Zákaz upozorňování na radary v D a AT?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kopacek 20. 4. 2007 11:41

Tak jsem právě dostal Newsletter od Mia, cituji:

"Dear client,
Due to legal restrictions concerning speedcam warnings in Germany and Austria, Mio Technology has decided to remove all speedcams located in Germany and Austria from the speedcam database. From now on, it is no longer possible to download speedcam warnings in Germany and Austria.
Sincerely,
Mio Technology Europe"

Že by došlo opravdu po Švýcarsku k právní úpravě i v Něměcku a Rakousku, nebo jenom Mio přechází do alibistického postoje "my nic, my muzikanti"?
kopacek
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 20. 4. 2007 11:54

Právě jsem o tom napsal bleskovku, taky mi to přišlo. Zatím nemám žádné informace o tom, že by takové pasivní upozorňování na místa mělo být v Německu a Rakousku nelegální. Na druhou stranu krok Mia na leccos upozorňuje, jen tak kvůli ničemu by to asi nedělali.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod |Mio| 20. 4. 2007 16:26

Myslim ze reagujou na rozhodnuti soudu, jinak pravne to ani v jedne ze zemi neupravovali.

To mate jako s pasivnimi detektory u nas, jeden rika tak a druhy onak.
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Junior

Odeslat příspěvekod vilik 20. 4. 2007 16:47

Jak to vlastně dopadlo v CH ? Má někdo praktickou zkušenost ?
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karm 20. 4. 2007 17:21

Jel jsem tudy v únoru,policejní hlídka mě sice nezastavila,ale PDA bylo celou dobu v držáku na čelním skle(levý sloupek u řidiče,kde nebrání ve výhledu).Hraniční hlídka mrkla do auta,projeli pasy a popřáli šťastnou cestu :) (POI radary nepoužívám,jezdím dle předpisů ;) ).Ale navigace bylo to poslední co je zajímalo.
Karm
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků