PDA či jednoucelovou navigaci? Zadam o radu.

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod KUFI 20. 1. 2007 21:49

Zdravim.
Zvazuju koupi navigace a mel bych par dotazu. Stale se nedokazu rozhodnout, jestli koupit jednoucelovou navigaci, anebo PDA, ktery nabizi moznost vicero vyuziti. Predne bych rad vedel, jestli PDA dokaze odvect praci co se tyce navigovani tak kvalitne, jako jednoucelova navigace (RDS, zamereni co nejvetsiho poctu druzic, presnost, skreslovani polohy na mape, rychlost vypocitavani/prepocitavani tras, funkce, atd.). Pokud ano, bral bych Fujitsu Siemens LOOX N560, na kterym me ale zase zaráží stiznosti lidi na extreme dlouhou dobu potrebnou k prvotnimu zamereni. Pokud je navigovani pres PDA v nejakym smeru horsi, jsem rozhodnut jit budto do TomTom Go 910, nebo Garmin Nuvi 660. Pricemz po prvotnim osahani obou kandidatu v obchode na me lepsi dojem udelal Garmin a to hlavne diky lip podsvicenymu a ostrejsimu obrazu. I kdyz u toho me zase zaráží stiznosti lidi na obcasny nesmyslny navigovani nekam do polí. Sice sem napred chtel neco do 10 000,- (Mio C710), ale po precteni spousty recenzi a diskuzi sem pochopil, ze v tomhle smeru se nevyplati setrit, ale radsi brat to nejlepsi co náš trh momentalne nabizi. Jeste bych doplnil ze je pro me dulezita kvalita samotnych map hlavne co se tyce zapadni evropy (obzvlast pak Spanelsko, Nemecko, Francie) a samozrejme CR. Tedy aby dodavany mapovy podklady navadeli az na uroven cisel ulic (kdekoli po EU), znali snizeny podjezdy, vahovy oemezeni, mýtný, apod.
Predem diky za rady. KUFI
KUFI
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yngwie 20. 1. 2007 21:57

Hm, docela náročný požadavky :-D Já bych si půjčil nějaké PDA a zkusil to. Co se samotného navigování týče, nemyslím si, že by PDA zaostávalo za pevnou navigací (mám TT6 na PDA a co jsem testoval Nuvi 660, tak mi teda rozhodně vyšel lépe TT). Otázka je, jestli prostě využiješ PDA i jinak. Jestli ano, tak ho ber. Jestli chceš krabičku, kterou zapneš a jedeš a ještě k tomu platit za každý update mapy, tak ber pevnou navigaci :-)
What is the best? NOKIA is the best!
Nokia 720 NMT->6150->8210->3310->6210->6310i->6230->E60 & N95 + 2GB Kingston + Koss Porta Pro
Compaq iPAQ 3970 + Linux

Bavte se o Nokiích jen s Nokiisty :wink:

Symbian rulezz :wink:
Yngwie
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KUFI 21. 1. 2007 13:27

V cem konkretne ti prislo to PDA s TT6 lepsi nez ta 660tka?
Jinak, ja sem o tom PDAcku Fujitsu Siemens LOOX N560 (Navi set) cet vetsinou kolem ty jeji GPSky vesmes negativni veci. Dokonce nekdo psal, ze je tam ta GPSka spis na okrasu a na dovoleny v cizine mel chut to roslapat. Prej se stava, ze to najde jenom pár satelitu (pokud se to vubec povede! a po dlouhy dobe) a nebo ze se na 20-30 minut odmlci(!), coz je IMHO dost fatalni chyba. Je mozny ze jde o chybu ktera pujde odstranit novejsim firmwarem. A to se podle mnoha recenzi jedna o momentalne nejlepsi PDAcko s GPSkou na trhu... Cet sem i o TT Navigatorovi 6, kterej ac se jedna o velice kvalitni mapu pro PDA, postrada nekolik zasadnich veci z beznych navigaci (např. RDS je jednou z nich). Nechci aby me to treba v centru Madridu vypeklo, kdyz to zrovna nejmin potrebuju. Proste chci abych se na tu navigaci moch 100procentne (no dobre, tak aspon na 95% :) ) spolehnout za kazdy situace.
KUFI
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yngwie 21. 1. 2007 15:28

No to bude spíše chyba Looxu - v tom případě bych se podíval po jiném modelu. Já mám externí GPS a žádný problém nemám. Mě Nuvi nevyhovuje - prostě se mi více líbí TT - hlavně menu, ovládání apod. Ale je to názor, který někdo jiný sdílet nebude. Stejně jako, jestli se ti líbí/nelíbí támhleta slečna :-) Tady jde spíše o to, jestli PDA nebo pevnou navigaci a to si prostě musíš rozhodnout sám. Nehledě na různé nekalé, avšak velmi jednoduché, získání SW, ke kterému tě ovšem nenavádím :-D
What is the best? NOKIA is the best!
Nokia 720 NMT->6150->8210->3310->6210->6310i->6230->E60 & N95 + 2GB Kingston + Koss Porta Pro
Compaq iPAQ 3970 + Linux

Bavte se o Nokiích jen s Nokiisty :wink:

Symbian rulezz :wink:
Yngwie
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrehurek 24. 1. 2007 21:22

PDA s externím GPS modulem funguje bez problému. Jistě si každý pro PDA najde nějakoé další využití kromě navigace.
Co je ale důležité, je přenostitelnost zařízení při opuštění auta. PDA a modul šupnu do kapsy, s autonavigací se ale nepotáhnu a strčím ji schránky v autě. A budu se celou dobu třást, zda ji tam po příchodu najdu. Žijeme přece jen v ČR a držák navigace lecos sajrajtům napoví...
jrehurek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pates 8. 5. 2007 16:15

pro jehurek: díky za připomenutí, už vím proč se nebudu bránit PDA
pates
Junior

Odeslat příspěvekod Lukino 8. 5. 2007 16:40

Ohledne toho co pises si myslim ze pro tebe by bylo lepsi koupit jednoucelovou navigaci. Minimalne v komfortu ovladani je lepsi nez PDA a pokud jezdis hodne, myslim ze se to vyplati.

Ohledne pozadavku na mapy - nevim na jake urovni je momentalne mapove pokryti pro CR, ale pokud chces co nejlepsi pokryti zapadni Evropy, muzes byt klidny, s aktualnimi mapovymi podklady pro zapadni evropu se da jezdit takrka poslepu az ke dverim.
Lukino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vsevedko 8. 5. 2007 16:55

Som majitelom N560 (a iGO)- takze par slov:
- signal od druzic chyta po HW resete okamzite (do 10 sec). Niekedy sa stane, ze ked je dlhsie bez resetu, ze z nejakeho dovodu druzice vidi, ale nezacne z nich citat. Paradoxom je, ze sa to stavalo viac, ked bol novy. Teraz po cca roku je to skor ojedinele a to som nerobil ziadny upgrade FW okrem hrania sa so SirfTech aplikaciou. Nemenil som ziadne nastavenia samotneho GPS, ale potom co som GPSko prepol z NEMEA na SirfIII protokol (na skusku) sa to vyrazne zlepsilo. Uz je to spat na NEMEA - dnes som ho zapol a signal mal do 10 sec. Inac s PDA som maximalne spokojny.

Mam aj TMC receiver k nemu, ale iGO mi ho nechce detekovat. :-(

Co sa tyka Mio navigacii, tak mne su sympaticke. Je to vlastne iGO+PDA.

Zavisi naozaj co od toho ocakavas. Mal som pozicane aj Nuvi360 (ked to bola novinka) a oproti PDA je to na navigaciu lepsie. PDA je zase viacucelove. V Nuvi660 mas uz vsetko, je to male, lahke, sikovne, baterka vydrzi dlhsie. Jedina nevyhoda je asi aktualizacia map, za ktoru sa plati. iGO ma (zatial) aktualizacie zdarma.

Pokial to ale naozaj chces IBA na navigaciu, zober jednoucelove Nuvi, alebo TT.
vsevedko
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků