Turistické mapy

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod peter_001 20. 7. 2007 11:31

xpj píše:"Dostaneš mapy do PDA" pro vás zřejmě znamená, že se nainstaluje MapSource a v něm se dají prohlížet, že? :-)-/quote]


:pozor2 Nie. Myslel som to presne tak, ako som to tam napisal! T.j. funkcne mapy :!:
(Naco by mi boli topo mapy v Mapsource?) :hm

Cital si aj ten zvysok? Na kazdu mapu potrebujes unlock.
peter_001
Junior

Odeslat příspěvekod xpj 20. 7. 2007 11:37

peter_001 píše:
xpj píše:"Dostaneš mapy do PDA" pro vás zřejmě znamená, že se nainstaluje MapSource a v něm se dají prohlížet, že? :-)-/quote]

:pozor2 Nie. Myslel som to presne tak, ako som to tam napisal! T.j. funkcne mapy :!:
(Naco by mi boli topo mapy v Mapsource?) :hm

Cital si aj ten zvysok? Na kazdu mapu potrebujes unlock.


Moc to nechápu... Ty mapy se instalují do MapSource, bez něj nefungují. Zkusil jsem nainstalovat mapy z http://gps-maps.info a po instalaci jsem měl v adresáři c:\garmin tyhle mapy, ale bez šance je použít. Prostě je třeba MapSource.

Otázkou je, co jsou funkční mapy. Pro mě je mapa funkční jedině, když je v GPS, MapSource používám maximálně pro nahrávání map do GPSky...
Garmin eTrex Legend (2Q 2005-4Q 2006)
Garmin GPSMAP 60CSx (4Q 2006-forever) + Topo Czech v1.2
xpj
Junior

Odeslat příspěvekod peter_001 20. 7. 2007 11:43

to xpj:

Aby sme sa teda rozumeli:

1. Mapu si stiahnes do PC
2. Mapu nainstalujes do Mapsource
3. Mapu odomknes 25-miestnym odomykacim kodom
4. Mapu uploadujes do PDA
5. Mapu pouzivas.... 8)

KAPISTO ???

K bodu 3:
Samozrejme, ze pokial hovorime o odomykacich kodoch, tak je rec o platenych/komercnych mapach vyzadujucich 25-miestny kod generovany pre tvoje GPS ID. Jasne, ze s cudzim kodom (ktorych je vsade plno) to nerozchodis...

(Nekomercne/free mapy unlock nevyzaduju)
peter_001
Junior

Odeslat příspěvekod xpj 20. 7. 2007 12:33

peter_001 píše:to xpj:

4. Mapu uploadujes do PDA
5. Mapu pouzivas.... 8)

Nechápu bod 4. a v návaznosti také bod 5.

Co je to upload do PDA?
Garmin eTrex Legend (2Q 2005-4Q 2006)
Garmin GPSMAP 60CSx (4Q 2006-forever) + Topo Czech v1.2
xpj
Junior

Odeslat příspěvekod peter_001 20. 7. 2007 12:49

xpj píše:Nechápu bod 4. a v návaznosti také bod 5.

Co je to upload do PDA?D/quote]


To si fakt taky "natvrdly" ? :roll:

Upload = prenos mapovych suborov z PC (konkretne z Mapsource) do GPS navigatora/PDA/mobilu

Pouzivanie mapy v PDA = naplnit zmysel existencie mapy, t.j. orientovat sa podla nej v terene :D
peter_001
Junior

Odeslat příspěvekod xpj 20. 7. 2007 13:28

peter_001 píše:
xpj píše:Nechápu bod 4. a v návaznosti také bod 5.

Co je to upload do PDA?D/quote]

To si fakt taky "natvrdly" ? :roll:

Upload = prenos mapovych suborov z PC (konkretne z Mapsource) do GPS navigatora/PDA/mobilu

Pouzivanie mapy v PDA = naplnit zmysel existencie mapy, t.j. orientovat sa podla nej v terene :D


Nejsem natvrdlý, ale není mi stále jasné, co s tím to PDA bude dělat? To je tam nějaký navigační soft, co umí Garmiňácké mapy nebo co?

Co s tím dělá navigátor (třeba Legend nebo 60CSx) si představit umím, mapy jsou dělané na tyto přístroje.

Ale co PDA nebo mobil (mobilní telefon), to opravdu ne.

Tak jsem to chtěl jen osvětlit.
Garmin eTrex Legend (2Q 2005-4Q 2006)
Garmin GPSMAP 60CSx (4Q 2006-forever) + Topo Czech v1.2
xpj
Junior

Odeslat příspěvekod peter_001 20. 7. 2007 13:35

xpj píše:Nejsem natvrdlý, ale není mi stále jasné,
peter_001
Junior

Odeslat příspěvekod Radmin And 21. 7. 2007 17:03

xpj píše:
Nejsem natvrdlý, ale není mi stále jasné,
Radmin And
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xpj 23. 7. 2007 08:22

Hele, stačilo napsat, že k tomu musíš mít koupený speciální Garmin balík s Garmin 10 gps a speciálním ovládacím softwarem. Pak je to zcela jasné.
Garmin eTrex Legend (2Q 2005-4Q 2006)
Garmin GPSMAP 60CSx (4Q 2006-forever) + Topo Czech v1.2
xpj
Junior

Odeslat příspěvekod Radmin And 23. 7. 2007 08:53

No jo nekomu se to hold musi napsat 3x i to je malo. Jelito line, vsechno je na webu.
Radmin And
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod peter_001 23. 7. 2007 10:44

to xpj:

xpj píše:Hele, stačilo napsat, že k tomu musíš mít koupený speciální Garmin balík s Garmin 10 gps a speciálním ovládacím softwarem. Pak je to zcela jasnéo/quote]

To je fakt. Ale, povodna otazka (zakladajuca toto vlakno) znela takto:

Bubla píše:Jakou navigaci doporučujete pro turistiku? Zatím používám starý nemapový Garmin a papírové mapy. Poohlížím se po nějaké náhradě, abych nemusel nosit papírové mapy, ale jednak nevím, pro jaké přístroje/platformy a zda vůbec existují mapy odpovídající svojí podrobností turistickým mapám (jde mi o ČR+SR), jednak váhám zda koupit telefon či PDA s GPS nebo raději samostanou GPS a zda si vystačím s jedním přístrojem pro navigaci v autě i turistiku.
peter_001
Junior

Odeslat příspěvekod soel 24. 7. 2007 20:34

Chceš říci, že bez toho Garmin Mobile XT nemohu v Symbianovém telefonu mapy TOPO od garminu, které mám v Mapsource na PC, používat? Ptám se asi blbě, ale jsem laik a tady každej říká něco jiného. Dík
soel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr.Sid 24. 7. 2007 23:41

Zasadni problem PDA na turistiku vidim v ukladani trasy .. PDA musi bezet porad. A PDA ktere vydrzi jet porad celodeni vylet, zatim neznam. Turisticke garminy to dokazou.
Dr.Sid
Junior

Odeslat příspěvekod peter_001 25. 7. 2007 06:31

soel píše:Chceš říci, že bez toho Garmin Mobile XT nemohu v Symbianovém telefonu mapy TOPO od garminu, které mám v Mapsource na PC, používat? Ptám se asi blbě, ale jsem laik a tady každej říká něco jiného.
peter_001
Junior

Odeslat příspěvekod soel 26. 7. 2007 06:47

Děkuji za odpověď. Tak že jsem totálně namydlenej, protože vlastním GPS modul B-Speech.
soel
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků