Problém s připojením zpět do NMEA protokolu s Nokií LD-3W

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sutech 12. 6. 2007 13:27

Dobrý den.

Nedávno jsem si přečetl článek na Naviguj.cz o vypínání statické navigace v GPS modulech.
Vlastním Nokii LD-3W a jak autoři píší, je s ní trochu problém při odpojování, tj. při přepínání ze SiRF do NMEA protokolu. Tento problém by ovšem měly vyřešit ovladače od fi. BlueSoleil.

Ovladače jsem si tedy stáhnul, nainstaloval a spároval počítač s modulem, pak zapnul program SirfDemo a postupoval dle pokynů v článku.

Vše se mi daří až do okamžiku, kdy se mám přepnout zpět do NMEA protokolu - zadám Baud rate na 38400, dám Send a textové informace se zobrazovat nezačnou. V nabídce Action stále svítí možnost Switch to NMEA Protocol.

Takže prakticky se mi stalo to, co autoři popisují jako problém u Nokie, když nemáte nainstalované ty ovladače. Ty však, jak jsem psal výše, mám, takže nevím, v čem je problém...

Jediné, co mě napadlo je tedy, že je problém v tom programu od fi. BlueSoleil - když v něm dám totiž vyhledat dostupná BT zařízení, objeví se mi u nalezeného nokiáckého GPS modulu otazník, což mě trochu mate. Přesto ale počítač s modulem spáruji, připojím a program hlásí Device conected a žádný problém.

Nevíte tedy, kde je zakopaný pes? :) Díky
Sutech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannnn 13. 6. 2007 08:48

Sutech: Tak zkus modul natvrdo vypnout a po chvíli opět zapnout. Tím by se měl přepnout zpět do NMEA a statická navigace zůstane nejspíš vypnutá. S jistotou to ale tvrdit nechci :)

Blue_Dot: Jak vidím, už jsi se zeptal ve správném tématu, takže jsem tvůj duplicitní příspěvek smazal, ať se nám to tu zbytečně nemíchá :)
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků