SiRF Star III,nebo MediaTek MT3 - poradite?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod p.e.t.r. 31. 7. 2007 15:09

TO: PUCHINO

O několik přízpěvků výše jsou dvě fotky a vysvětlení jak poznat staré Evolve a nové.
p.e.t.r.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr.Sid 4. 8. 2007 11:05

Tak jsem zkousel Evolve (ten novy) v terenu. Hlavne s VlkGPS na mobilu SE D750i. Aplikaci doporucuji, zatim nejlepsi co jsem na mobil videl a stale se vyviji. Viz bielyvlk.sk

Start je v pohode, chyta krasne mezi stromy, i v budovach, tam ale hodne roste chyba.

Co se tyce geocachingu, nehledal jsem primo cache, ale sel jsem podobne trasy takze jsem mel moznost se vratit k bodum ktere jsem si zaznamenal posledne (2 dny zpet).

Najit bod podle souradnic je velmi snadne, reaguje to i na pomalou chuzi, dobre ukazuje smer, neni problem prijit metr k bodu a uz z 10ti metru mit dost dobrou predstavu kde to teda je.

Problem je s tim ze ten bod je az 20 metru jinde nez kde jsem si ho ulozil. Nemam moc zkusenosti s jinymi prijimaci, ale 30 metru rozdil mi pripadne hodne. Obzvlast kdyz uvazim ze Evolve ma vzdy satelitu spoustu.
Dr.Sid
Junior

Odeslat příspěvekod Lhotas 8. 8. 2007 10:39

Musim bohuzel souhlasit s kolegy, kteri psali o prvni verzi Evolve. Vzdalenost, pozici i nadmorskou vysku to meri opravdu znamenite, ale pohyb kompasu se pri bezne chuzi opravdu nekona. Nekdo tu psal, ze nova verze je k dispozici od konce cervna. To ovsem neznamena, ze nemuzete narazit (tak jako ja dnes) na starou verzi. Diky bohu jsem se s prodejcem domluvil na bezproblemovem vraceni - jaksi jsem tusil, ze bude dobre nestrhavat ze solarpanelu ochrannou folii. Na geocaching je prvni verze opravdu k nicemu.

Pred Evolvem jsem mel na 3 dny pujceny B-Speech GPS 12C. Nelibil se me - byl osklivy, vypadal, jako kdyz neumi do peti pocitat a blikal jak vanocni stromecek. Nojo, jenze na geocaching (i pod stromy) byl jedinecny - a vychazi cca o 600,- levneji nez Evolve. Jedine, co me u nej netesi je to, ze ma vestavenou baterii - tak uvidim, jak dlouho bude pouzitelny. Ale myslim, ze v dobe, kdy mi u toho klekne baterka, budou GPS moduly dodavany jako reklamni predmety na vystavach, takze je to vlastne fuk.
Lhotas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr.Sid 8. 8. 2007 11:06

Neni celkem problem se na to prodejce zeptat a je zde dost navodu jak ty verze poznat. Ze jsou stare v prodeji bude platit nasledujicich 10 let.
Dr.Sid
Junior

Odeslat příspěvekod Lhotas 8. 8. 2007 12:14

Ne kazdy prodejce tomu rozumi. To je kamen urazu, ze dneska, aby profesionala v oboru clovek hledal lupou. To nastesti nebyl muj pripad, chtel jsem si hlavne vyzkouset, jak to vypada, kdyz to nechodi a jestli je to, co se tu pise, skutecne pravda.
Lhotas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr.Sid 8. 8. 2007 22:08

Abych nezapomel .. mam s Evolvem 2 problemy.

1) vyse zminovana presnost. Ob den se souradnice lisi o 20 metru. Pry to neni normalni. Pro auto to problem neni, pro geocaching jo.

2) cas od casu spadne spojeni. Stalo se mi to s Palmem T5 i s mobilem SE d750i. Bylo treba Evolve vypnout a zapnout. Evolve i klient tvrdili ze je vse v poradku, ale data proste nesla.
Dr.Sid
Junior

Odeslat příspěvekod PachezZ 8. 8. 2007 22:48

Me dnes evolve prislo. Prvni problem byl hned na azcatku. Jak se pise v manualu ma se poprve nechat nejakych 20minut s vyhledem aby se nasel ci co. No i po asi 2 hodinach dioda svitila, vypnul a zapnul sem ho a uz to slo - ale nevim tedy jestli je to presny, v mobilu mam zatim jen tomtoma a ten me nalepi na nejblizsi ulici takze poradne to vyzkousim asi az zitra az budu mit ctecku na memory sticky abych moh nahrat neco turistickyho...

Sem rad ze uz mam geocaching-ready verzi, je tu par zajimavych mist/cachi v okoli :)
Ford Probe 2.0 16v rv.95 85kW
Ford Probe 2.5 24v rv.95 120kW
PachezZ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lhotas 9. 8. 2007 07:30

Tak tohle se mi zas s tou moji verzi nestalo - po prvnim syrovem nabehnuti ji trvalo asi minutku, nez se chytla a pak uz zacala navigovat relativne dobre. Na presne testovani zkus HandyGeocaching nebo TravelBuddy. To je duvod, proc nemam rad Tomtoma - moc matematickych zasahu mezi nactenim polohy a jejim zobrazenim. Jsem radsi, kdyz mi mapa trochu poskakuje, nez kdyz to premejsli za me a rika mi to nikoli, kde jsem, ale kde bych podle vzorce mel byt :)

Jinak potvrzuji oba problemy, co psal Dr.Sid. Ulozil jsem si aktualni waypoint, nehnul jsem se ani o pid a nechal se na nej navigovat. Vzdalenost oscilovala od 0 do 15m, coz je prusvih. A malem bych zapomnel na druhej problem. Padalo BT spojeni. Zajimalo by me, jestli to ma ta druha verze uz podchycene. Kazdopadne se musim opakovat - zlatej levnej B-Speech.
Lhotas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr.Sid 9. 8. 2007 10:47

Pripominam VlkGPS pro java telefony. Je to nejlepsi co jsem videl, byt jiste ma jeste mouchy.
Dr.Sid
Junior

Odeslat příspěvekod Lhotas 9. 8. 2007 11:03

O Vlkovi jsem slysel, ale teprv ted jsem si ho stahnul. Tak to je opravdu masakr! Diky za pripomenuti!
Lhotas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dr.Sid 10. 8. 2007 09:55

Hm .. jeste k Evolvu .. neprisli jste nekdo na to jestli se da slunka i nabijet ? Mne se zda ze to nejde. Ale nejak vic jsem to nezkousel.
Dr.Sid
Junior

Odeslat příspěvekod PachezZ 10. 8. 2007 10:28

Tak vcera jsem ho zkusil , zaznam trasy ceske velenice > veseli nad luznici vlakem a zpatky autem. Vcelku presnej, ale napriklad na benzince v suchdole nad luznici vynechal, prijem i ve vlaku v pohode, pesky po veseli taky bez problemu...

jo a mozna nekdo nezna http://www.gpsvisualiser.com
Ford Probe 2.0 16v rv.95 85kW
Ford Probe 2.5 24v rv.95 120kW
PachezZ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Sid 10. 8. 2007 11:38

nemyslel jsi spis http://www.gpsvisualizer.com ?
Dr.Sid
Junior

Odeslat příspěvekod Georgo 23. 8. 2007 23:16

Tak len pre doplnenie po dlhej dobe... MT3 je výborný - rýchly, citlivý a presný. Prvý veľký test sa uskutočnil v Paríži v mestskej zástavbe a šlo to nádherne. Bez problémov je to aj bez priamej viditeľnosti oblohy alebo vo veľmi nepriaznivých podmienkach. Nezaznamenal som ani často spomínané problémy s iGO 2006 (ani s 2007 upgradom). A u Evolve je aj výdrž veľmi pekná, takže som spokojný.
Počítačová bezpečnosť stojí a padá na užívateľoch - blbosť a pohodlnosť s ňou nie je kompatibilná.
Georgo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnee_r 18. 10. 2007 00:25

Takže je Evolve v nové verzi vhodný pro geocaching nebo ne? Jsem z toho trochu zmatený. Ukazuje šipku nebo ne?
Myslím tenhle:
http://mobile.itek.cz/gps-navigace-modu ... h-prijimac

Nebo raději nějaký Navilock nebo něco jiného se Sirf III?

Díky
johnee_r
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků