Bluetoth GPS navibe - problém s připojením - prosim o radu.

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod spacenet 3. 11. 2006 19:33

Mám PDA Acer N30 a nainstalovanej TomTom 5. Bluetooth GPS Navibe se mi s programem TomTom spáruje v pohodě, ale pořád to píše ČEKÁNÍ NA PLATNÝ SIGNÁL GPS. Nevite v čem je chyba?
spacenet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannnn 3. 11. 2006 19:35

no a nezkousis to nekde uprostred domu? to ti pise, ze nema signal od GPS satelitu...pod otevrenym nebem by to melo byt ok.
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spacenet 3. 11. 2006 19:38

nejde to ani venku, pořád bliká dioda signálu a nechce se to spojit
spacenet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zekon 3. 11. 2006 19:41

Pokud jsi GPS zapnul poprvé, jdi ven aby byla moznost najít satelity. I tak to bude na poprvé chvíli trvat. Mě to u i-tec 339 trvalo cca 3 min. a u Nokie ještě déle.
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spacenet 3. 11. 2006 19:44

Byl sem venku asi 45 minut a nic. Mám NAVIBE GPS Bluetoth a Pocket PC ACER N30 s TOMTOM 5.21
spacenet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zekon 3. 11. 2006 20:00

Když to hlásí, že "čeká na platný signál" tak spárování proběhlo ok a chyba bude někde na straně GPS. Pak jedině, že je nad tebou moc "zataženo" a budeš muset počkat do rána. Ale to mi připadá divný.
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spacenet 3. 11. 2006 20:04

když sem byl venku, tak bylo uplně jasno.
spacenet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milča 24. 12. 2006 11:35

Mám úplně stejný problém s připojením gps, taky mi to hlásí že "čeká na platný signál", COMportem (bluetooth) to není, i gps našla satelity (bliká normálně). Ovšem u mě je asi problém s tím, že dřív mě to normálně jelo, ale pak jsem použil nějaký soft, který vypíná statickou navigaci a od té doby to nemůžu rozjet. Zkoušel jsem i přes celou noc vyndanou baterku z gps, aby se to gps vyresetovalo a nic.
Takže se ptám, jestli někdo nevíte zaručený způsob resetu gps (MSI-SF200), nebo nějaký zaručený program, který to napraví, zkoušel jsem ji asi deset a nic.
Moc moc děkuji za jakýkoliv nápad!
milča
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod berda 2. 5. 2007 09:38

Nerad oživuju téma, ale je tu někdo, kdo měl podobný problém (GPS modul Navibe a neschopnost se spojit s družicemi i za vynikajících podmínek) a nějakým způsobem jej vyřešil? Tedy kromě reklamace, pochopitelně... :)
Berda
TM: G1, HTC Raphael
VF: Samsung E1120
berda
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků