signál neprojde přes čelní sklo v autě

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod puamík 2. 5. 2007 08:07

mám auto s nějakou úpravou čelního skla přes které nechce projít signál a když projde tak velice špatně. V místě zpětného zrcátka je asi nějaká plocha, kudy by snad mohl projít signál, ale je potřeba do toho místa umístit anténu. Existuje nějaká externí anténa a pokud možno bezdrátová?
puamík
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 2. 5. 2007 08:09

Možná by neškodilo zmínit, co máš za GPS modul :)

Bezdrátová neexistuje, drátová ano, ale ne všechny moduly mají pro ni konektor...
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puamík 2. 5. 2007 08:14

nemám nic, jen jsem jednou zkoušel, byl to tuším ACER N35
puamík
Junior

Odeslat příspěvekod kodl 2. 5. 2007 10:24

Na netu jsem jsem dočetl, že
dle dokumentace se technicky jedná o 12ti kanálový GPS přijímač s možností připojení externí antény, bližší informace na webu nejsou.n/quote]


Zřejmě máš renaulta s pokoveným čelním sklem. Už se to řešilo v threadu Musí GPS přijímač vidět na oblohu?. Ale všichni mi tehdy říkali, že v tom problém není. Nicméně renaultu jsem se prozatím vyhnul, takže jsem to neměl jak odzkoušet.
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 2. 5. 2007 10:26

Problém je jen u GPS s tím starým čipem.
Měl jsem B-Speech a byl problém teď s LD-3W bez problémů.
Auto s pokoveným čelním sklem Citroen C5
m.a.x.i.m.u.s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puamík 2. 5. 2007 10:30

jo jo, jedná se o Renaulta
puamík
Junior

Odeslat příspěvekod kodl 2. 5. 2007 10:48

Tak je skotečně problém s tím starým čipem. Buď si pořiď externí anténu (budeš muset vytahnout kablík) nebo jinou navigaci )stačil by externí BT modul s lepším čipem). A nebo si vysaď přední okno :-)
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puamík 2. 5. 2007 10:51

a jakou jinou navigaci? kdybych uvazoval o nove mio 520, tak tam uz tento problem nebude? jak poznam ten spravny cip?
puamík
Junior

Odeslat příspěvekod kodl 2. 5. 2007 11:04

Záleží jestli už máš PDA nebo nemáš nic. A jestli si chceš koupit PDA s čipem, nebo PDA + externí GPS modul a nebo přímo jen navigaci. Možností je spousta. Já osobně bych asi preferoval PDA a externí BT modul který bych dal za zadní okno (ale musíš nabíjet dvě zařízení). Nicméně známý má Asus MyPal A632 a v citroenu (IMHO má pokovené okno také) s ním problém nemá - vozí ho vlevo od volantu (signál zřejmě chytá bokem). každopádně si kup něco s čipem SiRF III a alespoň 16 kanály (dělají se i 32 kanálové, ale to mi přijde zbytečné).
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz_brumla 25. 5. 2007 12:33

kup si PDA a externi GPS modul s BT, nejlepe muj mazlicek evolve solar GPS (tedy primo ten svuj ti rozhodne neprodam), ten se ti bude zaroven nabijet slunkem a zaroven, protoze ma 32 kanalu, v pohode chyti spoustu satelitu i pres pokovene sklo, dokonce i kdyz je pohozeny pod sedackou v aute nebo v kufru (!)
cz_brumla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod keromil 25. 5. 2007 13:48

Ja som mal vela krat podobny problem. Islo o navteq. Zakaznici sa stazovali ze nemaju signal, ale ze ked otvori bocne okno tak vsetko ide :) islo o francuzske auta. Riesenie: kupte si seriozne auta.
keromil
Junior

Odeslat příspěvekod kodl 25. 5. 2007 16:40

cz_brumla: Evolve je sice špička v autě, ale jestli ho chce někdo používat i pro GC, nastává problém s čipem. Viz výše zmíněný test. Nicméně možná udělá výrobce časem úpravu.
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz_brumla 25. 5. 2007 20:55

kodl píše:cz_brumla: Evolve je sice špička v autě, ale jestli ho chce někdo používat i pro GC, nastává problém s čipem. Viz výše zmíněný test. Nicméně možná udělá výrobce časem úpravu.v/quote]


jak jsem psal vedle v threadu, podle zakulisnich info podpora geocachingu, ktery pro auto stejne ale neni potreba, bude!!!
cz_brumla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lucas (novy) 25. 5. 2007 21:53

keromil píše:Riesenie: kupte si seriozne auta.


Auta, ktore nemaju atermicke skla su seriozne? :tleskani
E = mc2 +-3dB
lucas (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vlado21 30. 5. 2007 12:24

kodl píše:cz_brumla: Evolve je sice špička v autě, ale jestli ho chce někdo používat i pro GC, nastává problém s čipem. Viz výše zmíněný test. Nicméně možná udělá výrobce časem úpravu.v/quote]

No... nie je to zas az take fatalne. Je to aj otazka softu a navykov. Ja napr. ked som blizko ciela, prepnem na Mobile GMaps (freesoft btw) a krasne vidim na vyzoomovanej mape kde som ja a kde je ciel. Takze ziadny problem. Ja by som skvelu vydrz a citlivost uz za sipku proste nevymenil... :D
Vlado21
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků