Jak upevnit navigaci do auta?

Turistika, RDS-TMC, internetové mapy a další

Moderátor: Moderátoři Navigovat.cz

Odeslat příspěvekod XXTeens 9. 7. 2006 06:27

Přemýšlím o tom, že bych si pořídil Tomtoma, ale odrazuje mě, že ty navigátory maj držák jen na přední sklo, což policajti trestaj pokutou. Dá se to připevnit i jinak?
XXTeens
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 9. 7. 2006 09:03

Dá. Na palubní desku se přilepí/přišroubuje hladká ploška a přísavka se přisaje k ní. Anebo se použije nějaký držák na přední (ne na horní) plochu palubní desky apod.

Já ale pořád doufám, že bych policistu přesvědčil i s rozumně umístěnou navigací na čelním skle.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Martin K. 9. 7. 2006 16:30

tak jsem si poridil TomTom One a resil take dilema, kam s nim, bohuzel v levem spodnim rohu, kde je v palubce i misto kam by v drzaku hezky zapadl, takze by ani nezavazel ve vyhledu(krome te prisavky) je uz sklo priluz prohle, takze prisavka nedrzi :( Takze jsem vzal jen kousek drzaku a pripevnil do vydechu vetrani ve stredove konzli auta...padne tam jako ulity a je na nej krasne videt. Stejne na me z toho stredovyho sloupku chlednej vzduch nedofoukl(klimu nemam :( ), tak se aspon chladi TomTom :P
Čo bolo, to bolo....
Martin K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XXTeens 10. 7. 2006 06:58

Nemáš třeba nějaké foto, jak to vypadá? To jsi nějak rozebral tenhle držák??

http://www.alzasoft.cz/ImageWrite.asp?CO=PP583a-5&FL=4

Díky.

Marek L. píše:Já ale pořád doufám, že bych policistu přesvědčil i s rozumně umístěnou navigací na čelním skle.
XXTeens
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 10. 7. 2006 09:16

Když na něj narazím, tak mám stejně smůlu. Když si něco bude chtít najít, tak si asi i najde.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Martin K. 10. 7. 2006 17:54

XXTeens píše:Nemáš třeba nějaké foto, jak to vypadá? To jsi nějak rozebral tenhle držák??

Naposledy upravil Martin K. dne 10. 7. 2006 20:40, celkově upraveno 1
Čo bolo, to bolo....
Martin K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XXTeens 10. 7. 2006 18:27

Dík..
XXTeens
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fido+ 10. 7. 2006 23:29

Mam na skle a nijak to neresim. Odmitam totiz pri bloudeni v neznamem meste koukat nekam k radici pace misto abych koukal na cestu.
Fido+
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin K. 12. 7. 2006 13:51

Čo bolo, to bolo....
Martin K.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XXTeens 12. 7. 2006 19:11

Dobrý!! Díky..
XXTeens
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Yngwie 12. 7. 2006 20:36

Jo jo, nejlepší je to uchytit do fukaru :wink:
What is the best? NOKIA is the best!
Nokia 720 NMT->6150->8210->3310->6210->6310i->6230->E60 & N95 + 2GB Kingston + Koss Porta Pro
Compaq iPAQ 3970 + Linux

Bavte se o Nokiích jen s Nokiisty :wink:

Symbian rulezz :wink:
Yngwie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fido+ 13. 7. 2006 13:47

No nevim. Vzhledem k tomu ze vtehle vedrech mivam klimu naplno, asi to tomu nebude delat dobre. Pak to ledove vezmes z auta, srazi se v tom vlhkost a mas po srande.
Fido+
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luhal 26. 9. 2006 11:49

:tleskani Wau ! to je napad! Ja si porad lamu hlavu jak to udelat abych nikde nevrtal a tohle mne nenapadlo. Super!
Luhal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VelkýMachr 26. 9. 2006 13:32

Docela by mě zajímalo zda někdo tu pokutu za PDA, či PNA na čelním skle vůbec dostal. Zda to vůbec není nějaká kachna taky chytrých novinářů, či podobných příživníků.
Jinak, i když „husí krk“ mám na služebáku, považuju to za nejméně vhodné a krajně nevzhledné a nepraktické řešení problému. Na svém mám aktivního Brodita, sice přišroubovanýho, ale napevno, a to na vrchu přístrojové desky tak ,aby nebránil ve výhledu ale přesto byl na očích a jsem spokojený. Byl jsem s tím i na STK, bez připomínek - byť to jinak byli pěkní magoři (ale to sem asi už nepatří).
Jo, a výdechům klimatizace bych moc nevěřil, to spíš už systému ProClip od Brodita (bez vrtání, přesto pevné a lehko demontovatelné).
VelkýMachr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feihong 26. 9. 2006 14:01

Ja to neresim mam pda pripevneny v drzaku od Dicoty normalne na prednim skle. Bavil jsem se o tom uz s par policajtama a kazdej rikal ze to je bez problemu. No a kdyby doslo na nejakyho chytraka z MP co by mel problem tak to sundam a at mi to dokaze ze to tam bylo
feihong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zelych 26. 9. 2006 20:20

Ja jsem to vyřešil takhle:
Obrázek
Jen tam v tom držáku mýsto tý 6210 je MDA s tom tomem, do kterýho je napojená vlastnoručně vyrobená pevná HF! :lol:
Zelych
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VelkýMachr 27. 9. 2006 07:02

A já to vyřešil takto:
Obrázek
je ten Nemerix ve spáře u předního skla již není. Místo něj je v odkládací přihrádce pod rádiem BT-313T RDS/TMC. FM signál pro TMC je přiveden přístrojovou deskou tamtéž, tedy, žádné nechutné dráty... prostě pohoda, klídek, tabáček...
VelkýMachr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feihong 27. 9. 2006 18:47

Mam to takto:

Obrázek
feihong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feihong 27. 9. 2006 18:50

rds-tmc? kterej navisoft to bere?
feihong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zelych 27. 9. 2006 20:07

:nenapadne Čekal jsem nejaké poznímky k tomu, že mam ve fáčku (ikdyž mam fáčko long) navigaci ale zatim nikdo nic! :tleskani
Zelych
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fido+ 29. 9. 2006 11:15

No a co? Proc poznamky? Snad je jedno kdo cim jezdi.
Fido+
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zelych 29. 9. 2006 11:19

No, ze by ta navigace mohla bejt pomalu drazsi jak cely auto! :lol:
Ale jinak souhlas, nebloudit pomoci GPS se muze i v levnym autě! ;-)
Samsung Galaxy Note II & Nokia Lumia 520
Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 2002
Zelych
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VelkýMachr 2. 10. 2006 07:59

feihong píše:rds-tmc? kterej navisoft to bere?

V ČR zatím z PDA softů pouze Dynavix, na západ a jih od Rozvadova např. Navigon. Oboje funguje přiměřeně, i když Navigon o něco lépe.
VelkýMachr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dushanski 2. 10. 2006 08:19

já to dávám nahoru na sklo vedle zpětnýho zrcátka, je to po ruce a přitom to není při jízdě v zorným poli; kdybych to dával do rohu vedle řidiče, musel bych přes celou palubku táhnput tu šňůru od nabíjení do zasuvky a to mi přijde krkolomný...
nekřič hop, ať ti nepřeskočí...
dushanski
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VelkýMachr 2. 10. 2006 11:07

Umístění u zpětného zrcátka mě připadá dobré a ergonomické. Při svých cestách po západní Evropě (zejména v noci, kdy jsou displeje dobře vidět) vidím PDA, či PNA u cca každého 2 až 3 auta a toto umístění je poměrně četné. Jen ten husí krk mě na to připadá jaksi fórový, myslel jsem vždy, že na to mají nějaký jiný "forichtung".
Další zajímavé umístění je vlevo u A sloupku (Vámi udávané), dávají to tak u Roomsteru, ale viděl jsem to venku i u např. BMV řady 5. Pochopitelně u tohoto umístění je "stálý proud" nutností.
Jinak jakékoliv "šňůry" se mně značně nelíbí, není nad komfort stálého napájení.
VelkýMachr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod El Carlos 2. 10. 2006 17:05

feihong píše:Mam to takto:

Obrázek

Ford Focus? :hm
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fido+ 3. 10. 2006 12:14

[quote="VelkýMachr";Umístění u zpětného zrcátka mě připadá dobré a ergonomické. Při svých cestách po západní Evropě (zejména v noci, kdy jsou displeje dobře vidět) vidím PDA, či PNA u cca každého 2 až 3 auta a toto umístění je poměrně četné. Jen ten husí krk mě na to připadá jaksi fórový, myslel jsem vždy, že na to mají nějaký jiný "forichtung".
Další zajímavé umístění je vlevo u A sloupku (Vámi udávané), dávají to tak u Roomsteru, ale viděl jsem to venku i u např. BMV řady 5. Pochopitelně u tohoto umístění je "stálý proud" nutností.
Jinak jakékoliv "šňůry" se mně značně nelíbí, není nad komfort stálého napájení.i/quote]
Na umisteni u zrcatka to asi chce drzak bez husiho krku. Forovy neni a udrzi to v pohode ale bude se to dost klepat na kazdem hrbolku a ve vysledku uvidis akorat rozmazany flek. Dalsi vec je, jak nahoru pritahnout napajeni.
Fido+
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VelkýMachr 3. 10. 2006 13:37

Pod obložení stropu a A sloupku se vejde drátů..., pochopitelně, pokud není použitelný stálý proud u stropního světla ..., prostě možností fůra. Spíš vidím jako problém nemožnost použít sluneční clonu, ono pražící slunce přímo do očí není nic moc...
Ale to umístění je lákavé. Před jakýmkoliv manévrem normální řidič stejně kouká do zpětného zrcátka a být to vše na 1 místě....., tak, jak to máme to znamená - palubní deska - zrcátko - palubní deska, prostě nic moc.
VelkýMachr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fido+ 3. 10. 2006 15:27

Ale jo vejde. Ale uz to je docela dost prace.
Dejme tomu ze u svyho auta bych to tak udelal ale abych to delal u nekolika firmenich to se na to muzu ******.
Fido+
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jannnn 3. 10. 2006 16:34

ted jsem si objednal toto:
Obrázek
jen nevim jak k tomu dostanu kabel od nabijecky, jelikoz u Octavie je napajeni umisteno ve stredovem tunelu az uplne vzadu :?
jannnn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vasin 3. 10. 2006 19:51

No neni spatnej .. mel sem ho .. ale .. hodne se chveje a kamosovi se ulomil ten plast je divnej jako moc krehkej.

Preferuju Dickotu .. zitra vyfotim.
vasin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vasin 3. 10. 2006 20:02

Pokud mohu doporucit fakt neco echt .. tak nepouzivat husi krk ale koupit si od Broditu drzak pro drzak .. konsoli .. dava se do ruznych mezer a tak ... drzi to jako cert da se demontovat nevrta se .. je to bomba
vasin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannnn 4. 10. 2006 06:20

vasin píše:No neni spatnej .. mel sem ho .. ale .. hodne se chveje a kamosovi se ulomil ten plast je divnej jako moc krehkej.
sakra, sem se tu taky mohl zeptat driv... :?

no nic, kdyztak ho nak drsne votunim, aby se tak neklepal :D
jannnn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VelkýMachr 4. 10. 2006 06:56

jannnn píše:jen nevim jak k tomu dostanu kabel od nabijecky, jelikoz u Octavie je napajeni umisteno ve stredovem tunelu az uplne vzadu :?

Ano, znám z vlastní zkušenosti, kabel od nabíječky ve škodovkách natolik překáží, že je to téměř nepoužitelné. U služebního jsem vyřešil, koupil v autopotřebách prodlužovačku „dvojče“ a u Fábie upevnil na suchý zip pod přístrojovou desku. Takto kabel nepřekáží, ale je to jen ošklivý!
Jinak vasin má pravdu, pokud to jde, systém ProClip od Broditu je prostě nejlepší. Prodává jej např. Sunnysoft a stálý proud u škodovek lze „přitáhnout“ např. od rádia průduchem klimatizace – viz. má fotka výše.
Od „husího krku“ pokud to jenom trochu jde, jít pryč. Mám ho na služebním, musím, protože to potřebuji mít přenositelné. Dá se s tím jezdit jen na ležato a opřené o palubní desku a je to tak „šeredné“, že se na to ani nedá dívat… Jo a už tam mám druhý, první se po necelém roce rozpadl (Sunnysoft uznal jako reklamaci)
VelkýMachr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vasin 4. 10. 2006 08:18

Je ja nevim jak sem vlozit fotky :o/

Jinak sem koukal jak ma Velkej Machr drzak .. rekl bych ze dobry o tomhle sme uvazoval ale pak mi to prislo daleko na ovladani a zvolil sem variantu bliz .. ale jak rikam nevim jak sem dat foto ( i kdyz stoji za ***** muj telefon je na foceni spatnej )
vasin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VelkýMachr 4. 10. 2006 09:23

vasin píše:Je ja nevim jak sem vlozit fotky :o/

Těžko. Je to potřeba umístit kdekoliv na internetu a sem dát link pomocí [Img]. Nutno říci, že jsou weby svou konfigurací již archaické, ale v tomto směru užitnější.... :lol:
Jinak k tomu držáku, měřím 188 cm a podle paní s kterou bydlím mám "ruce jako opičák", takže pro mě je to akorát. Ale je fakt, že jsem to řešil v době, kdy ProClip nebyl u nás k sehnání. Kdyby byl bylo by to na levém středovém výdechu klimatizace.
A ještě jinak, všechny foťáky na mobilech stojí za *****, akorát někteří z nás si to nedokáží přiznat. :mrgreen:
VelkýMachr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vasin 4. 10. 2006 10:09

Sem lepsi .. sem vetsi vopicak 189cm.

A ano presne sem zvolil vre fabii prekryti leveho vydechu klima .. kazdej rikal at to ndelam .. ze nebud echladit .. nesmysl .. chladi jak ma .. naopak .. netahne mi na hlavu.

Na navigaci dosahnu bez problemu a jak je to niz nesviti to v noci tolik do oci.
vasin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannnn 4. 10. 2006 16:22

takze uz sem ji dostal a umistil takto:
Obrázek
pride mi to lepsi nez vpravo, tam (i kdyz mi cloni jen haubnu) sem o ni sam od sebe vzdycky zavadil pohledem. tady v tom miste vubec nerusi. K ty kvalite - no pravda nic moc, jelikoz ale s tim nebudu jezdit 1000 km mesicne, tak to celkem jde. (co bych za 300 taky chtel:))
jannnn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VelkýMachr 5. 10. 2006 07:26

Dobrý, argumentům rozumím. Pro mě by to ale asi nebylo. I když „mám obě ruce levé, levá je ještě levější….“
Jen by to chtělo ještě ověřit v noci, i v nočním režimu to dělá nepříjemný odraz na předním skle a aby to nebylo moc na očích. A napájení kabelem bude asi taky „na hlavu“, byť možná i řešitelné….
VelkýMachr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod El Carlos 5. 10. 2006 08:19

[quote="VelkýMachr";
A ještě jinak, všechny foťáky na mobilech stojí za *****, akorát někteří z nás si to nedokáží přiznat. :mrgreen: /quote]

OT: no já třeba čekal 3 roky na N73 a pro mě je 3.2 MPx dokonalé. Hlavně, že nemusím nosit s sebou nějakej další přístroj.

Navíc pro fóra se víc hodí mobil. Jde většinou o zobrazení něčeho a je jedno jaký to má kontrast, sycení a tyhle kravinky na který si poslední dobou hraje každej s kompaktem za desítku. K čemu by nám zde taky byla fotka o velikosti 4 MB?
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VelkýMachr 5. 10. 2006 09:25

to El Carlos:
také OT: k vyvrácení mé hluboké myšlenky nedošlo, jenom k potvrzení. :tleskani
Ale myslím, že to patří do jiného vlákna, abychom nebyli pokáráni... :pozor2
VelkýMachr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fido+ 5. 10. 2006 10:49

[quote="VelkýMachr";...Od „husího krku“ pokud to jenom trochu jde, jít pryč. Mám ho na služebním, musím, protože to potřebuji mít přenositelné. Dá se s tím jezdit jen na ležato a opřené o palubní desku a je to tak „šeredné“, že se na to ani nedá dívat… Jo a už tam mám druhý, první se po necelém roce rozpadl (Sunnysoft uznal jako reklamaci)z/quote]

Ale jo. I husi krk se da pouzit. Jen se musi vhodne natvarovat. Ja ho mam vytvarovany tak, ze lezi na palubce a jen konec s drzakem je mirne zvednuty aby pod nim bylo misto na napajeci kabel. Jedine tak se to da pouzit bez toho, ze by se to vselijak klepalo a zmitalo.
Fido+
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VelkýMachr 5. 10. 2006 11:28

Ano, přesně tak to mám na služebáku, jen kvůli kabelu napájení mám PDA naležato. Ale hezké to není, i když souhlasím, že funkční ano.
VelkýMachr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Luhal 12. 10. 2006 11:22

Fido+ píše:[quote="VelkýMachr";...Od „husího krku“ pokud to jenom trochu jde, jít pryč. Mám ho na služebním, musím, protože to potřebuji mít přenositelné. Dá se s tím jezdit jen na ležato a opřené o palubní desku a je to tak „šeredné“, že se na to ani nedá dívat… Jo a už tam mám druhý, první se po necelém roce rozpadl (Sunnysoft uznal jako reklamaci)z/quote]

Ale jo. I husi krk se da pouzit. Jen se musi vhodne natvarovat. Ja ho mam vytvarovany tak, ze lezi na palubce a jen konec s drzakem je mirne zvednuty aby pod nim bylo misto na napajeci kabel. Jedine tak se to da pouzit bez toho, ze by se to vselijak klepalo a zmitalo.

Ja davam TTOne nalevo na sklo podobne jako Jannnn, napajeci kablik pribouchnu mezi palubku a dvere a dole u packy na haubnu mam dodelanou zastrcku 12V (porizovaci cena 60 korun+pulhodina prace z cehoz 25minut padlo na montaz/demontaz plastu). Zbytek kabelu napajeni dole stahnu gumickou. Vubec to neprekazi a videt to taky neni. Jedine ten kousek kabliku na palubce ke dverim.
Na fotky se snad casem dostanu....... :nenapadne
Luhal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlasi 23. 3. 2013 15:48

Sorry, že otevírám šest let staré téma, ale nač zakládat další se stejným tématem.
Mám následující problém.. Navigaci mám umístěnou v levém spodním rohu, ale přísavka nedrží jak by měla. Problém nastává když začnu topit a sklo se ohřeje na větší teplotu, držák i s navigací mi pak v průběhu jízdy spadne tak po deseti minutách. Stejně tak když zastavím a sklo se opět ochladí.
Řešil jste někdo tento problém? Díky za každý nápad.
vlasi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Terminator3 23. 3. 2013 16:10

Navlhčit přísavku
Terminator3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puschpull 27. 2. 2014 08:49

Nechci zakládat nový thread, když se tu nabízí tento.
Koupil jsem si držák http://www.czc.cz/cellularline-crab-disk-univerzalni-drzak-s-prisavkou/145202/produkt do auta na sklo.
Jako "základna" pro snadné přisátí se k tomu v krabici dodává i kruhová guma s asi o 2 cm větším průměrem než je přísavka držáku (cca 7-8 cm). Drží to náramně dobře. Ta kruhová základna je na spodní straně opatřena oboustrannou pěnovou lepící plochou (myslím že od 3M).
Zjistil jsem ale, že bych rád umístil navigaci jinam, ale při odlepení silně poničím tu samolepicí plochu.
Dají se tyto samolepicí placky pod přísavky k držákům navigací někde pořídit samostatně, případně koupit opravdu širokou pěnovou pásku, aby se z ní vystřihl kruh? Lepit to na úzké pásky které se běžně dají koupit pak vypadá na skle dost ošklivě ...
Děkuji. :-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gumajz 27. 2. 2014 10:32

Gumajz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod puschpull 27. 2. 2014 12:16

Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Kolemjdoucí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor