SiRF Star III,nebo MediaTek MT3 - poradite?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 12. 3. 2007 08:47

Vážení,

tak jsem vzal Evolve s čipem MediaTek na lov pokladů (geocaching). Bohužel velké zklamání. MediaTek nemá klasické Static Navigation jako nové Sirf III, ale nějakou obobu. Jednoduše - při hledání nefunguje šipka ukazující k cíli (tedy jako u static navigation), ale plynule, rychle a velmi přesně odpočítává vzdálenost v metrech (tohle static navigation nedělá - ta mění vzdálenost po skocích a nesmyslně)...

Skrýše je tak možné hledat pouze podle vzdálenosti. Chybějící šipka způsobila, že jsme se vydali špatnou (mírně odlišnou) cestou :? škoda, Evolvem jsem chtěl nahrati můj starý Sirf II GPS přijímač, který se v lese moc dobře nechytá. :oops:
Jiří Kuruc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kcg 12. 3. 2007 20:45

[quote="Jiří Kuruc"tPrvní zkušenosti - skvělé! ve srovnání se Sirf III chytá i tam, kde si ostatní ani neškrtnou... najde satelity i uprostřed místnosti!m/quote]

Err, ted ctu tuto vasi vetu pozorne a abych pravdu rekl, puvodne jsem si myslel, ze mluvite o Sirf III, ted si nejsem jisty a nevim jestli naopak nemluvite o Mediateku. Muzete to prosim osvetlit?

Diky!
Karel
kcg
Junior

Odeslat příspěvekod kcg 12. 3. 2007 20:57

[quote="Jiří Kuruc"tVážení,

tak jsem vzal Evolve s čipem MediaTek na lov pokladů (geocaching). Bohužel velké zklamání. MediaTek nemá klasické Static Navigation jako nové Sirf III, ale nějakou obobu. Jednoduše - při hledání nefunguje šipka ukazující k cíli (tedy jako u static navigation), ale plynule, rychle a velmi přesně odpočítává vzdálenost v metrech (tohle static navigation nedělá - ta mění vzdálenost po skocích a nesmyslně)...
e/quote]

A zase jsem jelen. Prominte, ale pripada mi to jakobyste si mirne protirecil. Ja myslel, ze staticka navigace je o tom, ze si modul zafixuje polohu pri poklesu rychlosti pod urcitou mez a v pripade, ze se poloha zacne lisit o vic nez X, tak ji updatuje -- to je to skakani. Pokud MediaTek "rychle a velmi presne odpocitava vzdalenost", tak si myslim, ze to nelze nazvat ani obdobou staticke navigace.

Pokud Vam klient (GUI/telefon/PDA/etc) ve srovnani se Sirf III neukazuje "sipku", pak zrejme MediaTek neposkytuje klientu vector rychlosti, ze ktereho by si pak klient dopocital patricne natoceni "sipky". Toto a staticka navigace mi ale prijdou jako uplne jine veci...

Prosim opravte me, jestli uplne blabolim...
Diky!
Karel
kcg
Junior

Odeslat příspěvekod wsx234 13. 3. 2007 08:12

Dobre vravi Jirko Kuruc. Klasicka staticka navigacia fixuje smer aj polohu pri malej rychlosti. Meni ju az pri zmene nad nastavenu hodnotu, takze skace po skokoch. U MediaTeku je len smer. Poloha sa meni. Cize taka "polostaticka" navigacia.
Ale nerozumiem tomu jeho "velkému zklamání". Vsak to je na geocaching prave dobre, nie? Fixovany smer je ok, kedze pri tak malej rychlosti (cca 1 m/s) je smer sipky skor nahodny ako spravny.
wsx234
Junior

Odeslat příspěvekod p.e.t.r. 15. 4. 2007 15:08

Zakoupil jsem navigaci Evolve s chipem MT3 a mám stejný problém jako Jiří Kuruc. Tento GPS modul je pro Geokešky těžko použitelný. Šipka nemění směr k bodu a ukazuje naprosto jinam. Což je dost problém, protože hledat keš jen podle snižující se vzdálenosti dost dobře nejde. Přece jen je třeba vědět kterým směrem mám hledat. Ve chvíli kdy jsem někde v lese a jsem např. 20m od skrýše a nevým kterým směrem jít, tak je to dost velký okruh k hledání. Chtělo by to funkci "statické šipky" nějak zrušit. Jinak je příjmač super. Neměl jsem jediný problém s vypadnutím signálu nebo nepřesnou lokalizací.
p.e.t.r.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wsx234 16. 4. 2007 07:08

pri takomto probleme je dobre mat navigaciu s mapkou alebo kompas. ak totoz stojis a tocis sa na mieste, tak gps nevie, kam ma sipka ukazovat. gps udava len smer pohybu, nie orientaciu prijimaca. takze nestoj ale sa pohybuj. alebo potom nejaky drahsi pristroj s elektronickym kompasom.
wsx234
Junior

Odeslat příspěvekod p.e.t.r. 16. 4. 2007 16:46

To neni o tom jestli stojím nebo jdu. Je jasné že mi gpska nebude ukazovat na kterou stranu se koukám ale jen to kam jdu. Jenže ona neukazuje ani to. Pokud jen jdu, tak je šipka zamrzlá. Ve chvíli kdy běžím tak ukazuje dobře. Je to v té static navigaci kterou má MTK chipset.
p.e.t.r.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 17. 4. 2007 21:59

Mohl by někdo přijímač s MediaTekem vyzkoušet s programem PathAway pro Pocket PC či Palm? Tento program má totiž nastavení (je v Options -> Preferences, záložka Time), cituji z návodu:
GPS calculates Speed/Course: When On, use the speed reported by the GPS device as the current speed and course.
When off, PathAway will calculate the current speed and course. This option is provide because some GPS devices report
course and or speed incorrectly.

Bylo by zajímavé vidět, jak se to chová pokud je tato volba zapnuta a vypnuta.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod wsx234 18. 4. 2007 06:50

nemam mediatek ani pathaway, ale moja skusenost je, ze kurz a rychlost z gps je vyrazne presnejsia ako vypocitana zo suradnic dodatocne. ale zalezi urcite na gps a algoritme vypoctu v programe.
wsx234
Junior

Odeslat příspěvekod laonel 18. 4. 2007 10:13

ja mam strach ci mi bude bez problemov komunikovat s qtech s110. niekde som cital ze to ma nejake problemi s kopatibititou. a tiez sa neviem rozhodnut ci si mam kupit Evolve GPS Bluetooth mini modul solar alebo Nokia LD-3W?
a naposledi ktory z nich je lepsi na geocaching?
laonel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p.e.t.r. 20. 4. 2007 11:36

Nemám zkušenosti s Nokií, ale Evolve na GC neni nejvhodnější. Jak už jsem zde psal, při nižší rychlosti neukazuje směr chůze.
p.e.t.r.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz_brumla 12. 7. 2007 10:35

Takze pratele, novinka, uz je na trhu vylepsena verze evolve solar GPS modulu i s podporou geocachingu!!! A to za prakticky stejnou cenu jako predchozi modul bez teto funkce.
cz_brumla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr.Sid 12. 7. 2007 11:27

Rozhodne zalezi na softwaru vic nez na GPS prijimaci. Pokud vim tak vektor posilaji jenom prijimace s kompasem, a je na to specialni veta. Jinak prijimace posilaji jenom body, a vektor si z toho spocita software.

Staticka navigace je resena uvnitr prijimace, ale opet posila jenom body.

Pokud to spravne odpocitava vzdalenost, tak je jasne ze software ma spravne body, a jestli neukazuje spravne smer (nejspis protoze neni schopen zjistit smer vlastni rychlosti) tak je to problem softwaru. Co pozice na mape ? Ta se neukazuje ? Pres jaky software na to koukate ?
Dr.Sid
Junior

Odeslat příspěvekod p.e.t.r. 12. 7. 2007 15:16

Tak to Evolve neukazuje směr při nízké rychlosti prostě v žádném softu. Je to chybka v tom Evolvečku. Používám cca deset softů na GPS a u žádného se nezobrazuje ten směr, když jdu pomaleji než cca 4km/h. Jen namátkou napíšu soft který používám prakticky denně: TomTom 6, iGO 2006 plus, Run.GPS, RichesseGPS, GeoScout, AstroNavigator II, Navigator II a další.
p.e.t.r.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr.Sid 12. 7. 2007 15:33

A jak to vypada v mape teda ? Aktualizuje polohu ?
Dr.Sid
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků