Turistické mapy

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Bubla 13. 6. 2007 15:15

Jakou navigaci doporučujete pro turistiku? Zatím používám starý nemapový Garmin a papírové mapy. Poohlížím se po nějaké náhradě, abych nemusel nosit papírové mapy, ale jednak nevím, pro jaké přístroje/platformy a zda vůbec existují mapy odpovídající svojí podrobností turistickým mapám (jde mi o ČR+SR), jednak váhám zda koupit telefon či PDA s GPS nebo raději samostanou GPS a zda si vystačím s jedním přístrojem pro navigaci v autě i turistiku.

Díky za každou radu :-)
Bubla
Junior

Odeslat příspěvekod Sutech 14. 6. 2007 14:01

Z přístrojů ti doporučuju Garmin (nějaký mapový, samozřejmě), protože pro něj jsou nejlepší turistické mapy a to TOPO 50, či TOPO Czech (pro Slovensko Slovakia TOPO).

Jinak, když si koupíš PDA nebo mobil s GPS, tak do něj TOPO nedostaneš. Tyto přístroje jsou dobré tak pro autonavigaci, ale pro turistiku moc ne (téměř vůbec).

Z garminích přístrojů ti pak konkrétně doporučuju Garmin 60 CSX, je dostatečně rychlý, aby zvládl i autonavigaci (a podporuje autorouting). Kdybys chtěl ušetřit, tak pak je eventualita G. eTrex (několik typů - některé jsou barevné, jiné černobílé, některé podporují autorouting, jiné ne), ale je to pomalejší přístroj
Sutech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krokodýl 14. 6. 2007 22:02

Ježíš proč by nebyly mobily se symbianem vhodné pro turistickou navigaci??? Co třeba takový SmartComGps s topo mapama 1:15000 ? A samozřejmě současně s autonavigací v jednom přístroji, třeba TomTom.
Krokodýl
Junior

Odeslat příspěvekod ananta 14. 6. 2007 22:48

SmartMaps jsou pro PocketPC/Palm. Mají tur. mapy 1:50.000 1:1 k papíru i auto/cyklo navigaci ve stejné technologii. Co už se mi nahledali po Práglu. Kdyby jsi chtěl mít vše v jednom. Jinak si samozřejmě na PDA můžeš nahrát navigací více, omezuje tě jen tvá peněženka :)
ananta

Odeslat příspěvekod Bubla 15. 6. 2007 08:34

K těm mapám pro PocketPC/Palm - ale třeba je to problém i map pro Garmin a pod.: někde jsem viděl mapy které byly udělaný tak, že mapa nebyla vektorově ale pouhá oskenovaná papírová mapa, to je podle mě nepoužitelné, pokud si jí trochu zmenšim, tak z toho bude rozmazaný nečitelný flek. Mapy podle mě musí být vektorové, nebo alespoň bitmapový podklad a na tom vektorově silnice, obce a pod., aby když jí zmenšim, tak mi prostě malé obce a silnice zmizeli a popisky zůstaly v čitelné velikosti. Jako když prohlížím mapy na webu...
Bubla
Junior

Odeslat příspěvekod Radmin And 16. 6. 2007 11:06

Samozrejmne vsechny, kompletne vsechny mapy i TOPO od Garminu jedou i pod PDA a taky Symbianem. TOPO od garminu sou vektorove jako vsechny od te firmy. Pro TOPO neexistuje nic lepsiho. Soft pro pda je QUE nebo mobile XT, pod symbianem mobile xt. Funguji i auto no taky topo mapy.
Radmin And
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ananta 22. 6. 2007 08:00

Přesně takové jsou, mají více vrstev, aby byla zajištěna čitelnost. Vektory plánují cestu. K čemu ale vektorově obce?
ananta

Odeslat příspěvekod Krokodýl 22. 6. 2007 20:06

A k čemu vektorový les se stazkami po skále? SmartCOmGps a "oscanované mapy" dobže zkalibrované nemají chybu a hlavně můžeš si udělat jakoukoli svou mapu. Používám už toto skoro rok k plné spokojenosti pro geocaching a běžné vandry po venku.
Krokodýl
Junior

Odeslat příspěvekod martinmail 17. 7. 2007 10:35

Do Garmin Legend, ale jiné mapy než vektorové Topo nepůjdou, nebo se mýlím? Mám nějaké naskenované mapy.V jiných přístrojích to jde co jsem se dočetl.
martinmail
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vytrvalec 18. 7. 2007 08:11

Jak tady zaznělo, je možné používat i navigaci v mobilech či Palmu ... Zkusil jsem lecos. Ale až teprve Garmin 60CSx je to pravé. Navigace na turistiku musí hodně vydržet. Je připevněna na řídítkách, nebo visí na batohu. Prší na ni, občas upadne. Tohle vše moje šedesátka zvládá bez problémů. Dovede mne i v autě. Držák do auta i na řídítka je precizní. Magnetický kompas i barometrický výškoměr pracuje jak má. Pokud není zapnuto trvalé podsvícení, vydrží mi navigace fungovat dva celé dny, pak vyměním dva tužkové akumulátory a jedu dál. Mapa Topo Czech má své mouchy, ale v zásadě funguje. Doporučuji koupit tento drahý přístroj, neboť vše ostatní je kompromis. Ale papírových map bych se nevzdával - ty zatím žádná navigace bezezbytku nenahradí.
vytrvalec
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 18. 7. 2007 08:33

Drahý je v tomto případě relativní pojem. Například na eBay se GPSMAP 60CSx dá koupit za nějakých 320 dolarů. Je to ale trochu risk, člověk musí zvážit, jestli chce kompletní českou záruku a podporu, nebo jestli je ochotný případné problémy řešit přes zahraničí.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter_001 19. 7. 2007 17:35

Sutech píše:... Jinak, když si koupíš PDA nebo mobil s GPS, tak do něj TOPO nedostaneš. Tyto přístroje jsou dobré tak pro autonavigaci, ale pro turistiku moc ne (téměř vůbec).
peter_001
Junior

Odeslat příspěvekod soel 19. 7. 2007 21:48

Vlastním Garmin E trex legend a k němu i TOPO mapy. Ty píšeš, že je mohu využít i v Symbianu. Mám Noki N70 a právě v ní řeším turistickou navigaci. Mohl bys mi poradit, jak tam dostat ty mapy TOPO od Garmina. Jsem ale úplnej laik.
Děkuji Leoš
mis.zem@centrum.cz
soel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peter_001 20. 7. 2007 06:42

Mapy so mobilu dostanes jednoducho: Garmin Mobile 10x
(problem je v tom, ze budes potrebovat nove odomykacie kluce, ktore su viazane na GPS ID modulu)
peter_001
Junior

Odeslat příspěvekod xpj 20. 7. 2007 09:35

"Dostaneš mapy do PDA" pro vás zřejmě znamená, že se nainstaluje MapSource a v něm se dají prohlížet, že? :-)
Garmin eTrex Legend (2Q 2005-4Q 2006)
Garmin GPSMAP 60CSx (4Q 2006-forever) + Topo Czech v1.2
xpj
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků