Free waypoints.

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jole 7. 4. 2007 09:15

Zdravím všechny pokročilé.
Na Netu jsem našel stránku,která nabízí volně databázi bodů zájmu pro D,A a CH.Podotýkám,že radary jsou poplatné kolem 10 EUR.
Ale k mému dotazu.Stránka má adresu http://www.pocketnavigation.de .
Podstránka potom POI- dienste- stimmem a další podstránka Overlay Listen.Vybral jsem si z nabídky prodejní řetězec Aldi,download pro Garminy ,stáhnul do počítače a rozbalil z WinnRar.Rozbalená složka je v programu Excel.Dál nevím,jak s touto složkou pracovat.Chtěl bych tyto waypointy dostat do MapSource a následně do Garminu Nuvi350,nejlépe do bodů zájmu Obchody.
Poradí mi někdo prosím.
Děkuji Leoš.
jole
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 7. 4. 2007 09:40

Tak napřed jen teoreticky. Stáhněte ZIP určený pro Garminy a rozbalte. Vznikne z něj soubor CSV a stejnojmenný BMP s ikonou.

Nejjednodušší je pro upload použít program POI Loader, který lze zdarma stáhnout u Garminu. Stačí pak připojit GPS, spustit POI Loader, najít složku se soubory POI (může tam být i víc databází najednou) a všechno automaticky nahrát do GPS.

Nějak se mi to ale nedařilo. I když POI Loader hlásil, že body jsou v GPS nahrané, nic jsem tam nenašel. Zkusil jsem proto jiný postup. Prostřednictvím konverzního programu GPSBabel jsem převedl CSV do formátu GPX, který lze nahrát třeba do MapSource. Pro konverzi jsem použil tento příkaz (testuji to na databazi obchodu Lidl):

gpsbabel.exe -i csv -f Lidl.csv -o gpx -F Lidl.gpx

Když jsem ale vzniklý GPX otevřel v MapSource, v Rakousku jsem vůbec nic nenašel. Celá skupina bodů totiž byla situována do Jemenu, Somálska a Arabského moře.

Obrázek

Příčinou jsou přehozené souřadnice ve sloupcích v CSV - jako první nejsou N, ale E, a obráceně. Takže teď zkoumám, jakým způsobem CSV upravit a přehodit v něm první dva sloupce. Potom by to už teoreticky mělo fungovat.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jole 7. 4. 2007 09:50

Děkuji za odpověď.Garmin POI-loader již mám naistalován.Změnu formátu pomocí GPSBabel jsem již také zkoušel,avšak také bezúspěšně.Je to dosti složité.Nejsem bohužel žádný počítačový expert, a tak vše provádím systémem pokus - omyl a někdy i úspěch.
jole
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 7. 4. 2007 09:52

Tak už to mám, v GPSbabelu je nutné použít formát Universal csv, který dovolí nadefinovat, co znamenají jednotlivé sloupce v CSV.

Takže napřed otevřete stáhnuté CSV třeba v Poznámkovém bloku a do prvního řádku doplňte: Longitude,Latitude,Name

Obrázek

Potom v GPSBabel použijte příkaz ve formátu:

gpsbabel.exe -i unicsv -f Lidl.csv -o gpx -F Lidl.gpx

Výsledkem bude fungující GPX, které už lze přes MapSource nahrát do Garminu. Je ale velmi zvláštní, že je potřeba provádět tyto operace. Na stránkách, kde se POI dají stáhnout, není nic takového uvedeno. Tohle přece není postup „pro běžné uživatele“.

Jinak i po této konverzi je možné využít POI Loader a nahrát databázi nebo více databází najednou i s ikonkami.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jole 7. 4. 2007 09:57

Zkusím dle vašeho návodu.Mnohokrát děkuji.
A držím palce v další Vaší práci.Rád čtu Vaše články a příspěvky.
Leoš.
jole
Junior

Odeslat příspěvekod Badys 7. 4. 2007 10:29

Zdravím, s velkým zájmem sleduji Vaši výměnu názorů, ale nenašel jsem zatím odpověď na jednu z otázek v prvním dotazu:

"a následně do Garminu Nuvi350,nejlépe do bodů zájmu Obchody. "

Je proto nějaké řešení?
Badys
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 7. 4. 2007 10:58

To myslím nepůjde. Nahrávat lze pouze do sekce uživatelských bodů. Ty ale mohou být u autonavigací Garminu členěny do kategorií, všechny body nejsou vedle sebe.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeer 15. 5. 2007 15:12

Nějak se v tom nedokážu zorientovat. Z databáze POI na http://www.pocketnavigation.de jsem POI Loaderem všechny soubory *.csv úspěšně dostal do Nüvi 300 a nemusel jsem to převádět do *.gpx. A body zájmu jsou tam, kde mají být. Přesto, že v Exelu vidím, že v prvním sloupci je Longitude (E) a ve druhém Latitude (N) a na 1. řádku žádné definice o sloupcích. Tak jak to vlastně je?
Spíš mám problém s převodem *.txt do *.csv (hrady.txt, zámky.txt atd.). Když to převedu G7ToWinem do csv, hlásí mi POI Loader, že soubor csv je neplatný. A v Babelu nevím, jaký určit Input format. Klasický *txt jsem tam nenašel.
Podařilo se to někomu převést, aby to POI Loader vzal?
Jeer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jeer 21. 5. 2007 11:15

Tak už se to podařilo. Jestli to někomu pomůže, tak převést *txt do *gpx umí poslední verze "g7towin" .
http://www.gpsinformation.org/ronh/g7towin.htm#g7towin
http://www.gpsinformation.org/ronh/g7towinwithhelp.zip
Jeer
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků