GPS moduly - doba nabíjení

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod goob 26. 6. 2007 10:21

Zdravím. Řeším malé dilema. Rád bych si do auta pořídil navigaci. Jsou tedy tři varianty. Koupit si novou navigaci nebo si koupit nové PDA s navigací nebo třetí, nejlacinější varianta, je zakoupit GPS modul k mému stávajícímu, dnes již staršímu PDA, Asus A620BT.

Vzhledem k tomu, že PDA už moc dlouho nevydrží, bude často zapnuté v autě v zásuvce. A vzhledem k tomu, že GPS modul vydrží dle specifikace max 15 hodin (např. Qstarz BTQ-910 GPS), budu muset čas od času nabít i GPS modul. Máte někdo potuchy o tom, jak dlouho trvá nabití GPS modulu v autě? Ideální by bylo, kdyby se dala do auta sehnat rozdvojka na napájení :-)
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p@p@ t. 26. 6. 2007 11:37

Sice nemám ani tucha, jak dlouho se to v autě nabíjí, ale rozdvojka na zásuvku cigaretového zapalovače je záležitost několika desetikorun. Třeba od včerejška (tuším) mají u nás (MB) v Lidlu dokonce roztrojku. Rozdvojku v autě vozím už několik měsíců. Sice na něco jiného, ale mám jí kupovanou (taky v některém marketu za pár korun). Dokonce jsem viděl i jednodílné provedení, ale já mám klasicky koncovky na kabelu.
p@p@ t.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 26. 6. 2007 12:39

Tak to by vyřešilo celý můj problém. Na co novou navigaci, když mi to půjde se stávajícím PDAčkem, ke kterému přikoupím za dva tisíce GPS modul. Kolik mají obecně mapy pro GPS navigaci? Mám v Pocketovi 512 MB CF kartu, tak bych možná měl koupit i větší kartu ne?
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cmon 26. 6. 2007 16:26

Rozdvojku na 12V najdes v kazdom obchodaku... napr. TESCO

Len si pozri, ako je to s tym, ak mas pripojenych viac "odberatelov" naraz (napr. autochladnicka, GPS a pod...).
cmon
Junior

Odeslat příspěvekod kodl 26. 6. 2007 17:39

Jak dlouho se nabíjí v autě nevím. Přiznám se, že jsem to ještě nevyzkoušel a to navigaci používám vcelku dost. Mám GPSku HaiCom 406BT a naposledy jsem s ní ujel trasu Plzeň - Ostrava, Ostrava - Brno - Plzeň. Dneska jsem (stále bez nabíjení) vyrazil Plzeň - Praha a na Václaváku se vybila. Nabíječku jsem samozřejmě nechal doma :x Celkem jsem tedy bez nabíjení ujel asi 1200km. Z USB počítače se nabije tak za 3hod (odhad). S PDAčkem je to samozřejmě horší.
Jak už psali předchůdci - vyřešit to můžeš i rozdvojkou z teska, já bych však doporučil něco značkového - např. Brando. Neptejte se proč, ale co se týče nabíjení a elektřiny vůbec, nemám k levným výrobkům důvěru (je to jen můj ničím nepodložený pocit, tak mi ho nechte :-) ). Jen pro zajímavost: Našel jsem i roztrojku, ale nevím, jjestli to ten 12V zapalovač všechno utahne (elektrikáři, upřesněte prosím).
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 26. 6. 2007 17:39

cmon: Myslíš, aby to zvládnul? Myslím, že Pocket s GPS modulem nebudou odebírat tolik, co jedna lednička, ne?
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 26. 6. 2007 18:23

Ještě k mapám: Nevím jak velké jsou pro TomToma, já používám iGO (o důvodech proč mi připadá lepší jsem tu již psal několikrát...). Pro představu: Slovensko a Albánie mají asi 6MB, Čechy necelých 20MB, ale například mapa Německa má téměř 170MB. Záleží tedy kolik map budeš používat. Ale až si budeš kupovat navigaci, většinou dostaneš i paměťovou kartou.
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 27. 6. 2007 15:46

Jsme včera napsali ve stejnou minutu :-) Přemýšlím, že bych si koupil 2 nebo 4 gigovou CF kartu a tam by se mi toho veslo asi docela dost. Používal bych předně asi ČR, ale teď pojedeme opět do Skandinávie a to by se mapa severu od našich hranic hodila. Minulý rok jsme jeli a v Německu najednou přibyly nové dálnice a to jsme měli poměrně novou mapu.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 27. 6. 2007 16:04

Já jsem si všiml, proto jsem to pak napsal jako novej příspěvek :-) 2GB by měla stačit, ale 4GB taky uživíš (nevím jakej je v tom cenovej rozdíl - u miniSD pro Vario vcelku dost :-( ).
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 27. 6. 2007 16:35

Na 4 GB dejte pozor. Je to už hodně velká kapacita a mohou hrozit problémy s kompatibilitou.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cmon 27. 6. 2007 17:55

goob píše:cmon: Myslíš, aby to zvládnul? Myslím, že Pocket s GPS modulem nebudou odebírat tolik, co jedna lednička, ne?k/quote]


Ani ja nie som elektrikar. Cital som to na obale rozdvojky. Urcite aj ja privitam odborny nazor. Nerad by som skoncil niekde v noci s "pocuchanou" elektrikou v aute...
cmon
Junior

Odeslat příspěvekod Karm 27. 6. 2007 18:20

Měly by to zvládnout,kdysi jsem to měřl a nabíjení PDA (Acer n50)při plném provozu(podsvícení naplno apod.) nebralo ani 1A při 12V(Přesně bralo mám pocit kolem 0,5A ale už je to dlouho,ruku do ohně za to nedám.Každopádně přes 1A to nešlo).GPS mobul bere daleko míň,zásuvka by to měla utáhnout(pro jistotu doporučuju mrknout do pojistkové skříňky jaká je tam pojistka).Jinak GPS modul se nabíjí myslím +-2 hodinky.
Karm
Junior

Odeslat příspěvekod hučák 27. 6. 2007 19:27

Zásuvka zapalovača v aute zvládne 15A čo mnohonásobne previšuje odber dvoch nabíjačiek.
Inak kludne to môžete vyriešiť tak ako ja. Stačí jedna autonabíjačka s USB konektorom do ktorej zastrčíte USB rozbočovač (hub) a z neho už môžete nabíjať PDA a GPS. V mojom prípade sa tam niekedy ocitne aj telefón a tá nabíjačka to v pohode zvláda.
Používam autonabíjačku s výstupom 5V 1000mA (1A), odber zo zásuvky zapalovača je 1,97A (odmerané).

Mám PDA HP iPAQ 555O 400 MHz proc. 128 RAM s mapami TomTom6 a iGO
TomTom- stredná a západná európa zaberá 1,6 GB
iGO- Slovensko, Česko, Polsko, Maďarsko, Bosna, Slovinsko, Rumonsko zaberajú 121 MB
Mám to na jednej 2 GB SD karte a ešte mi tam zostalo trochu volného miesta.

GPS modul QSTARZ BT-Q920, ten vydrží na jedno nabitie 12 hodín. Nabíja sa 3,5 hodiny.

GPS modul využívam niekedy aj s telefónom Qtek 8310 kde mám mapu TomTom5- stredná európa, zaberá 192 MB.


Inak tú 4 GB kartu by som velmi neodporúčal hlavne pokial sa jedná o staršie PDA. Sú tam velké problémi s kompatibilitou, 2 GB ti bude úplne stačiť.
hučák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goob 27. 6. 2007 22:22

Marek L.: Myslíte Marku, že by můj Asus A620BT nemusel tuto kapacitu zvládnout? Nebo obecně mají PDAčka s touto kapacitou problémy? To je děsný. Člověk si v podstatě nedávno koupí Pocketa a už je starý :-(

Jinak asi řešit navigaci přes GPS modul a stávající PDA bude nejlepší nápad, že? Možná si časem pořídím nové PDA, ale když zatím funguje to stávající...
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 28. 6. 2007 09:49

Nevím. Jen jsem se den před tím bavil s kolegou, který si koupil 4GB kartu a v PDA mu nejela. Nevím ale, co má za model.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků