GPS moduly - doba nabíjení

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod goob 28. 6. 2007 10:46

Je fakt, že ten můj Asus je starý možná již 4 roky (má ještě WM 2003), tak by to bylo možné. Musel bych si kartu vyzkoušet holt na prodejně.. Výhodou větší kapacity by mohlo dobré třeba pro to, že bych si na kartu mohl nahrát o to více hudby a propojit to s AUX výstupem na autorádiu.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hučák 28. 6. 2007 14:03

4 GB kartu by som nekupoval do staršieho PDA. V mojom HP iPAQ 5550 som dnes skúšal 4 GB SD kartu, ale windovs ju detekoval iba ako 2 GB.
Riešením by bolo preinštalovať do PDA WM 2005, ale tam nastáva ďalší problém. WM 2003 je načítaný do operačnej pamäte a odtial s ním pracujeme, kdežto WM 2005 načítava z pevnej pamäte do operačnej pamäte tie súbori ktoré aktuálne potreduje, toto staršie PDA dosť spomaluje kôli tomu že majú malé prenosové rýchlosti medzi jednotlivími pamäťami. ( Výhodou pri WM 2005 je viacej volnej operačnej pamäte, pretože tam stále nebeží celý WM ako je to u WM 2003. )

Zostáva ti jediné riešenie ako aj mne. Nosiť video a hudbu na druhej karťe :( .
hučák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goob 28. 6. 2007 14:16

hučák: No, ono to stejně vypadá, že hudbu a video časem vyřeším koupí iPodu, které je dnes už na docela slušné ceně. Kdysi jsem Pocketa používal více, ale poslední dobou stejně většinu poznámek řeším přes notebook v Outlooku nebo přes mobil, kde i na obyčejné Nokii 6280 mám aktivní pohotovostní režim, takže se mi zatím nechce moc kupovat nového. Možná až v budoucnu odložím stávající mobil, tak si koupím komunikátor a budu mít vše v jednom.

Takhle mně GPS nakonec vyjde docela lacino. GPS modul za 2000 Kč, nabíječka k Pocketovi do auta a držák na Pocketa. To mne mj. docela zaráží, že jsou obyčejné držáky na PDA tak drahé. Že se pohybují kolem 400 Kč i víc.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 28. 6. 2007 16:02

goob: Na výběru držáku si dej záležet! Já jsem zkusil používat ten co jsem dostal zadarmo od T-mobilu - po první cestě letěl do koše. Byl k ničemu - buď vypadlo Vario, nebo celý upadl z okna. Chce to dobrou přísavku.
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 28. 6. 2007 17:38

kodl: No a máš nějaký tip? Možná by se také vyplatilo si ho zavěsit na vývod vzduchu ve středovém sloupku - to se také prodává. I když tedy 400 Kč za držák mi stejně přijde docela dost..
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 28. 6. 2007 18:07

Já jsem si pořídil TENHLE. Jsem s ním spokojen, i když na panelce D1 se vario trochu třese. Vzhledem ke stavu téhle dálnice si však myslím, že se bude třást i kdybych ho přivrtal na palubku. Nevím co máš za auto - ten držák má docela dlouhé rameno - to je výhoda u aut s hodně skloněným čelním sklem, ale nevím jak v poloautech typu felicia které mají čelní sklo skoro kolmé. Držák do mřížky nedoporučuji - horký vzduch zařízení prospívat nebude a v novém AutoTIPu tohle umístění označili za Nebezpečné. PDA se chová po nárazu jak projektil.
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 28. 6. 2007 18:47

No, mám pořádné auto, takže mercedes w124 ;-) Tenhle držák vypadá docela dobře a není tak drahý. S tím držákem do mřížky máš asi pravdu, díky za tip ;-) Už pokukuji po GPS modulu. Zalíbil se mi Evolve (MT3), tak snad na něj najdu nějaké recenze a nic negativního.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 28. 6. 2007 19:29

Ano, tomu se dá skutečně říkat Auto :-) Nicméně stejně jako já (Opel Vectra) ten držák nenalepíš k levému sloupku. Budeš ho taky muset dát doprostřed (ale nepovažuju to za problém).
K těm modulům. Už několikrát jsem tu radil ten můj HaiCom 406BT, jsem s ním opravdu spokojený. Test modulů najdeš třeba TADY.
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 28. 6. 2007 20:28

Ten nevypadá špatně. Jak je to s těmi kanály? Nějak se v tomto oboru ještě moc neorientuji. Tenhle má 20, ten co jsem jsem si předběžně vybral, má 32 kanálů. Jaký je v tom rozdíl?
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hučák 28. 6. 2007 21:32

Počet kanálov značí največší počet satelitov od ktorích dokáže modul súčastne prijímať signál.
32 kanáloví modul ti je na nič, pretože na obežnej dráhe je 22 navigačních satelitov, z toho 2 sú záložné a na jednom bode zemegule je súčastne vyditelných maximálne 13. Pri navigácii modul bežne využíva signál z 8 až 10 satelitov ( záleží na polohe ) čo úplne stačí na presnosť 0,5 metra.

Ja mám tento modul a som s ním úplne spokojný.
TENTO

Bez problémov funguje s PDA, telefónom aj laptopom.


//Kodl: Příspěvky spojeny. Pro editaci používejte tlačítko EDITOVAT. Opraven odkaz.
hučák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goob 28. 6. 2007 23:36

Aha! Děkuji za vysvětlení. Jak se teď pročítám recenzemi, tak ten můj vybraný Evolve patří ke špičce, tak do něj asi půjdu. Snad nebude mít můj Pocket s WM2003 problémy s TomTomem, ktreý bych do něj chtěl dát.
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz_brumla 12. 7. 2007 10:45

Rozhodne do evolve jdi, je to v soucasnosti nejlepsi GPS modul na trhu jak z hlediska citlivosti, tak z hlediska vydrze na baterie, protoze ty jsou prikrmovany neustale solarnim clankem a tak vydrzi neskutecne dlouho. Ptal jsem se vyrobce a pry je dokonce mozne zcela vybitou baterii toho evolve solar GPS nabit primo ze slunce bez pritomnosti nabijecky, jen pres solarni clanek, ale samozrejme to trva dlouho, clanek je primarne urceny jen k prodlouzeni chodu na baterii nabitou standardne ze site, tahle ficura kompletniho nabiti baterie ze slunce je jen takova tresnicka na dortu, bonus navic. Jinak chipset MediaTek je dustojnym nastupcem SirfStar III, ma vyssi citlivost a nesouvisi to s poctem podporovanych satelitu, tech 32 je s bohatou rezervou postacujici, stejne vsechny nevyuzijes, v beznem provozu mas pripojeno tak 7 az 11 satelitu, ale pro zakladni fungovani ti staci uz ctyri satelity, cokoliv navic jen zvysuje komfort pouzivani. Citlivost toho prijimace evolve je ovsem famozni, nema konkurenci ani u pristroju se stejnym chipsetem, asi ma evolve vymakanejsi firmware.
cz_brumla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz_brumla 12. 7. 2007 10:50

A navic nova "edice" evolve solar GPS ted uz ma primo od vyrobce podporu geocachingu! Pozna se pry od te puvodni verze podle jineho loga, stary modul mel ctvercove logo, novy s geocachingem ma jen textove logo.
cz_brumla
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků