Nokia LD-3W a vypnuti staticke navigace

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jannnn 4. 8. 2006 09:48

Jak jsem zjistil, tak tato GPSka ma defaultne zapnutou statickou navigaci > je dost nepouzitelna pri geocachingu. Chci ji vypnout, ale narazim na problem, ze v SirfDemu se mi pri pokusu o prepnuti do SiRF modu rozpadne bluetooth spojeni (to nedela jen me, ale vsem). Zkousel jsem jeste Crux . . . a tam to nejde...

:arrow: Neznate jiny program kde by to slo z PC nastavit?

Vim ze by to slo pres nekoho s PPC (a programek SiRFTech, APLSirf), ale jedinej znamej co ho ma je zrovna nekde pryc a ja bych to ted docela potreboval...
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yngwie 4. 8. 2006 10:20

No bohužel, ale PDA bude asi jediná záhrana, protože mě se to taky na PC nepodařilo :hm

P.S.: Někde jsem četl, že se to někomu v SirfDemu podařilo, ale je prý třeba BT ovladače od BlueSoleil :hm
What is the best? NOKIA is the best!
Nokia 720 NMT->6150->8210->3310->6210->6310i->6230->E60 & N95 + 2GB Kingston + Koss Porta Pro
Compaq iPAQ 3970 + Linux

Bavte se o Nokiích jen s Nokiisty :wink:

Symbian rulezz :wink:
Yngwie
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 4. 8. 2006 12:07

mno ja to s nima zkusim. sice instalovat a upgadovat ovladace na BT je vzdycky horor, ale potrebuju to...
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 4. 8. 2006 12:35

diky Yngwie za ten skvelej tip! Ani nevis jakou radost si mi udelal! Nainstaloval jsem si demo Bluesoleil a zkusil to. A hle, fakt to jde! Takze uz to mam dobre nastaveny a ani nemusim nikoho otravovat :))
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yngwie 4. 8. 2006 13:08

Za málo :wink:
What is the best? NOKIA is the best!
Nokia 720 NMT->6150->8210->3310->6210->6310i->6230->E60 & N95 + 2GB Kingston + Koss Porta Pro
Compaq iPAQ 3970 + Linux

Bavte se o Nokiích jen s Nokiisty :wink:

Symbian rulezz :wink:
Yngwie
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelych 4. 8. 2006 18:54

Mohl by mi zacatecnikovi (a asi nejen me) vysvetlit o co jde? :nenapadne
(zvazuju taky ze si koupim LD-3W)
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 4. 8. 2006 18:59

Staticka navigace znamena, ze kdyz se GPSka pohybuje pomalu (asi pod 4km/h) tak to nepovazuje za pohyb a do telefonu porad vysila ty same souradnice. To se hodi pri autonavigaci, kdy treba kdyz stojis na krizovatce se ti pak mapa ruzne netoci, neposkakuje ti sipka z jednoho pruhu do druhyho a tak.. (pac i kdyz stojis, tak se neustale tvoje poloha mirne meni, diky nepresnosti satelitu, kdy to pokazdy spocita o nejaky ten zlomek stupne jinou polohu)

ale kdyz to chces vyuzit na geocaching, kde proste jdes pomalu a hledas cache, tak je to blby, pac se ti ta poloha obnovi treba jednou za pul minuty a to je cache uz davno za tebou... :)
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelych 4. 8. 2006 19:07

Jo táák! :-) Tak to asi to GPS co jsem mel (nejaky obyč za 1500) bylo "nestatický" Protoze kdyz mi prislo postou tak jsem zrovna nepotreboval nikam jet autem, ale chtel jsem ho vyzkouset, tak jsem si vzal sebou mobil, GPS a psa, a sel vencit, a polohu mi to okazovalo presne, a pohyb taky, a rychlost mi to ukazovalo 4 km/h, chvilema myslim, ze i min. :-)
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 21. 8. 2006 18:49

Při použití v autě mimochodem není nutné statickou navigaci zapínat. Jezdím s tím už několik měsíců a s otáčením mapy při stání na křižovatce nemám problém.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 22. 8. 2006 11:28

Je nejaky program, ktery umi vypnout statickou navigaci a funguje primo v symbianu nebo aspon na pc s linuxem?
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 23. 8. 2006 20:45

Marek L. píše:Při použití v autě mimochodem není nutné statickou navigaci zapínat. Jezdím s tím už několik měsíců a s otáčením mapy při stání na křižovatce nemám problém.
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kruch 25. 8. 2006 16:06

Jenom pro zajimavost, prave se mi podarilo vypnout na LD-3W statickou navigaci pomoci SiRF dema s MS BT ovladacema... akorat jsem musel gps-ku prepnout zpatky do NMEA vypnutim-zapnutim ;-)
kruch
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 8. 2006 21:03

Kruch: nechtěl byste napsat krátký návod, jak na to? Tohle je problém, který řeší řada lidí. Odkázal bych se na něj potom v bleskovce.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kruch 26. 8. 2006 15:02

No pokud je problem v tom, ze nejde prepnout do SiRF modu (jak je psano v uvodnim prispevku, a muzu to jenom potvrdit) s pouzitim Action->Switch to SiRF Protocol, tak me jako alternativa zafungovalo (SiRFDemo 3.81, XP SP2, Microsoft BT ovladace) pouzit Action->Transmit Serial Message, a poslat

PSRF100,0,9600,8,1,0

s NMEA protocol wrapperem (nebo, samozrejme, lze i $PSRF100,0,9600,8,1,0*0C bez wrapperu).

Ovladani staticke navigace mi pak uz - nastesti ;-) - funguje normalne pres menu Navigation->Static Navigation.
kruch
Junior

Odeslat příspěvekod kazzper 6. 9. 2006 11:47

no jsem zvedav, hned jak prijdu domu tak to vyzkousim. uz jsem nejaky "osvedceny" postupy nasel a nic moc. sice jsem uz kes nasel, ale jezdil jsem okolo deset minut na kole abych drzel rychlost.
kazzper
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků