Mapy co nejlevneji

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Viiy 29. 5. 2007 16:45

Dobry den,
prosim o radu. Vec se ma tak ze si chci koupit navigaci (do auta) v USA, jelikoz tu studuji. Pouzivat se bude pouze v Evrope. Premyslel jsem jestli PDA nebo normalni navigaci, je mi to celkem jedno. Co me desi jsou ceny aktualizaci map. Je nejaka moznost navigace, kde neni treba za aktualizace platit?
Popripade, kdyz uz placenou, jak dlouho je mozne jezdit na jednu verzi, nebo jinak, jak casto je nutne mapu aktualizovat?

Dekuji vsem za pomoc.
Viiy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kodl 29. 5. 2007 16:49

Mapu si můžeš aktualizovat jak často si ochoten platit. Můžeš jezdit i se starší. Ona obyčejně stačí... Například iGO občas vydá novou verzi zdarma. u TomToma se platí stále.
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viiy 29. 5. 2007 17:05

No prave, to je ono, jak casto jsem ochoten platit. Moc casto ne. Tzn ze napriklad CityNavigator NT v.8 staci? Nebo je rozdil oproti v.9 natolik markantni, ze ta aktualizace je proste nezbytna...
Viiy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kodl 29. 5. 2007 18:11

CityNavigator neznám. Používám iGO 2006. Dle svého mohu říct, že stačí. zatím jsem nenašel problém. (Tím nechci říct, že chybky nejsou).
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomasW 30. 5. 2007 03:15

Opravdu je takový problém koupit si jednou ročně aktualizaci map celé Evropy (např. nová verze příští rok bude obsahovat kompletní celé nové státy kromě aktualizace stávajících zemí) za cca 75USD?
Je to asi takhle - pokud chceš jezdit s tištěným autoatlasem z roku 1970, tak nemůžeš nadávat, že tam nenajdeš všechno jako to dnes ve skutečnosti. Ale pokud používáš atlas pár let starý, nebude tam sem tam nějaký ten obchvat města nebo ulice apod. Ale v GPS se ty mapy liší dost podstatně ale jezdit se podle toho dá, pokud se nenecháš navigovat automaticky. Pokud jen jedeš a přibližně se orientuješ podle GPS ale rozhoduješ se sám i podle značení, je to v pohodě a vystačíš si třeba s podklady v7 (mluvím o západní evropě). Problém těch starých map je prakticky absence východní a střední evropy. To se změnilo podstatně až od verze 9.
TomasW
Junior

Odeslat příspěvekod Martinoslav 7. 6. 2007 08:13

Da se CityNavigator v9 koupit nekde levneji nez u Picodasu?
Martinoslav
Junior

Odeslat příspěvekod Honza_LT 7. 6. 2007 11:55

Asi ne o moc, pokud máš už licenci, tak update se vyplatí přes garmin.com za cca 75 USD.

Pokud licenci nemáš, snad bych koupil radši celou novou navigaci s mapama v ceně.
Honza_LT
Junior

Odeslat příspěvekod jole 7. 6. 2007 15:10

[quote="Honza_LT"]Asi ne o moc, pokud máš už licenci, tak update se vyplatí přes garmin.com za cca 75 USD.

Chtěl bych se tě zeptat,jakým způsobem se udělá platba na Garmin.com.Dolarové konto bohužel nemám.
Díky.
jole
Junior

Odeslat příspěvekod cmon 7. 6. 2007 15:23

zaplat kartou...
cmon
Junior

Odeslat příspěvekod Honza_LT 8. 6. 2007 16:21

jole: nezkoušel jsem, ale jak psal cmon, staci embasovana karta, predpokladam, ze deblokovana pro platby pres net, krz se ti vezme aktualni devizy stred
Honza_LT
Junior

Odeslat příspěvekod Martinoslav 8. 6. 2007 17:15

Mapa s licenci od Picodasu obsahuje 2 licence, je to pravda?
Martinoslav
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků