Proč je u nás RDS-TMC k ničemu

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 7. 2008 13:22

Zkuste hledat, třeba nějaký nezaujatý web najdete.

O tom, co je dnes v RDS-TMC, jsem na Navigovat.cz napsal už hodně. Nevím, jestli na toto téma jinde objevíte víc obsahu.

Chápu, že se tady používá RDS-TMC. Jen tvrdím, že v této podobě nemá budoucnost, a to ani když se zapojí JSDI.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fox50 24. 7. 2008 13:22

Díky, to mi stačí. Jdu si přečíst raději nějaký nezaujatý profesionální web o navigacích.


Můžete mi prosím napsat URL na ten profesionální a nezaujatý Web o navigacích?

Děkuji.
TomTom Go920 app:9.026.483454.1 + 2GB USB SanDisk Ultra II,
Mapa: Europe 855.2885, TomTom Home 2.7.6.2056
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Fox50
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vocholoun 24. 7. 2008 13:24

No a ja se Vam prave snazim vysvetlit ze to neni pravda protoze minimalne Navteq TMC tabulky kupuje a do sve mapy zapracovava sam a samozrejme ze pouziva aktualni verze techto tabulek.
vocholoun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 7. 2008 13:31

Jestli je to pravda, mám asi starší informace, nebo to už teď platí jen u Tele Atlasu. Mimochodem jak víte, že jsou verze tabulek v mapách Navtequ aktuální (pokud nepracujete v Navtequ)? K této informaci se nedá uživatelsky nijak dostat.

Problémy související s hustotou sítě ale trvají.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vocholoun 24. 7. 2008 13:45

Sit TMC je podle mne docela dostatecna, nepokryva samozrejme uplne vsechny silnice ale docela dost na to aby system obstojne fungoval. Pokud vim tak pro sousedni zeme(DE, AU) je hustota TMC vicemene podobna a system zda se funguje. Hustota site a vedeni TMC tras je zalezitosti poskytovatele tabulek tj. CEDY.
vocholoun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marecb 24. 7. 2008 14:25

Zdravím všechny,
prosím pane Marek L., jakou komerční službu "konkurující" RDS-TMC v zahraničí máte na mysli? Myslíte například tomtom doprava, která v ČR nefunguje, nebo nějaká jiná, kterou podporuje i více výrobců navigací?

Děkuji
marecb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 7. 2008 15:11

TomTom High Definition Traffic
T-Traffic
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wendy 24. 7. 2008 16:00

No, na první zběžný pohled mě zaujal gpslodge.com, hned jsem se tam dozvěděl několik novinek.
Na novinky z česka mi stačí fórum na POI.cz, má asi stejnou informační hodnotu, jako tento osobní web. Jinak, Marku, i když děláte web sám, a je za tím jistě hodně práce, neměl by to být čtenář, kdo rozhodne, jaké informace chce dostávat a ne redaktor či šéfredaktor? Nevím, jak vy, ale já dělám svůj časopis s ohledem na čtenáře. Takže i když si o něčem myslím své, tak se striktně držím faktů, která mám a někdy se skřípěním zubů je zveřejním. Ale nikdy bych si nedovolil rozhodovat o budoucnosti dané problematiky a podle toho selektovat informace.
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010

Check my www:-)
wendy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wendy 25. 7. 2008 06:24

Ano, na základě přání čtenáře. Vždy bude mít někdo jiný názor - přál bych vám jednoho našeho čtenáře z Brna...:D A zeptám se - už vám někdo vynadal, že jste zveřejnili zprávu o RDS-TMC?

A nyní k těm vašim úspěšným službám. O tom, jak sledujete trh, vypovídá i fakt, že jste mi na otázku o rozšíření těchto služeb nevmetl do tváře, že kromě Nizozemí (takže nikoliv celý Benelux), funguje služba už minimálně ve Švýcarsku a ve Francii už je podepsána smlouva mezi TT a operátorem (tři minuty na Google).
Podle mě je hlavní překážkou rozšíření TT HD Traffic fakt, že ho provozuje jeden, i když velký výrobce navigací. Přeci jen, RDS-TMC se stalo zatím jakýmsi standardem. NIkde jsem se nedočetl o tom, že by to fungovalo napříč celým trhem navigací. Navíc spousta jich už má RDS-TMC přijímač už v krabici, což se o přijímači HD Traffic říct nedá ani u samotného TomTomu.
U T-trafficu (navíc T-Traffic je jen provozovatel, služba se jmenuje TMCPro) se mi nepodařilo najít jiné informace, než ty z oficiálního webu. Vypadá to hezky, ale sběr dat probíhá ze solárně napájených senzorů, speciálně vybavených automobilů provozovatele, a od policie. A teď pojďme z Německa do Česka a podívejme se realitě do očí. Jak dlouho se stavěly mýtné brány? A to bude potřeba zmonitorovat minimálně hlavní tahy, nejen dálnice. Auta? Ta si obsatará provozovatel sám. A policie? Ta není schopná za tři hodiny dojet k nehodě, a už vidím, jak bude celá žhavá poskytovat zprávy nějakou výraznější měrou, než nyní.
A to se mi v té rychlosti nechtělo hledat, co zákazník, tedy uživatel bude chtít zaplatit, jestli se mu bude chtít něco složitě nastavovat a podobně. Přeci jen, většina lidí, co znám, má navigaci kvůli schopnosti je dostat z místa na místo, a tyhle hračky navíc nevyužijí.
Hyundai i30cw Comfort 1.6 CVVT z Ulsanu od 13.3.2010

Check my www:-)
wendy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 7. 2008 12:53

Prosím, zústaňme u tématu RDS-TMC. Příspěvky jsem trochu promazal, už to tady začalo směřovat velmi špatným směrem. Děkuji za pochopení.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod superkutil 15. 12. 2008 13:39

Používám TT XL Traffic a dost často se mi informace objevují, ale v ohlášeném místě nic není, respektive TT neumí zobrazit hlášku zprávy, ale jen ikonu a místo. To značně degraduje informaci. Včera jsem byl v Německu, TMC zobrazovalo ikonu a v místě byla mlha. Ale tím, že se neobjevila hláška nebylo jasné, o co se jedná. Myšlenka RDS-TMC je dobrá, ale pokud nebudou informace aktuální, je to na nic. Řešením by byla služba přes internet, přes GPRS za rozumnou cenu s možností jednoduchého přispívání z více zdrojů. Pouze přijímat zprávy nestačí, chce to směrované dotazy a selektivní odpovědi.
Garmin Oregon 450 + TOPO 3.0
Garmin Nuvi 765T
Mondeo kombi 2.2 TDCI
superkutil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 15. 12. 2008 21:32

superkutil píše:Používám TT XL Traffic a dost často se mi informace objevují, ale v ohlášeném místě nic není, respektive TT neumí zobrazit hlášku zprávy, ale jen ikonu a místo. To značně degraduje informaci. Včera jsem byl v Německu, TMC zobrazovalo ikonu a v místě byla mlha. Ale tím, že se neobjevila hláška nebylo jasné, o co se jedná. Myšlenka RDS-TMC je dobrá, ale pokud nebudou informace aktuální, je to na nic. Řešením by byla služba přes internet, přes GPRS za rozumnou cenu s možností jednoduchého přispívání z více zdrojů. Pouze přijímat zprávy nestačí, chce to směrované dotazy a selektivní odpovědi.


No já nevím. Mám zkušenosti z loňského léta z Německa a průběžně z ČR. Pokud mě navigace ohlásí dopravní problém, tak se na pravém okraji ukáže ikona. Když na ni kliknu, tak vyskočí hláška s popisem, třeba kolona aut, zdržení 10 minut a k tomu přehledná mapka. Nebudu tu rozebírat (ne)aktuálnost informace.
Není spíše chyba v subjektu mezi sedadlem a navigací?
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod superkutil 15. 12. 2008 22:06

vilik: Když kliknu na tu lištu s dopravníma informacema, tak se objeví menu a v něm vyberu dopravní situace a tam jsou jednotlivé ikony v mapě. Ale hláška mi nevyskočí. Ty máš ale 910 a já TT XL Traffic. To je úplně jiná řada, o dost starší.
Garmin Oregon 450 + TOPO 3.0
Garmin Nuvi 765T
Mondeo kombi 2.2 TDCI
superkutil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 15. 12. 2008 22:51

Mám GO 910, oba druhy přijímače RDS-TMC, testuji TT RPb a jezdím přes EU (GE, NL, BE, SW, FR). Teď si sedím v kuchyni, GO mám na okně s RDS a vnější anténou GPS a porovnávám co vidím na TT Live. Kolem velkých měst to je v podstatě stejné, na dálnicích také a provinční podmínky dá se říci obdobné. Britům, Holanďanům a Němcům jejich hustotu dopravy nezávidím a tedy ani jakoby větší tah na věc. Až to tak bude u nás, budem vzpomínat na ty časy kdy to stálo za nynější řeči. Mimochodem mám GO 910 skompletované s K750i a MBR-100 do rádia. Plně funkční Bluetooth, s ovládáním hlasem a navíc vestavěné napájení v palubní desce. Nechcete raděj mluvit o tom? Akan
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod p12k 16. 12. 2008 08:55

superkutil:Mám to samé jako Ty.TT OneXL T a chová se mi tak jak píše "vilík".Teď jsem zkoušel.
p12k
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků