Je Sirf III tak nepresny?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod labid 11. 4. 2007 15:47

Tak jsem si koupil kromě E-trex Legend ještě bluetooth Nokia LD-3W a zjistil jsem docela zajímavou věc - signál neztratí ani v kapse v hluboké rokli v hustém lese, ale s přesností je teda na tom v porovnání s Legendem dost bídně. V místech, kde chytne signál i Legend, ale přesto nejsou podmínky optimální, vykazuje nepřesnost v řádu desítek metrů, seká zatáčky přímo, "vlaje" kolem cesty, zatímco Legend je přesný. Za ideálních podmínek, třeba v autě za předním sklem, je poloha udávaná Nokií také naprosto přesná, je vidět i přejezd na druhou půlku silnice ;-) Netušíte někdo, jestli je tohle normální vlastnost třetího Sirfu a jestli se nedá v SirfDemu nějak třeba snížit citlivost ať radši na chvíli vypadne signál než aby ukazoval bludy..? Dííky!
labid
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 11. 4. 2007 17:50

Nemůže to být tím, že máš zapnutou statickou navigaci a proto, když jdeš pomalu to takto blbne? Podle mě ten popis na to sedí přesně.
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 11. 4. 2007 18:29

Jen doplním, že návod na vynutí najdeš v článku Jak v GPS vypnout statickou navigaci
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků