Mapová navigace na kolo

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod puamík 12. 2. 2007 22:25

Můžete mně poradit jestli existuje mapová navigace na kolo, to je odolná proti otřesům, vodě, výdrž baterií 15 hodin a zároveň hezký displej jako mají navigace do auta. Chtěl bych ji využít jak na kole, tak i v autě.
puamík
Junior

Odeslat příspěvekod xpj 13. 2. 2007 11:31

Odpověď je: ANO. Je to Garmin GPSMAP 60CSx ( http://www.garmin.com/products/gpsmap60csx/ ). Voděodolná, otřesuvzdorná, s magnetickým kompasem a barometrickým výškoměrem.
Umí navigovat (sice nemluví, ale pípá), umí upozorňovat třeba na radary...

Jasná volba :-) Mám jí a jsem velice spokojen.
Garmin eTrex Legend (2Q 2005-4Q 2006)
Garmin GPSMAP 60CSx (4Q 2006-forever) + Topo Czech v1.2
xpj
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 2. 2007 11:34

Jen na kolo bych doporučil Garmin GPSMAP 60CSx, ten ale není kvůli absenci hlasové navigace vhodný do auta. Hezký displej ale má, i když je menší.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xpj 13. 2. 2007 14:36

Marek L. píše:Jen na kolo bych doporučil Garmin GPSMAP 60CSx, ten ale není kvůli absenci hlasové navigace vhodný do auta. Hezký displej ale má, i když je menší.e/quote]

Pokud je GPS myšlena hlavně na kolo a doplňkově do auta, myslím že naprosto vyhovuje. V autě naviguje dobře, nemluví, ale pípá a na displeji ukazuje, jak jet. Takže sice s nižším komfortem, ale dostatečně.
Jako hlavní navigaci do auta bych ji nedoporučoval, i když to samozřejmě umí.
Garmin eTrex Legend (2Q 2005-4Q 2006)
Garmin GPSMAP 60CSx (4Q 2006-forever) + Topo Czech v1.2
xpj
Junior

Odeslat příspěvekod stefin 17. 2. 2007 10:07

Jezdim jiz temer rok s Garmin GPSMAP 60CSx na kole, dokud jsem si neporidil do auta Nuvi 660, tak jsem 60-ku provozoval i v aute. Na kole je 60-ka super, hlavne ocenuji zaznam trasy. Jedinou nevyhodou, ale za to nemuze GPS, je absence navigacnich schopnosti turisticke mapy po turistickych znackach ci po polnich cestach, pokud jezdis MTB (to se ale snad casem, s novou verzi mapy, zmeni). Navigace Te navadi jen po zpevnenych asfaltovych cestach, coz je ve vetsine pripadu nepouzitelne. Je tedy nutne si doma na PC naklikat prujezdni body (muze jich byt i nekolik set) a pak se nechat vest z bodu do bodu (pro 60km trasu tak 10-15 minut). V aute je Nuvi mnohem lepsi, mapa v podani Nuvi je mnohem prehlednejsi apod. V aute na GPSMAP jsem ocenoval moznost nahrani prujezdni trasy, ta se da pekne analyzovat pote na PC, kde vidis kudy jsi jel, jakou jsi mel prumernou rychlost v danem useku, stoupani/klesani apod. Samozrejme, ze GPSMAP te umi po jednou projete trase navigovat, da se tedy trasa vymenovat s prateli ci stahovat z Internetu.
Zalezi co tedy preferujes vice: na kolo je idealni GPSMAP, do auta Nuvi. V aute udela GPSMAP docela dobrou sluzbu, Nuvi je ale na kolo nepouzitelna. Preji stastny vyber, napis, jak ses rozhodl.
stefin
Junior

Odeslat příspěvekod ondrejkovic 14. 4. 2007 18:59

Lidi napište mi prosím vás jak připevnit navigaci nebo mobil s navigací na kolo. Já to nikde nemůžu najít - kromě Krussell - ale o to nemám zájem.
ondrejkovic
Junior

Odeslat příspěvekod p@p@ t. 14. 4. 2007 19:31

Moje myšlenky se ubírají směrem navigace v mobilu připevněném na ruce nějakým "běžeckým" pouzdrem na spodní stranu předloktí (to kvůli dešti). A pro kouknutí by stačilo na chviličku pustit jednou rukou řidítka, tu otočit ruku a zas se chytit řidítek. Navíc by se tím výrazně omezil přenos rázů z řídítek do přístroje (v případě držáku na řidítkách). Ale chraň pánbůh, abych to bral jako dogma. Nabídne-li mi někdo jinou, líbivější variantu, tak jí klidně přijmu.
p@p@ t.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landys 16. 4. 2007 07:51

Mám taky Nokii i PDA v Krusellu, ale držáky bych nebral. Brašna na řidítka s průhlednou fólií je taky řešení.
Líbí se mi systém s těmi 4 háčky, každý ho nazývá trošku jinak. Mám to jako originální držák PDA Yakumo s přícuckou na sklo a pořídil jsem k tomu objímku s držákem na řidítka na kolo a přehazuju jen tu vaničku. K tomu se dá pořídit i univerzální svěrací držák na mobil. Těch spodků se 4 háčky existuje hafo, u tenkých samolepících, přes držák na ruku, všelijaké do ventilačních mřížek v autě, různé tyče či klouby, atd. Mrkni třeba na jednu brašnu, druhou brašnu, držák na řidítka, univerzální svěrací držák, atd. Držák pro tvé zařízení určitě seženeš na míru. Inspirace je hafo, mrkni třeba sem a nebo sem. Hodně zdaru :-)
BMW 535i LPG ;-)
Bel 945CZ v. 5.6
Parrot 3100 LCD
Yakumo Delta 300 GPS+TomTom 6.00,Dynavix,SmartMaps,iGo,...+Krusell
Nokia N80ie+TomTom 6.010+Krusell
landys
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků