Navicore Personal mění nastavení modulu (Holux) GPSlim240

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pates 2. 6. 2007 11:46

Koupil jsem bundl M600i+Navicore modul. Autonavigace funguje dobře, zkusil jsem Smartcom Navigator, TrekBuddy, VlkGPS, na počítači GPSutility, WinGPSlite a zjistil jsem, že spustím-li navigaci Navicore, a pak některý z uvedených programů, z nějakého důvodu pak GPS nedodává data pro nadm.výšku.
Naštěstí, lze použít program GPS viewer od firmy Holux a provést Factory Reset, pak to funguje, až do dalšího zapnutí Navicore.
Poradíte co s tím? GPS viewer je pouze pro PC a takže v terénu leda nepoužít Navicore, jinak nevím

Podle NMEA logu se nastavení informací posílaných z modulu po použití Navicore změní (a již neobsahuje výšku)

Pomocí SirfDemo jsem uvedl GPS do mrtvého stavu, naštěstí pomohlo úplné vybití akumulátoru - nedoporučuji - a to jsem pouze dal přepnout na protokol SIRF a zpět už nešlo.
pates
Junior

Odeslat příspěvekod pates 4. 6. 2007 16:14

Bohužel mi Navicore odpověděl následující, stručně řečeno o tom vědí a opravu nemají, prostě moje chyba, že jsem koupil:

Dear Sir
Thank you for contacting Navicore

This is because the Navicore system does not use the altitude data, and the Navicore
system shuts down that feature. Unfortunately the only thing you can do is after using
the Navicore is to reset the receiver to be able to use the altitude information.

Best regards, Navicore customer service
pates
Junior

Odeslat příspěvekod v_lisak 4. 7. 2007 16:43

Mam od nich skoro to same a ne ze by se pretrhli snahou to opravit :-( kdyz se modul do mrte vybije tak to pak funguje spravne taky, takze asi vyrobim reset tlacitko :-) odpojujici kontakty.
v_lisak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pates 5. 7. 2007 08:51

Tož jsem napsal nějakému šéfovi vývoje (Jussi Koski) a sliby pokračují (myslím, že reset tlačítko bude rychlejší řešení):

Thank you for your mail and feedback. I absolutely agree that this is an annoying feature in Navicore Personal. We investigated the issue and the solution is heritage from some time ago, when the NMEA log interface between a Bluetooth GPS and phone was a very unstable component. Especially some of the phone implementations were so weak that this was the only way to assure performance.

However, as the phone performance has since then improved, we will study the issue again and test the performance with different GPS modules and phones. We aim that in the next update we can also fix this issue.

Thank you and best regards,

Jussi Koski, Navicore Ltd.
pates
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků