIŠPULÍN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yeek 31. 1. 2008 22:02

Ahoj, to jsem rád, že nejsem sám, komu to blbne. Mne to ze začátku šlo - v BeeLine našlo správně GPS na autodetekci, ukázalo mi to asi 11 satelitů a pak se nedělo nic. Nevěděl jsem, že na zachycení polohy v horších podmínkách signálu to může trvat i 5 minut. Proto jsem pořád měnil nastavení a upravoval nastavení, až se mi u jedné autodetekce stalo, že GPS nenalezlo. a nenalezl ji ani jiný program. Pokud jsem to v beeLine nastavil manuálně na com5 a baud 4800, tak sice zablikala dioda ale už neukázalo satelity a z toho jsem dovodil, že to asi nejde;-) Co se týče tvrdého resetu (tlačítko reset a vypínač zároveň), jak Vám to funguje - myslím, ukáže se Vám hláška o které se píše v manuálu, nebo se tato hláška ve Win Mobile 6 neukazuje? Mně se to jen resetne, jako a maximálně se mi vynuluje čas, ale nic víc...

Nechci oživovat mrtvé vlákno, ale Mijo, mohl bys napsat, zda to pak už běželo normálně, resp. zda se chyba neopakovala?
yeek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MIŠPULÍN 4. 2. 2008 16:58

no, já jsem si stáhl Navigon, a ted čekám na pamětovku, abych to mohl spustit.. chci se zeptat předběžně, jakej mám nastavit port pro program, port pro hardware a přenosovou rychlost...
MIŠPULÍN
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yeek 4. 2. 2008 23:05

no - dle toho asus-fóra doporučují vše nechat na automatických hodnotách. Někdo tam sice tvrdil, že se to má nastavit na softwareový com 9, hardwareový 5 a rychlost 4800... Ale já bych to asi radši nechal na automatiku a zkusil v programu nejdřív autodetekci...
pokud autodetekce nefunguje, nevěští to dobrý výsledek... Doufám, že až se mi vráti z reklamace, tak to zas pojede přes automatiku a tentokrát už nebudu nijak experimentovat s nastavením :-)

Jo a taky jsem zjistil, jak se dělá ten hardwareový reset - launch tlačítkem pro hardwareový reset nemyslí vypínač, ale potvrzovací tlačítko (uprostřed směrové klávesy) takže se stiskne POTVRZOVACÍ a RESET tlačítko najednou a podrží 3s. Prý to funguje... odzkouším, až se mi stroj vrátí z reklamace;-)
yeek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matof 3. 3. 2008 16:42

Mám A696 4 dny a když jsou mraky tak to najde jeden satelit pak druhý a ten první ztratí. Když jsem to porovnával s bratrovým PDA (ACER N35) bez SIRF III tak měl hned satelity. Nevíte čím to je?? Mě se zdá že je něco s anténou nebo tak něco. Přemýšlel jsem o té externí, ale bylo by to nekompaktní. Docela mě to štve když bratrovo 3 roky PDA je lepší než 4 dny moje. Nevíte co stím zkoušel jsem vše a nic......
Matof
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 3. 3. 2008 18:14

Ona může být příčina zcela jednoduchá, pokud máte své PDA jen 4 dny, předpokládám, že ještě nemělo chycené všechny satelity (ani jednou?). Tzn že při prvním startu musí získat spousty dat ze satelitů. To že navigace jeden chytí a hned pustí je uplně normální. Nechejte PDA někde s výhledem dost dlouho. Pak jej vypněte a za chvíli zkuste znovu - uvidíte že nastartuje mnohem rychleji.

Váš bratr zřejmě Acera chvíli před testem používal, takže má aktuální dráhové efemeridy a chytá se výrazně rychleji... :wink:
Jiří Kuruc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 3. 3. 2008 18:15

Mijo píše:Moc díky za odpovědi.

Tak už se mi to rozjelo. Byl jsem z toho nervózní, tak jsem provedl kombinaci: noc bez baterie + hard reset. Takže ani nevím, co pomohlo, ale teď už konečně chytím satelity, v BeeLine proběhne autodetekce také ok. Více otestuji až během dne.

Ještě bych měl dotaz,
Jiří Kuruc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yeek 5. 3. 2008 22:35

Matof píše:Mám A696 4 dny a když jsou mraky tak to najde jeden satelit pak druhý a ten první ztratí. Když jsem to porovnával s bratrovým PDA (ACER N35) bez SIRF III tak měl hned satelity. Nevíte čím to je?? Mě se zdá že je něco s anténou nebo tak něco. Přemýšlel jsem o té externí, ale bylo by to nekompaktní. Docela mě to štve když bratrovo 3 roky PDA je lepší než 4 dny moje. Nevíte co stím zkoušel jsem vše a nic......
yeek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matof 8. 3. 2008 12:06

Poslední dobou to začíná fungovat vždy to nechám přes noc zapnuté. Ale je zajímavé, že ten signál je střašně proměnlivý..., např jsem na jednom místě a signál skáče, někdy i ztratí a zase naváže, ale tím jak to nechávám přes noc tak se to lepší. Děkuji za rady....
Matof
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků